Skocz do zawartości
bluray

dziś street date:

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani audiofile:
Audio Formats
[b]English PCM 5.1 Surround (96kHz/24-bit/[size=3]13.8mbps[/size]) [/b]
i jeszcze jakieś takie ścierwa dwa:
English Dolby Digital 5.1 Surround (640kbps)
English Dolby Digital 2.0 Stereo (640kbps)

Mało kto pisze o trwającym dramacie miłośników audio.
HD ich zmusza do wyprzedaży posiadanych systemów.
Biedaczki z ich lampowymi mono końcówkami mocy trwają jeszcze na ogół w świecie archaicznym tj.: 44kHz/16-bit

Goście:
Sting, Jill Scott, Paula Cole, Burt Bacharach, Renee Olstead, Paul Buchanan, Gladys Knight.

Jaka szkoda, że Chris nie zaprosił POLICE.

Technical Specs
Blu-ray
BD-50 Dual-Layer Disc
Video Resolution/Codec
1080i/AVC MPEG-4 (niestety "i")
1080i/MPEG-2 (Supplements Only)
Aspect Ratio
1.78:1 czyli pełny ekran.
Wydawca SONY MUSIC więc lada dzień u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na NIGT SESSION masz Stinga - w sumie to u niego trąbił , więc jakaś promocja chłopu się należy ! ;)

Ciekawe czy "zaoceaniczna wersja" poleci na europejskich odtwarzaczach - ktoś się skusił ?


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj Amazon wysłał. Zobaczymy :D
A co do formatów Audio, to ta sama sytuacja (chyba nawet jeszcze większy bitrate) jest na Pat Metheny Group - The way up.
Szkoda, że nie idzie tego posłuchać :D ale w sumie lepiej tak, że dają tą ścieżkę już teraz niż później kupować kolejny raz płytę jak się będzie miało odpowiedni sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem przesyłkę z tym koncertem. Na PS3 oczywiście chodzi bez żadnego problemu.
Niestety po pobieżnym oglądnięciu jestem totalnie zawiedziony obrazem. Chwilami jest jakości niemal DVD :P
Dużo ziarna i mało szczegółów choć bitrate dochodzi do 30Mb. Jedynie w zbliżeniach jest OK. Szkoda, bo mogłoby to dużo lepiej wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='KrzyHo' post='50046' date='12.06.2007, 10:20 ']Właśnie dostałem przesyłkę z tym koncertem. Na PS3 oczywiście chodzi bez żadnego problemu.
Niestety po pobieżnym oglądnięciu jestem totalnie zawiedziony obrazem. Chwilami jest jakości niemal DVD :lol:
Dużo ziarna i mało szczegółów choć bitrate dochodzi do 30Mb. Jedynie w zbliżeniach jest OK. Szkoda, bo mogłoby to dużo lepiej wyglądać.[/quote]


Ale mnie zmartwiłeś, tyż zamówiłem.
BTW ile płacisz za przesyłkę z Amazon?
Oni coś w ostatnim miesiącu podniesli ceny bo paczka wynosi 7 USD za płytę czyli jak zamawiasz 3 to jest 21 USD. To jest złodziejstwo pierwszej wody. :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='KrzyHo' post='50046' date='12.06.2007, 10:20 ']Chwilami jest jakości niemal DVD :lol:[/quote]

Więc na moim DVD jakość jest gorsza jak na DVD :) ,tak to po prostu spieprzyli.
A co do muzyki,to hm,nad wszystkim dominuje perkusja/i perkusistka/ i jak na jazz to jest takie za bardzo umpa umpa umpa
a ja tego nie lubię
pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='2man' post='50078' date='12.06.2007, 21:10 ']Więc na moim DVD jakość jest gorsza jak na DVD :) ,tak to po prostu spieprzyli.
A co do muzyki,to hm,nad wszystkim dominuje perkusja/i perkusistka/ i jak na jazz to jest takie za bardzo umpa umpa umpa
a ja tego nie lubię
pzdr[/quote]
Chyba Was tu czytają bo właśnie dostałem newsa, że będzie opóźnienie w dostawie z amazon.uk
[b]Mam oczywiście nadzieję. że po fali tutejszej krytyki goście postanowili jeszcze raz to pożądnine nagrac.[/b]

[quote]We are sorry to report that the following items have been delayed:

Chris Botti (Artist) "Chris Botti - Live With Orchestra [Blu-ray]
[2006]" [Blu-ray]
Estimated arrival date: 28/06/07 - 05/07/07[/quote]
Sprawa druga;
ocena materiału:
Jeżeli dominują bębny i grają umpa umpa to właśnie czegoś takiego oczekuję.
Botti wpuszczony w takie środowisko na legendarnej płycie Lee Ritenoira OVERTIME ( wersja tylko HD DVD i tylko z cdjapan.com) wyemitował boskie nuty w piosence p.t.: "Tatuś był Rolling Stone".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='50071' date='12.06.2007, 17:19 ']BTW ile płacisz za przesyłkę z Amazon?
Oni coś w ostatnim miesiącu podniesli ceny bo paczka wynosi 7 USD za płytę czyli jak zamawiasz 3 to jest 21 USD. To jest złodziejstwo pierwszej wody.[/quote]

E.. chyba nie jest tak źle. Ostatnie zamówienie (4 płyty) za 15$ przyszło
[size=2][size=1]Amazon.com items (Sold by Amazon.com, LLC):
1 Elvis Costello & the Impos... $16.95 1 $16.95
1 Toto - Live in Amsterdam (... $16.95 1 $16.95
1 Layer Cake [Blu-ray] $19.95 1 $19.95
1 Chris Botti: Live (With Or... $14.95 1 $14.95
Shipped via Standard Intl Shipping (estimated arrival date: 18-June-2007).
---------------------------------------------------------------------
Item Subtotal: $68.80[/size]

[size=1]Shipping & Handling: $14.45 [/size]

[size=1][/size]

[size=1]Total: $83.25[/size]

[/size]Poprzednia wysyłka (Planet Earth (4 płyty w jednym pudełku) i Discovery Atlas (1płyta)) też kosztowała 14$


Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bluray' post='50103' date='13.06.2007, 00:43 ']Botti wpuszczony w takie środowisko na legendarnej płycie Lee Ritenoira OVERTIME ( wersja tylko HD DVD i tylko z cdjapan.com) wyemitował boskie nuty w piosence p.t.: "Tatuś był Rolling Stone".[/quote]


Trochę OT , ale w temacie z Botti`m w tle .
Boskie nuty to poleciały w koncercie Michaela Buble , gdzie Botti był gościem - posłuchaj tego koniecznie , wywala z butów !
Ten chłopak ( Buble ) ma w sobie tyle energii , że spokojnie mógłby rozświetlić niejedno miasto ! Totalny ODJAZD ! :)

Płyta nazywa się Caught in the act , i choć to zwykłe DVD , to kręcono to kamerkami HD i obraz zabija Bottiego z Blu-Raya
Słuchaliśmy razem ze znajomymi i nikt przez cały koncert nie miał siły podnieść szczęki z podłogi :lol: Dla mnie BOMBA !

p.s. Płyta trudna do zdobycia , ale dla chcącego nic trudnego - można brać w ciemno - jazda bez trzymanki ! :P POLECAM !


Pzdr.



BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bottina BD już przyszadł.
Oceny średnia.
Jasny punkt to solo pałkera w przedostatnim numerze.
video: 6/10
audio: 9/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='bluray' post='51520' date='25.06.2007, 17:58 ']Jest na binarce.
Jutro opiszę.[/quote]


Oryginał DVD ma 7 333 MB , możesz się do jutra nie wyrobić ! :)

Ciekawy jest Twojej oceny , dla mnie Pan Buble rządzi - czapki z głów !


Pzdr.


BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='51541' date='25.06.2007, 22:14 ']Oryginał DVD ma 7 333 MB , możesz się do jutra nie wyrobić ! ;)

Ciekawy jest Twojej oceny , dla mnie Pan Buble rządzi - czapki z głów !
Pzdr.
BoDeX ®[/quote]


Mam tą płytkę od ponad roku. Jest OK ... do czasu materiału z HD.
Muzycznie rewelacja, polecam jego najnowszy krążek CD, jest super.

MOże kiedyś doczekamy się Bubla w HD :lol: .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]Oby tylko HD-DVD nie okazało się ... BUBLEM ! :lol: [/b]


Sorry , żartuję - taka gra słów , że aż się prosiło ! ;)



Pmcomp - nie wystawił byś gdzieś ładnego skanu oładki ?
Osesek mi tak ją załatwił , że szkoda gadać ! ;)



Pzdr.


BoDeX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='51561' date='26.06.2007, 01:08 '][b]Oby tylko HD-DVD nie okazało się ... BUBLEM ! :lol: [/b]
Sorry , żartuję - taka gra słów , że aż się prosiło ! ;)
Pmcomp - nie wystawił byś gdzieś ładnego skanu oładki ?
Osesek mi tak ją załatwił , że szkoda gadać ! ;)
Pzdr.
BoDeX.[/quote]

Nie ma problemu.
Ale ja mam wersję w małym pudełku CD.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Witam,

płytka przyszła, obejrzałem, posłuchałem.
Dźwięk jest rzeczywiście wspaniały, poza tym muzyczna zawartość też niczego sobie.
Co do obrazu nie jest wcale taki zły. Jakość jest duuuuuuuuuuużo lepsza niż DVD. Po prostu materiał jest bardzo trudny do nakręcenia w HD tak aby klient oglądając popuścił w spodnie. Scena jest bardzo ciemna. Jakość HD wychodzi praktycznie tylko na zbliżeniach, popatrzcie na detale trąbki Chrisa.
W sumie oceniam wydanie bardzo pozytywnie, choć nie jest to taka żyleta jak The Legends of Jazz.

Co do porónania jakości obrazu z DVD Michaela Buble ... nie ma żadnego porównania. HD zabija to DVD.

Pozdro Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No , może trochę przesadziłem z tą euforią przy ocenie DVD Bubla :) , ale ciągle uważam , że Bottiego wydano poniżej możliwości formatu .


Pzdr.


BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...