Skocz do zawartości
Adrian Grabowicz

Projektor 4K za ~4500zł. UHD30, TK800M czy coś innego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym dokonać zakupu projektora i po analizie wyników kalkulatora odległości od ekranu (4K vs full HD) wyszło mi, że w moim przypadku lepiej zainwestować w projektor 4K bo jednak różnica jakości obrazu będzie zauważalna (przekątna około 160 cali, odległość oglądania od ekranu 4m). Z projektora chciałbym też móc korzystać przy jaśniejszym świetle (pokój 30m2 z 4 oknami dachowymi) a nie tylko w całkowitej ciemności więc skupiłem się na tych z lepszą jasnością. Projektor ma być uniwersalny czyli filmy, konsola, mecze z TV. Mój budżet to maks 4500zł i po analizie oferty stwierdziłem, że w grę wchodzą Optoma UHD30 lub Benq TK800M.

Chciałbym zapytać, który z nich Waszym zdaniem jest lepszy i lepiej sprawdzi się w opisanych wyżej warunkach? Jeśli na rynku znajdują się jeszcze inne projektory w tym budżecie warte uwagi to proszę o wskazanie bo może zrobiłem niedokładny research. Jeśli ktoś natomiast uważa, że lepiej kupić bardzo dobry projektor full HD zamiast któregoś z tych dwóch bo zdaję sobie sprawę, że kategorii 4K na pewno nie są one w top to też byłbym wdzięczny za podjęcie dyskusji. Zastanawiałem się nad Benq w2000 mimo, że nie ma tyle ANSI lumenów co dwa wcześniej wspomniane ale jednak kalkulator odległości stwierdził, że 4K będzie lepszym wyborem.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi

Edytowane przez Adrian Grabowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

160' w jasnym pomieszczeniu >> wyblakłe kolory + brak czerni.. zadbaj przede wszystkim o zaciemnienie ; ewentualnie ekran ALR lub CLR z projektorem UST , ale to już inne kwoty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oknach dachowym mam rolety więc w razie czego mogę zaciemnić pomieszczenie ale jednak nie chciałbym tego robić za każdym razem. Oglądając np mecz w tv ze znajomymi chciałbym ich też widzieć więc czasem z własnego wyboru wolałbym nie mieć całkowitej ciemności.

Co do ekranu to na etapie adaptacji odpuściłem temat i pomalowałem ścianę farbą Tikkurila h499, którą uznałem na bazie opinii w internecie za wystarczającą w moim przypadku.

Podejrzewam, że niezależnie, który z tych dwóch projektorów wybiorę to i tak będę zadowolony bo w tej chwili oglądam bajki z dziećmi na chińczyku 480p więc to będzie olbrzymi przeskok ale mimo wszystko chciałbym dokonać świadomego wyboru i wybrać ten lepszy. Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie będzie super, dla innych, nie do przyjęcia.
Nie ma sensu cię pouczać.
Masz swoją wizję wykorzystania projektora i adekwatne do niej wyniki osiągniesz.
Projektor kup, ten droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba są w podobnej cenie więc Twoja rada niestety mi nie pomogła. Pytanie zadałem aby wypowiedział się ktoś kto je testował na żywo lub bardziej rzeczowo jest w stanie porównać specyfikację. Każdy z producentów ma swoje patenty na poprawę jakości czy płynności obrazu a mnie same nazwy nic nie mówią więc prosiłem o pomoc kogoś kto się lepiej na tym zna. Pomieszczenie mam gotowe, wiem co będę chciał oglądać i chcę jedynie wybrać najlepszy projektor we wspomnianym budżecie. Nie prosiłem o pouczanie a o radę co wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie Ci ciężko otrzymać odpowiedź bo na pl forach brak osób z wiedzą, są tylko tacy którzy uważają że projekt to ma być czarna nora i najwyższy model jvc :D

Dlatego polecam zagraniczne fora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Adrian Grabowicz napisał:

Oba są w podobnej cenie więc Twoja rada niestety mi nie pomogła. 

ja bym kupił oba z jakiegoś sensownego sklepu i zrobił test w domu - potem oddał ten który by po prostu wyszedł gorzej w twoich warunkach 

dzięki zwrotom to jedyna metoda - ostatnio tak przetestowałem 4 notebooki zanim wybrałem optymalny 

w sumie wychodzi że wyszukałeś najlepsze w twojej cenie

Jaki projektor do 5000-5500 złotych? |TOP 7| - VideoTesty.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będzie Ci ciężko otrzymać odpowiedź bo na pl forach brak osób z wiedzą, są tylko tacy którzy uważają że projekt to ma być czarna nora i najwyższy model jvc Dlatego polecam zagraniczne fora.

 

A to za granicą mają inne zdanie?

U nich fizyka inaczej działa.

 

A to określenie "bat cave", to takie nasze, rodzime...?

 

Jeśli ogólnie przyjąć, to super o nas świadczy, właśnie świadczy o tym że mamy wiedzę, a nie odwrotnie

 

Pewnie, że nie musi być JVC. Każdy kupuje, za ile może ale warunki do projekcji i uzyskania jak najlepszego obrazu są niezmienne dla każdego projektora i w Polsce i za granicą.

To ci mogę gwarantować.

 

Jak ktoś chce mieć projektor w jasnym pokoju i oglądać w dzień, nikt mu nie zabroni ale może kupić projektor i za miliard i tak będzie kupa, nie obraz.

Ale kto bogatemu zabroni.

Ma być wielki obraz i ujj.

 

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za sugestie. Chyba rzeczywiście tak zrobię, że zamówię oba i porównam. Na zagranicznym forum jednak też pozwoliłem założyć sobie temat bo może w przeciwieństwie do niektórych tutaj potrafią odpowiadać na zadane pytanie. To, że nie zaciemniając pokoju w 100% (mimo, że mogę) i mając ścianę zamiast ekranu nie uzyskam idealnego obrazu jest oczywiste. Nie o to jednak prosiłem lecz o sugestie, który z dwóch projektorow spelni się lepiej w opisanych warunkach a jeśli ktoś nie odczuwa stanów pośrednich między "obraz żyleta" vs "obraz kupa" to niech nie doradza w takich tematach tylko skupi się na JVC, domowych salach kinowych za kilkadziesiąt a może kilkaset tysięcy, spoko. To jednak nie ten przypadek. 

Jeśli ktoś nowy zakłada tutaj konto, podaje dokładnie jakie ma warunki i czego oczekuje, i prosi o pomoc w ostatecznym wyborze między dwoma urządzeniami a w odpowiedzi od użytkownika z kilkoma tysiącami postów dostaje w odpowiedzi , " może kupić projektor i za miliard i tak będzie kupa, nie obraz.Ale kto bogatemu zabroni.Ma być wielki obraz i ujj." to wystawia ciekawa laurkę temu forum i pokazuje, że nawet jak zadasz normalne pytanie to i tak znajdzie się ktos kto cie wyśmieje. 

Edytowane przez Adrian Grabowicz
  • Plusik 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wyśmiewanie, tylko realne spojrzenie.

 

Twój wybór, to jak między Fiatem Seicento i Cinquecento.

 

Wybierz ten w ładniejszym kolorze.

 

Bo nawet jak jest między nimi jakaś różnica w jakości obrazu, to twoje pomieszczenie ją zniweluje.

Proste.

 

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, raf7705 napisał:

To nie jest wyśmiewanie, tylko realne spojrzenie.

 

Twój wybór, to jak między Fiatem Seicento i Cinquecento.

 

Wybierz ten w ładniejszym kolorze.

 

Bo nawet jak jest między nimi jakaś różnica w jakości obrazu, to twoje pomieszczenie ją zniweluje.

Proste.

 

 

Jeśli tak oceniasz te dwa projektory to ok. Pytanie zostawiłem jednak otwarte tzn może jest jakiś trzeci model warty polecenia lub ewentualnie odpuścić 4K i kupić dobry full HD (jaki?). Czy chcesz mi powiedzieć, że do 4500zl wszystko to są fiaty i jak ktoś nie ma dedykowanego ekranu to najlepiej kupić tv? 

Edytowane przez Adrian Grabowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adrian Grabowicz napisał:

Jeśli tak oceniasz te dwa projektory to ok. Pytanie zostawiłem jednak otwarte tzn może jest jakiś trzeci model warty polecenia lub ewentualnie odpuścić 4K i kupić dobry full HD (jaki?).

trzeci proj na liści Epson EH-TW7000 ma np. upłynniacz, optoma ma jakieś kosmiczne 240hz więc różnice są,

także może być mniej lub bardziej widoczny efekt tęczy bo to DLP

jest także optoma uhd35 która niby ma 2 razy lepszy kontrast od uhd30

więc jest z czym kombinować i wg mnie na pewno może być tak że mimo że wszystkie są niby takie same DLP to jeden z nich dla Ciebie będzie dużo lepszy - choćby pod względem np. obsługi bo będzie miał np. androida

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź z tym uhd35, jakoś przeoczyłem ten model i muszę się mu przyjrzeć. Pewnie i tak skończy się zamówieniem dwóch modeli z opcją zwrotu aby jednak zobaczyć na żywo różnice. 

Z Epsona świadomie zrezygnowalem bo stopniowe wypalanie się  (choć nie wiem czy to dobre słowo) matryc LCD, gdzie wymiana lampy nie daje powrotu kolorów do stanu fabrycznego mnie zniechęciła bo jednak projektor będzie mocno eksploatowany. Jeśli ktoś uważa, że jestem w błędzie to oczywiście chętnie wysłucham ale nie chciałbym zaczynać kolejnej dyskusji, która technologia jest lepsza bo takich pewnie tutaj na forum nie brakuje. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Adrian Grabowicz napisał:

Pewnie i tak skończy się zamówieniem dwóch modeli z opcją zwrotu aby jednak zobaczyć na żywo różnice.

tylko napisz na forum swoje uwagi - jak widzisz mało jest wiedzy o "budżetowych" projach

ale temat ciekawy bo skoro już mają 4k i HDR to ciekawe jak wypadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...