Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym zrobić własne Kino domowe Glosniki 5.1(bez suba oczywiscie).2. 

 

Moze mi ktos doradzic jakie glosniki i zwrotnice powinienem miec w swoim zestawie ? Glosniki beda podlaczone do amplitunera .

Obudowy glosnikow zaprojektuje w fusion360 i wydrukuje na drukarce 3d bede one montowane do regipsu frontowe / tylne i gorne dolby atmos.

 

Tylko wlasnie jeszcze nigdy nie budowałem sam audio i problem tkwi w tym ze nie wiem jakie glosniki zakupic, zwrotnice i na jakiej stronie najlepiej.

 

Pozdrawiam

Przemek

 

P.s obudowa bedzie podobna do tych ze zdjecia.

cabasse_minorca_iw_glosn_20347.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to forum wybrałeś. To raz. Lepiej się nie brać za rzeczy, o których nie ma się pojęcia. To dwa. Skąd w ogóle taki plan. To trzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KD 5.1 ? Bez suba ? I Atmos ? 

Że kupisz głośniki i zwrotnicy , to wystarczy ? A , strojenie tego ? Chyba masz za dużo pieniędzy do utopienia . 

Może podam lepiej numer konta ? 

Ile masz kasy na kd ? Coś wymyślimy.  I jaki amplituner  ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Xisiek napisał:

Nie to forum wybrałeś. To raz. Lepiej się nie brać za rzeczy, o których nie ma się pojęcia. To dwa. Skąd w ogóle taki plan. To trzy :)

Plan taki ze duzo rzeczy robie sam po drukarki 3d po rozna elektronike itp :)  lepiej cieszy oko jak mozna tez samemu zrobic o ile to sie da wogole zrobic dlatego pytam tutaj . :) Wiem ze sa osoby ktore robia glosniki audio wiadomo Suba sam nie bede robil tylko Kupie, glosniki atmosowe rowniez moge zakupic osobno na sufit

38 minut temu, Tofikmax napisał:

KD 5.1 ? Bez suba ? I Atmos ? 

Że kupisz głośniki i zwrotnicy , to wystarczy ? A , strojenie tego ? Chyba masz za dużo pieniędzy do utopienia . 

Może podam lepiej numer konta ? 

Ile masz kasy na kd ? Coś wymyślimy.  I jaki amplituner  ? 

 

Siemka Tofik 

Nadmienie nie jestem Audiofilem..

amplituner   dolby atmos 5.1.2  wraz z Earc  .   glosniki musze miec 5.1.2   frontowe do zabudowy  , centralny normalny , tylne do zabudowy badz stojace (najlepiej stojace) , 

 

budżet nie mam jako takowego  potrzebuje,  znaleźć 2 zestawy  jeden  Niska polka i średnia polka 

 

Bede wdzieczny za Pomoc bo na dniach chcialbym cos zamawiac :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, predipall2015 napisał:

Plan taki ze duzo rzeczy robie sam po drukarki 3d po rozna elektronike itp :)  lepiej cieszy oko jak mozna tez samemu zrobic o ile to sie da wogole zrobic dlatego pytam tutaj .

Plan masz trochę nieprzymierzając jak dobra zmiana i samochód elektryczny (bebechy chyba kupili od VW, ID3 przypomina) i już bajki ludziom opowiadają.  Nie wiem jaka masz wiedzę, ale raczej chyba nie taka abyś zwieńczył ten projekt sukcesem. Generalnie tradycyjna szkoła składnia się do budowy kolumn z mdfu a nie z polimerow,  wiec chyba niekoniecznie drukarka. 
PS. Tak jak wspominałem, nie w tym miejscu piszesz 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na portalu audiostereo.pl jest dział DIY , tam poproś o poradę , podpowiedzi . 

Ale , tutaj chętnie poczytam o Twoim projekcie :)

Powodzenia !!! ( szczerze ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...