Skocz do zawartości
  • 0
baudrillard

garść nurtujących pytań

Pytanie

1) Jak prezentują się filmy DVD odtwarzane z najzwyklejszego odtwarzacza na 720p, a jak na 1080p? Jak można to porównać do filmu na BD?

2) Czy Cyfra+ (standardowy sygnał) prezentuje się lepiej na 720p czy 1080p?

3) Czy gra na Xboxa 360, która obsługuje maksymalnie 720p, wygląda lepiej na telewizorze z rozdzielczością natywną 720p, czy 1080p?

4) Czy na HDTV 1080p można ustawić rozdzielczość 720p? Czy wówczas jest ona porównywalna z telewizorem, który wyświetla max. 720p?

Na forum nie ma bezpośrednich odpowiedzi na to, co mnie nurtuje, a myślę że taka ściągawka przyda się nie tylko mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
[quote name='baudrillard' post='49359' date='03.06.2007, 21:24 ']1) Jak prezentują się filmy DVD odtwarzane z najzwyklejszego odtwarzacza na 720p, a jak na 1080p? Jak można to porównać do filmu na BD?

2) Czy Cyfra+ (standardowy sygnał) prezentuje się lepiej na 720p czy 1080p?

3) Czy gra na Xboxa 360, która obsługuje maksymalnie 720p, wygląda lepiej na telewizorze z rozdzielczością natywną 720p, czy 1080p?

4) Czy na HDTV 1080p można ustawić rozdzielczość 720p? Czy wówczas jest ona porównywalna z telewizorem, który wyświetla max. 720p?

Na forum nie ma bezpośrednich odpowiedzi na to, co mnie nurtuje, a myślę że taka ściągawka przyda się nie tylko mi.[/quote]

Jeżeli zadałeś te pytania, a tak mniemam, w celu wyboru TV z rozdziałką 1366x768 czy 1920x1080 to tutaj uzyskasz, ode mnie napewno, od większości HD-maniaków jedyną słuszną odpowiedź: fullHD.

Co do jakości wyświetlania wszystko zależy od uzytych skalerów (algorytmów skalowania) wbudowanych w: player, TV, ew. zewnętrzny pomiędzy.

Masz swoje oczy: popatrz sam - to najlepsza droga do podjęcia jedynej właściwej decyzji.

PS. miałem TV z rozdziałką 1280x720 (natywna) i zamieniłem na fullHD. Nie widzę mozliwośco powrotu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='pmcomp' post='49362' date='03.06.2007, 22:58 ']Jeżeli zadałeś te pytania, a tak mniemam, w celu wyboru TV z rozdziałką 1366x768 czy 1920x1080 to tutaj uzyskasz, ode mnie napewno, od większości HD-maniaków jedyną słuszną odpowiedź: fullHD.

Co do jakości wyświetlania wszystko zależy od uzytych skalerów (algorytmów skalowania) wbudowanych w: player, TV, ew. zewnętrzny pomiędzy.

Masz swoje oczy: popatrz sam - to najlepsza droga do podjęcia jedynej właściwej decyzji.

PS. miałem TV z rozdziałką 1280x720 (natywna) i zamieniłem na fullHD. Nie widzę mozliwośco powrotu.

Pozdrawiam[/quote]

No dobra pmcomp ale nie dodales ze ten Twoj TV ma 70". Jezeli ktos chce kupic telewizor taki do 40 cali to imho opcja hd ready jest jak najbardziej ok, bo przeciez nie zobaczy roznicy na tak malym ekranie (juz nie mowiac o tym ze wiekszosc dostepnych malych ekranow fullHD nie potrafi wyswietlic obrazu piksel 1:1 a to powoduje ze te telewizory tym bardziej sa fullHD tylko i wylacznie marketingowo.
Innymi slowy - bierz czlowieku fulla ale od 50 cali wzwyz (chyba ze bedziesz siedzial z nosem w TV). Jezeli ma to byc cos mniejszego to kieruj sie innymi niz rozdzielczosc parametrami. Np w przypadku LCD koniecznie zainteresuj sie kluczowa imho funkcja 100Hz, ktora w duzej mierze wyeliminuje jedna z wad tej technolgii (LCD fullHD z ta funckcja to zadkosc i sa b.drogie btw).
Przy 720p ekran fullHD bedzie dokonywal downscalingu i tutaj, podobnie jak w ekranach nie fullHD wszystko zalezy jw od parametrow wbudowanej elektroniki.

Jezeli chcesz duzo grac, myslisz jednak o fullHD to obecnie najsensowaniejszym zakupem bedzie tylnoprojekcyjny KDS55 Sony`ego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='baudrillard' post='49359' date='03.06.2007, 21:24 ']1) Jak prezentują się filmy DVD odtwarzane z najzwyklejszego odtwarzacza na 720p, a jak na 1080p? Jak można to porównać do filmu na BD?

2) Czy Cyfra+ (standardowy sygnał) prezentuje się lepiej na 720p czy 1080p?

3) Czy gra na Xboxa 360, która obsługuje maksymalnie 720p, wygląda lepiej na telewizorze z rozdzielczością natywną 720p, czy 1080p?

4) Czy na HDTV 1080p można ustawić rozdzielczość 720p? Czy wówczas jest ona porównywalna z telewizorem, który wyświetla max. 720p?

Na forum nie ma bezpośrednich odpowiedzi na to, co mnie nurtuje, a myślę że taka ściągawka przyda się nie tylko mi.[/quote]

Bezpośrednie odpowiedzi? Proszę bardzo:
1) Jakość obrazu w filmach zapisanych na zwykłych DVD wyświetlanych na telewizorach HD zależy praktycznie tylko (jak już zresztą powiedział pmcomp) od jakości użytych skalerów, to znaczy od ich zdolności do jak najefektywniejszego odwzorowania informacji z obrazu SD w rozdzielczości natywnej wyświetlacza. W zasadzie osiągalny tu rezultat wizualny w przypadku telewizorów 1080p nie jest aż tak wyraźnie lepszy w stosunku do tych z 720p.

Co do porównania tego z materiałem w wysokiej rozdzielczości (np. zapisanym na BD): w procesie upscalingu do obrazu nie dodawane są żadne nowe szczegóły, polega on jedynie na jak najwierniejszym odzwierciedleniu tych już zawartych w obrazie SD. Przez taki proces można jedynie osiągnąć prawie porównywalną ostrość i wyrazistość obrazu, jednak ilość szczegółów pozostaje nadal taka sama, czyli znacznie niższa, niż w przypadku filmu [b]zapisanego[/b] w HD.

2) Patrz punkt 1 zdanie drugie.

3) Na telewizorze z rozdzielczościa natywną 720p (nieznacznie, patrz niżej).

4) Telewizor z matrycą o rozdzielczości natywnej 1080p może rzecz jasna wyświetlić sygnał w rozdzielczości 720p, jednak musi go przeskalować do swojej, co powoduje (nieznaczną i prawie niezauważalną, ale jednak) stratę jakości.

Co warto jeszcze zaznaczyć: popularne telewizory LCD posiadające matryce o rozdzielczości 1366x768 nie posiadają [b]ŻADNEJ[/b] przewagi w stosunku do tych z matrycami 1920x1080 pod kątem wyświetlania obrazu 720p.

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...