Skocz do zawartości
Bartłomiej Nosal

Telewizor ~75" zamiast projektora pod Atmosa do 10K

Rekomendowane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 24m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 5m  Pomieszczenie 4x6
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Tylko na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Z dwóch stron z czego jedna południowa docelowo rolety więc nie duży problem.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Kilkuletni Sony 55" KD-8xxx nie pamiętam dokładnie ale nic szalonego około 5tyś kosztował chyba
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobrą jasność pod HDR i Dolby Vision na jakości wbudowanych głośników wcale mi nie zależy
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? W 70% 4k reszta HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Apple TV 4k , Amplituner Denon x3400h, Dysk przenośny + dodatkowy serwer plików
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 4-5h Trudno powiedzieć zależy od dnia czasem 1 czasem 8 ;]
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy i seriale a więc platformy Netflix, Amazon Prime, HBO GO itp, żadnych programów informacyjnych ogólnie zwykłej telewizji nie ogląda się u mnie raczej, czasem może jak kogoś na skoki najdzie ochota
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Jeśli chodzi o przeglądarkę to nie.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie, jeśli już dojdzie konsola to bardziej w formie odtwarzacza bluray bo takowego nie posiadam ;]
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 90% wieczorami w ciągu dnia prędzej muzyka lub podcasty.
17. Preferencje co do wielkości? Myślałem o 75"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Trudno powiedzieć
19. Preferencje co do marki ? Raczej Sony lub coś innego z Androidem, ogólnie piloty w LG i Samsungu mi nie bardzo pasują ale styczność miałem tylko u znajomych więc może kwestia przyzwyczajenia. Ale nie lubię minimalizmu jak to ma miejsce w pilotach od Samsunga
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie potrzebne
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? +/- 10tyś

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Przy tych rozmiarach TV raczej bez kalibracji się nie obejdzie więc tak.

 

Kilka słów ode mnie, jako iż planuje mały remont salonu to chciałem odświeżyć trochę sprzęt. Posiadam projektor epson 6600w bezprzewodowy ale z racji że dzieci się pojawiły a więc kojce wózki i tym podobne to projektor był prawie nie używany. Za dużo czasu zajmowało przygotowanie pokoju do oglądania. Co za tym idzie narodził się pomysł na większy TV. Z racji że projektor średnio współpracuje z amplitunerem to nie będę specjalnie za nim tęsknił. I najprawdopodobniej pójdzie na sprzedaż. A więc zostaje wymienić TV ;]  Myślałem o serii XH90 od sony bo XH95 trochę przekracza budżet. Ileż też można czytać testy itp można zgłupieć ;]. Co do Innych producentów to średnio się orientuje co do Qleda czy Nano cell itp Z tego co zdążyłem zauważyć to LG trochę ciemny jest słabo sobie radzi chyba z HDR.  Może macie jakieś propozycje??? O OLED nie myślałem specjalnie bo maks co bym dostał to 65" bo ceny 77" to troszkę przesada jak dla mnie ;] I nie wiem czy przy odległości od TV miał by sens 65" TV. Co do większych ledowych to i tak trzeba by było dać chyba ponad 12tyś za jakiś sensowny 85" więc zostałem przy 75".

Myślałem żeby wymienić projektor ale ceny projektorów 4k Sony czy JVC to jednak trochę za dużo no i przewodowe to dodatkowy problem jak się nie ma podwieszanego sufitu ;]  Bo o ile 4 kable do głośników to pikuś to już taki instalacyjny HDMI purelinka to już kawał kabla i gdzieś trzeba by go upchnąć albo pruć pokój na piętrze ;] no i ostatnie to za taką kasę bym wolał audio wymienić. Jednak wpadł mi ostatnio pomysł do głowy w postaci Epsona EH-LS500 i ekranu ramowego 100-110" ale to tylko taki pomysł i trzeba by było przekroczyć budżet o kilka tyś. Ale UST to nie było by takiego problemu z kablem HDMI ;] Bo do zwykłego to potrzeba by z 10m lub więcej więc dodatkowy koszt. Już do TV żeby PC podpiąć to dopiero 10m kabel purelinka dał rade przy pełnej rozdzielczości.  Miało by to sens w porównaniu z takim TV 75"??? I jak by tutaj wypadało HDR bo nie wiem jak by to współgrało z Dolby Vision o ile w ogóle ;]

Trochę dużo tego ale liczę na waszą pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko, to zauważ, że cienki kabelek światłowodowy hdmi 10-15m to ok 200 zł :)

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Do 4k HDR,na duże odległości, już się takich grubasów nie kupuje, tylko cieniutkie kable HDMI optyczne (hybrydowe, tak dokładnie).

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że najlepiej było by wymienić projektor??? Taki LS500 od epsona dał by rade??? tutaj na plus krótki rzut ale nie miałem z nim wcale styczności  i nie kolidował by z lampą. Czy lepiej coś pokroju epsona 9400???

Czy LS500 można do sufitu zamontować czy tylko półka??

Edytowane przez Bartłomiej Nosal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...