Skocz do zawartości
  • 0
ajhk

Ustawienia satelity Astra na Topfield7700 - pomocy!

Pytanie

Witam,

Właśnie zainstalowałem tuner Topfield7700. Udało mi się ustawić sporo programów z różnych satelit, m.in. z Hotbird, ale z jakiegoś powodu nie mogę ustawić satelity Astra (zależy mi na tym ponieważ chciałbym zobaczyć testowe/promo programy HD). Czy ktoś może mi podyktować wszystkie ustawienia konieczne tego satelity typu transponder, LNB freq., DisSeqC, etc. (jestem laikiem...).

dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Domyślam się, że astrę masz - czyli antenę skierowaną na astrę, lub obrotnicę.

Nie mam dostepu teraz do tunera, ale może wybrałeś złą Astrę z listy.
Szukasz 19 st, a wpisałes tą z 28 st? Jeszcze raz przewiń sobie całą listę, na dole masz czerwony poziom sygnału. nic nie musisz ustawiać, złapiesz wszystko - wliczając całą górę śmieci radiowych i innych.

Na stronie "kingofsat hd" z google'a znajdziesz transpondery.

Darmowe hd jest też na eutelsat w3 - w tym Luxe hd - wer. fonii fr i ang, hd4u, hd5.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='TOmeKK' post='48822' date='29.05.2007, 11:30 ']Domyślam się, że astrę masz - czyli antenę skierowaną na astrę, lub obrotnicę.

Nie mam dostepu teraz do tunera, ale może wybrałeś złą Astrę z listy.
Szukasz 19 st, a wpisałes tą z 28 st? Jeszcze raz przewiń sobie całą listę, na dole masz czerwony poziom sygnału. nic nie musisz ustawiać, złapiesz wszystko - wliczając całą górę śmieci radiowych i innych.

Na stronie "kingofsat hd" z google'a znajdziesz transpondery.

Darmowe hd jest też na eutelsat w3 - w tym Luxe hd - wer. fonii fr i ang, hd4u, hd5.

pozdr.[/quote]


La liście mam 3 Astry, problem w tym że każda z nich "daje" poziom sygnału w okolicach 60% ale "nie daje" poziomu jakości (jest 0%). Jak szykam programów to otrzymuję wynik 0... Zakładam, że jednak jest jakiś problem z ustawieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Napisano (edytowane)
musisz wiedzieć że czestotliwości kanałow sie powtarzają i dlatego masz pokazane siła a jakośc 0 bo to inny satelita, inne PIDy.
a i jaki masz konwerter? jeżeli monoblok to musisz wiedziec, że czasami jest trudniej ustawic niz dwa pojedyncze, a może masz obrotnice??

wejdz na strone [url="http://www.lyngsat.com/astra19.html"]LYNGSAT[/url] lub[url="http://www.satcodx2.com/0192/pol/"]SATDOX[/url] i porównaj sobie czestotliwości jakie tam podają dla konkretnych kanałów.
wybierz ten konkretny kanał i ustaw antene lub DiSEqC tak aby odebrać ten kanał.
jeżeli masz HB to przypuszczam, że ustawiłeś w tunerze DiSEqC 1, daj dla astry wtedy 2.

podaj wiecej szczegółów o instalacji. Edytowane przez hiszpan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='hiszpan' post='48918' date='30.05.2007, 10:48 ']musisz wiedzieć że czestotliwości kanałow sie powtarzają i dlatego masz pokazane siła a jakośc 0 bo to inny satelita, inne PIDy.
a i jaki masz konwerter? jeżeli monoblok to musisz wiedziec, że czasami jest trudniej ustawic niz dwa pojedyncze, a może masz obrotnice??

wejdz na strone [url="http://www.lyngsat.com/astra19.html"]LYNGSAT[/url] lub[url="http://www.satcodx2.com/0192/pol/"]SATDOX[/url] i porównaj sobie czestotliwości jakie tam podają dla konkretnych kanałów.
wybierz ten konkretny kanał i ustaw antene lub DiSEqC tak aby odebrać ten kanał.
jeżeli masz HB to przypuszczam, że ustawiłeś w tunerze DiSEqC 1, daj dla astry wtedy 2.

podaj wiecej szczegółów o instalacji.[/quote]


dzięki wszystkim za pomoc - udało mi się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...