Skocz do zawartości
Zerwi

Poczatek problemów PS3?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Slabszy start sprzedazy PS3 w stosunku do X360 w ciagu pierwszego polrocza istnienia , malejaca sprzedaz na rzecz konkurencyjnych konsol oznacza male problemy dla produktu SONY. Jesli tak dalej pojdzie , i sprzedaz utrzyma sie na poziomie <100 tys / mies wydawcy zagrozili wycofaniem sie z produkowania wersji na PS3 na rzecz konkurencji.

Co jest przyczyna? Cena ( to pewnie m.in. znajac Sony :lol: , zbyt duza ilosc uzytkownikow PS2? Spekulacje n/temat przyczyn i dalszych losow konsoli herbu Sony na blogu Newsweek'a

[url="http://blog.newsweek.com/blogs/levelup/archive/2007/05/21/monday-morning-quarterback-for-april-2007.aspx"]http://blog.newsweek.com/blogs/levelup/arc...april-2007.aspx[/url]
--
Pzdr

Edytowane przez Zerwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ble ble ble !!! Niech se gadaja.Dajcie PS3 pol roku, a pozniej bedzie schodzila jak [beeep]le buleczki !!!

Tylko niech wszyscy poczekaja na Liar, Heavenly Sword lub Uncharted !! o MSG4,RS5,FF xiii juz nawet nie wsponinam !!

You'll Se !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='worekk' post='48597' date='26.05.2007, 17:19 ']ble ble ble !!! Niech se gadaja.Dajcie PS3 pol roku, a pozniej bedzie schodzila jak [beeep]le buleczki !!!

Tylko niech wszyscy poczekaja na Liar, Heavenly Sword lub Uncharted !! o MSG4,RS5,FF xiii juz nawet nie wsponinam !!

You'll Se !![/quote]
dla grania w te gry ci co juz mieli kupic ps3 to dawno juz kupili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stek bzdur, ostatnio zachodzi wręcz odwrotna sytuacja. Kane&Lynch i Timeshift były ekskluzywne dla X360, ale zostały zapowiedziane na PS3. Haze od Ubisoftu jest tworzone głównie na PS3 a dopiero potem trafi na inne konsole. Nie wierzcie takim demagogom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Poziom 8 tysiecy sprzedanych konsol (dane tygodniowe) w Japonii, jednak o czyms swiadczy. I Panowie nie zaklinajacie rzeczywistosci i nie robcie z siebie glupich fanboyow. Sam jestem bliski nabycia PS-a glownie jako odtwarzacza BD i dlatego brak gier, spadajaca sprzedaz zupelnie mi nie robia, ale dla kogos dla kogo to przede wszystkim jest konsola te i dziesiatki innych informacji powinny byc powaznym ostrzezeniem, ze cos tu jest nie tak. Powiem nawet przewrotnie, ze chyba najlepiej wpasuje sie w klienta nowej zabawki Sony`ego, bo kupuje ja jako multimedialne centrum a zadania zwiazane z grami stanowia tylko jeden (dla mnie mniej wazny) aspekt PSa. W Nipponie, jak tak dalej pojdzie to Sony bedzie musialo wywiesic biala flage (tlumaczyli ze niby nie nadazaja (WTF?) z produkcja, stad problemy z nabyciem). A konsolki se leza i sie kurza. Znajomy powiedzial nawet ze mi kupi bedac w kraju kwitnacej wisni, ale regionalizacja niestety przekresla mozliwosc nabycia trojki za jakies 1300zl przeliczajac na nasze. Bo taki pulap PS osiagnal w Jap. Moze to i nawet (przewrotnie) dla Sony lepiej ze sie TYLKO tyle sprzedaje, bo mniejsze straty to dla firmy generuje (a musza wobec powyzszego strasznie dokladac do kazdego sprzedanego egz). Edytowane przez ein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jakby na to nie patrzeć, za sukcesy z roboty nie wywalają. Więc nasz złotousty Ken Kutaragi chyba się zagalopował nieco z wiarą w sukces za każdą cenę. Dosłownie i w przenośni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzedaż nie jest zbyt dobra (choć nie tragiczna), ale rozmawiamy tu o wycowfywaniu się producentów third-party z pisania gier na PS3, co jest kompletną bzdurą. Prawie wszystkie gry od niezależnych producentów są zapowiadane również na PS3 a w ostatnim czasie żadna nie została wycofana. Redaktor Newsweeka pisze bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Praktycznie sprzedaż nie jest jakaś wysoka, ale przy cenie 599$ czy 599€ nie jest tragicznie.
A warto dodać że nie ma jakiś tytułów kultowych, które by sprzedawały ten system.
będą gry - będzie ruch w interesie, nie wykluczone że i zjadą z ceny wprowadzając procek w 65nm, czy zmniejszając lub zastępując części w środku, tak jak to było z PSX, PS2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='goggy' post='48815' date='29.05.2007, 11:54 ']Praktycznie sprzedaż nie jest jakaś wysoka, ale przy cenie 599$ czy 599€ nie jest tragicznie.[/quote]

Cena konsoli tu mam male znaczenie, bo sony i tak doklada do interesu, tu sie zarabia na grach a jak mozna zarabiac na czym czego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Mówiąc o 8 tys sprzedaży w Japonii warto mieć skalę porównawczą; 2,5 tys X360 w tym czasie. Wii to inne zjawisko więc pominę. To krok wstecz dla branży i tragedia dla graczy którzy chcą jakiegoś postępu a nie kilkuletni hardware opakowany w pilota do TV z grami o mechanice Ponga.

Każdy kto się choć trochę interesuje grami wie, że prawdziwe gry na PS3 dopiero nadejdą. Dla tych, które teraz są jak widać ciężko się ludziom przekonać żeby wydali 500€. I nieprawdą jest że Ci którzy chcą mieć MGS4 czy FFXIII już kupili PS3; oni w większości męczą FFXII, GoW 2 i inne hity na PS2 w oczekiwaniu na obniżkę ceny.

To samo dotyczy Japonii w której sprzedaż jest niska ale jaka ma być jak od stycznia wyszła garstka gier w tym takie hity jak Sudoku ? (Tylko VF5 i Gundamy zanotowały jakąś tam sprzedaż, plus Motorstorm i Resistance). Czy tak będzie w przyszłości - rzut oka na listę najbardziej oczekiwanych tytułów przygotowaną przez Famitsu:

Dragon Quest IX (NDS, Square Enix)
[b]Final Fantasy XIII (PS3, Square Enix)
Resident Evil 5 (PS3, Capcom)
Metal Gear Solid 4 (PS3, Konami)
Monster Hunter 3 (PS3, Capcom)[/b]
Legend of Zelda: Phantom Hourglass (NDS, Nintendo)
Dragon Quest Swords: The Masked Queen and the Tower of Mirrors (Wii, Square Enix)
Super Robot Taisen: Original Generations (PS2, Banpresto)
[b]Everybody's Golf 5 (PS3, Sony)
Devil May Cry 4 (PS3, Capcom)[/b]
Super Smash Bros. Brawl (Wii, Nintendo)
Lost Odyssey (Xbox 360, Microsoft)
Doubutsu no Mori [Animal Crossing] (Wii, Nintendo)
[b]Final Fantasy Versus XIII (PS3, Square Enix)[/b]
Super Mario Galaxy (Wii, Nintendo)
Crisis Core Final Fantasy VII (PSP, Square Enix)
Subarashiki Kono Sekai: It's a Wonderful World (NDS, Square Enix)
[b]Gran Turismo 5 (PS3, Sony)[/b]
Trusty Bell: Chopin no Yume (Xbox 360, Bandai Namco)
Final Fantasy II (PSP, Square Enix)

A że ilość i jakość gier ma znaczenie pokazuje wzrost zainteresowania PS3 w Europie po Sony Gamer Day ; wystarczyło pokazać Lair, Uncharted, Ratcheta, Singstar, Eyedentify etc. [url="http://www.next-gen.biz/index.php?option=com_content&task=view&id=5698&Itemid=2"]Tutaj info na ten temat[/url]

Oczywiście po nadejściu gier obniżka ceny mile widziana - kiedy i jak duża będzie zależało od zainteresowania konsolą i możliwości sfinansowania przez Sony 'dziury' powstałej po sprzedaży konsol poniżej kosztów produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja napisze, ze nie ma sie co denerwowac na Sony i niedobor gier... zerknijcie tylko na plany wydawnicze X-a (oraz to co faktycznie sie ukazuje na X360 - bo obiecanki to wiecie...) oboz Microsoftu ma te same problemu... tam gierek tez nie ma za wiele (chodzi mi o nowosci)... trzeba chyba sie uzbroic w cierpliwosc i czekac....

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='reflect' post='48860' date='29.05.2007, 18:21 ']A ja napisze, ze nie ma sie co denerwowac na Sony i niedobor gier... zerknijcie tylko na plany wydawnicze X-a (oraz to co faktycznie sie ukazuje na X360 - bo obiecanki to wiecie...) oboz Microsoftu ma te same problemu... tam gierek tez nie ma za wiele (chodzi mi o nowosci)... trzeba chyba sie uzbroic w cierpliwosc i czekac....

pozdrawiam[/quote]

Dla kogos kto kupil ten sprzet przede wszystkim do gier to jest to "srednia" rada. Sony po pierwsze zrobilo imho klasyczny falstart (wiadomo, paradoks mimo ze bylo opoznione a konkurent juz od roku z hakiem...) i teraz to sie tragicznie odbija na moim zdaniem klesce jakiej jestesmy swiadkami pt. PS3 - sprzet ktorego nikt nie kupuje. Po drugie jak ktos slusznie, byl zauwazyl, developerzy co prawda swoje robia ale takoz obserwuja co sie dzieje... dywizje sony oczywiscie zrobia swoje i GT sie pojawi, pare innych potencjalnych hiciorow zarowniez uderzy ale hmmm tutaj dziala efekt "łatki przegranego" i choc prywatnie uwazam to za pewna niesprawiedliwosc, bo PS3 to kawal toptech-u, to jednak trudno nie winic korporacji za cala mase bledow jakie popelnila i nadal popelnia. Cale szczescie, ze jest to najtansza multimedialna maszynka o tak wielkich mozliwosciach... stad na liscie zakupow, ale widac ze potencjalny klient patrzy na nowego Play`a jako glownie konsole (trudno mu sie dziwic btw) i tutaj jest pies pogrzebany. Sony zrobila najgorsza rzecz, jaka mozna bylo zrobic, gloszac wszem i wobec (zreszta zgodnie z prawda, ot kolejny paradoks) ze to nie jest konsola, ze to multimedialny komputer. No i maja najlepszy multimedialny komputer na rynku ktorego malo kto chce kupic. Czy nowe gry cos tu zmienia? Ja tam jestem raczej sceptykiem. Moim zdaniem mleko juz sie rozlalo i Sony musi pogodzic sie ze strata pierwszego miejsca na tym rynku. Co najciekawsze glownie na wlasne zyczenie i przy tym bardzo mocno na to pracujac (nie wiem tylko czy w pelni swiadomie, bo imho to byla i jest glupota). Mnie to jednak nie robi, bo granie to raczej od swieta... ale przeciez gro potencjalnych klientow ma zupenie inna niz moja hierarchie wykorzystania tego sprzetu. I co? Musza sie uzbroic w cierpliwosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem coś takiego jak Playstation zawsze się sprzeda bo to już jest kult. Przecież nie ma opcji żeby gier nie było hehe. Playstation to jak lodówka ;p czy mikrofala ; ) Teraz drogie ale zaraz tanie. Poszło ponad 100mln 1? Poszło ponad 100mln 2? To i 3 tyle pójdzie. Kwestia czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
[quote name='ein' post='48970' date='30.05.2007, 22:00 ']Mnie to jednak nie robi, bo granie to raczej od swieta... ale przeciez gro potencjalnych klientow ma zupenie inna niz moja hierarchie wykorzystania tego sprzetu. I co? Musza sie uzbroic w cierpliwosc?[/quote]
Niestety, ale właśnie muszą uzbroić się w cierpliwość. To, że początki są mało ciekawe jest przypadłością praktycznie każdej konsoli. Najlepsze tytuły wychodzą dopiero w drugiej fazie życia danej konsoli. Tak było chociażby z PS2. Od czasu premiery minął ok. rok zanim zaczęły się pojawiać tytuły, które bardzo mocno pociągnęły sprzedaż. Tak więc mówienie, że jakiś system jest już przegrany po półrocznej obecności na rynku jest nieporozumieniem. Edytowane przez DaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ein - zgadzam sie z Toba ze na PS3 nie ma za wiele gier (gralem juz chyba we wszystkie tytuly- glownie z racji tego ze moge za mala oplata wymienic tytul na inny).... ale cos widze ze omijasz temat X360.....

Problem braku nowosci nie dotyczy jedynie Playstation3... Ten sam problem maja nabywcy X360... PC-ty tez leza w tej materii...

Jak dla mnie rozwiazanie problemu jest raczej banalne - otoz wydawcy maja problemy personalne (moze sie ktos w tym miejscu zdziwi, ale ja bardzo czesto natrafiam na ogloszenia gdzie wydawcy gier poszukuja pracownikow)

Nowe gry nie moga byc slabe (bo nikt ich nie kupi) wiec nalezy sie postarac, co sie z tym wiaze, nie da rady zrobic dobrej gry w pol roku (srednio pracuje sie nad tytulem od 10-18 miesiecy) a pamietajmy ze nad tytulem pracuje od min. 70 osob do nawet 150. To jest sztab fachowcow ktorych nalezy zatrudnic... tylko wiecie jak to jest, potrzeba ludzi ktorzy faktycznie znaja sie na swojej pracy - a takich jest ograniczona ilosc.

Nie wieszajcie psow na Playstation3 - ze niby malo gier....(jeszcze raz zachecam do zaznajomienia sie z iloscia tytulow wydanych w tym samym okresie na X360)

Wydawcy chca robic dobre gry (to nie czasy Mario, ze zmienialo sie kolor pixeli i juz byl nowy level) i dlatego wymusza to dlugie terminy realizacji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byl w moim miescie woz promocyjny z ps3 z wieloma stanowiskami konsol. Podszedlem do obslugi z prosba aby zademonstrowali mi mozliwosci multimedialne konsoli. Rozlozyli rece ... wiec stamtad wyszedlem . Pewnie nie bylem jedynym jakiego zniechecili .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Metal gear solid 4 dla tej jedne gry warto kupić ps3 a xbadziew po zapłaceniu za hd dvd będzie kosztował tyle co ps3 więc rozważania na blogu są zwykłą zapchaj dziurą pozdrawiam posiadaczy PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snajperstwo, dzieki za obiektywizm :)
Mysle, ze narazie trudno wypowiedziec sie w temacie gier na wszystkie konsole. Na pewno firmy maja wiele projektow o ktorych nic nie wiemy, dlatego mysle, ze warto poczekac do E3 i zobaczyc co kazda z firm bedzie nam miala do zaoferowania przez najblizsze 1,5 roku. Juz teraz w temacie X360 mowi sie o eksluzywnych dodatkach do GTA 4 za 50 mln $, Ninja Gaiden 2, nowym tytule od Bungie nie zwiazanym z uniwersum Halo, jakims MGS`ie na konsole Bill`a, 2 nowych grach od Rare. Oczywiscie to tylko niepotwierdzone plotki i watpie, aby to wszystko bylo prawda, ale na pewno daje do myslenia i utwierdza w przekonaniu, ze MS, Sony i Nintendo wyciagna spora "artylerie" na nadchodzacych targach E3. Na razie pozostaje nam uzbroic sie w cierpliwosc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! W temacie konsol jestem juz od dawna, zaczalem od psx'a, sege saturn, ps2, xbox'a a teraz aktualnie 360tke. Od razu zaznaczam ze nie jestem zadnym fanboy'em konsoli bill'a itd. itp. Problem PS3 lezy przede wszystkim w dwoch rzeczach. Pierwsza rzecz to architektura procesora, druga to poczatkowo male wsparcie Sony dla deweloperow. Cell faktycznie jest zaawansowana konstrukcja jednak problem polega na tym ze deweloperzy nie umieja na niego jeszcze dobrze pisac, dopiero poznaja technologie i to powoli zaczyna sie uwiadaczniac (np. Heavenly Sword). Zauwazcie ze wszelkiego rodzaju gry ktore wychodza na konsole, zawsze pierwsze wychodza na x'a dopiero potem na ps3. Poza tym producentow nie stac juz produkowac gier tylko na wylacznie jedna kosnole i tak mamy Devil May Cry 4, Resident Evil 5, Assassin Creed na x'a oraz pewnie MGS 4. Produkcje gier sa coraz bardziej kosztowne i wymagaja coraz wiekszych nakladow. Bardzo ale to bardzo zycze aby Sony udalo sie, dlatego ze jest wtedy konkurencja, a wiadomo ze im wieksza konkurencja tym lepiej dla klienta. Moc x'a drzemie w tym ze latwo sie na niego pisze, to sa 3 symetryczne procesory + karta graficzna z unifkowana architektora shadero'w + super wsparcie ze strony Microsoft dla deweloperow. Jezeli ktos teraz stanie przed wyborem 360tka lub Ps3 to radzilbym raczej w kierunku x'a. Wieksza biblioteka gier, gry ktore mialy wyjsc jak exclusive na PS3 teraz zaczna wychodzic na 360tke. Sprzetowo konsole sa do siebie podobne, PS3 ma powiedzmy mocniejszy procesor (ale na ktory sie cholernie trudno pisze), a x'a lepsza grafe + 512 mb ktore nie jest dzielone (ps3 ma oddzielnie 256mb na procek i 256mb na grafike wiec jest mniej elastyczny system). Dolozylem swoje 3 grosze :rolleyes:, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Irokez' post='54132' date='24.07.2007, 02:22 ']Witam! W temacie konsol jestem juz od dawna, zaczalem od psx'a, sege saturn, ps2, xbox'a a teraz aktualnie 360tke. Od razu zaznaczam ze nie jestem zadnym fanboy'em konsoli bill'a itd. itp. Problem PS3 lezy przede wszystkim w dwoch rzeczach. Pierwsza rzecz to architektura procesora, druga to poczatkowo male wsparcie Sony dla deweloperow. Cell faktycznie jest zaawansowana konstrukcja jednak problem polega na tym ze deweloperzy nie umieja na niego jeszcze dobrze pisac, dopiero poznaja technologie i to powoli zaczyna sie uwiadaczniac (np. Heavenly Sword). Zauwazcie ze wszelkiego rodzaju gry ktore wychodza na konsole, zawsze pierwsze wychodza na x'a dopiero potem na ps3. Poza tym producentow nie stac juz produkowac gier tylko na wylacznie jedna kosnole i tak mamy Devil May Cry 4, Resident Evil 5, Assassin Creed na x'a oraz pewnie MGS 4. Produkcje gier sa coraz bardziej kosztowne i wymagaja coraz wiekszych nakladow. Bardzo ale to bardzo zycze aby Sony udalo sie, dlatego ze jest wtedy konkurencja, a wiadomo ze im wieksza konkurencja tym lepiej dla klienta. Moc x'a drzemie w tym ze latwo sie na niego pisze, to sa 3 symetryczne procesory + karta graficzna z unifkowana architektora shadero'w + super wsparcie ze strony Microsoft dla deweloperow. Jezeli ktos teraz stanie przed wyborem 360tka lub Ps3 to radzilbym raczej w kierunku x'a. Wieksza biblioteka gier, gry ktore mialy wyjsc jak exclusive na PS3 teraz zaczna wychodzic na 360tke. Sprzetowo konsole sa do siebie podobne, PS3 ma powiedzmy mocniejszy procesor (ale na ktory sie cholernie trudno pisze), a x'a lepsza grafe + 512 mb ktore nie jest dzielone (ps3 ma oddzielnie 256mb na procek i 256mb na grafike wiec jest mniej elastyczny system). Dolozylem swoje 3 grosze :P, pozdrawiam[/quote]

Prosta sprawa. PS3 aktualnie to dno. (możecie mnie wyzywać od fanbojów ale takie są realia i mówi to też gracz z krwi i kości co ma w domu praktycznie wszystkie konsole od 1992roku) Ja np. mam na X360 45 gier (!!!) a na PS3 dwie (to co kupiłem z premierą: Motorstorm (porażka przereklamowana) oraz RR7 za free (akurat kocham tą serię). Parę dni temu wymieniłem Motora na Vegas ale przecież jak to wszystko chodzi to dramat (usługa sieciowa gorsza niż na PS2 gra w SOCOMA - Xbox Live to inna era nawet bym to wolał jakby było dwa razy droższe).... wczoraj sobie kupiłem Ghost Recona 2 na Xa i już mam w pupie Vegas (wymienię pewno na wersję X360 bo ewidentnie ma lepszą grafę chociaż wzialem ją tylko ze względu na kolegów z tego forum.....). PS3 dawno poszło by w odstawkę gdyby nie filmy Blu-Ray. Coś się dzieje złego po zmianie szefa SONY. PS2 po takim samym czasie po premierze miała się dużo lepiej! Po prostu na PS3 nie ma w co grać! I to tyle czasu po premierze! I pomyśleć, że ten sprzęt kosztuje 2tys. Masakra.

Wczoraj pojechałem ze znajomym po X360 dla niego no i tak mówię: no jak możesz brać PS3 jak na półce stoi 5 gier na krzyż a na X360 ugina się półka. uf ulżyłem sobie ale GT5 czy MGS4 nie załatwi sprawy bo filmiki pokazują np. tragiczne textury w MGS4 czyli wcale rewelki niema.... A TAKI PODOBNO MOCNY SPRZĘT tylko gdzie to widać O_o

I jeszcze jedno:

[b]CENY GIER NA PS3 a ceny GIER TYCH SAMYCH WERSJI NA X360 (połowa ceny mniej)[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru PS3 to jest mocny sprzet, to co widzialem w Heavenly Sword po prostu wbilo mnie w ziemie, ale nalezy tez zwrocic uwage przez jaki okres czasu gra jest robiona (Heavenly Sword nie ma jeszcze zapowiedzianej premiery...). Jednak Sony zaplaci za swoja arogancje, bo to co Phil Harris i jego koledzy oglaszali budzilo po pewnym czasie usmiech politowania wsrod dziennikarzy i graczy. I po pewnym czasie bylo naprawde ciekawa sytuacja ze kazdy chcial dokopac Sony za ich arogancje i rozumowanie 'wazne ze ma nalepke SONY i tak sie sprzeda...' a tutaj kupa... SCEA musi ratowac PS3 i to szybko, bo jedynie oni moga zapewnic ze wyjdzie super giera (pokorju GoW 2 na PS2) i wyjdzie to tylko na PS3 a nie na zadna platforme, bo prawde mowiac to sie sprowadza do tego, jakie konsola ma gry. Nie wspominam juz o X-box live ktore jest poteznie rozbudowane (ja akurat dostalem BANana wiec aktualnie nie korzystam :P) i jak ktos chce pograc w siec to nie ma sprawy. Poza tym scena x-boxa i to co chlopaki wyczyniaja z pierwszym x'em (czyli cale XBMC) to jest opad szczeny i jestem na 99% przekonany ze niedlugo calkowicie zlamia xbox 360 i bedzie mozna odapalac z niego prawdziwe homebrew :)

Pozdrawiam Irek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Irokez' post='54225' date='24.07.2007, 21:30 ']Gmeru PS3 to jest mocny sprzet, to co widzialem w Heavenly Sword po prostu wbilo mnie w ziemie, ale nalezy tez zwrocic uwage przez jaki okres czasu gra jest robiona (Heavenly Sword nie ma jeszcze zapowiedzianej premiery...). Jednak Sony zaplaci za swoja arogancje, bo to co Phil Harris i jego koledzy oglaszali budzilo po pewnym czasie usmiech politowania wsrod dziennikarzy i graczy. I po pewnym czasie bylo naprawde ciekawa sytuacja ze kazdy chcial dokopac Sony za ich arogancje i rozumowanie 'wazne ze ma nalepke SONY i tak sie sprzeda...' a tutaj kupa... SCEA musi ratowac PS3 i to szybko, bo jedynie oni moga zapewnic ze wyjdzie super giera (pokorju GoW 2 na PS2) i wyjdzie to tylko na PS3 a nie na zadna platforme, bo prawde mowiac to sie sprowadza do tego, jakie konsola ma gry. Nie wspominam juz o X-box live ktore jest poteznie rozbudowane (ja akurat dostalem BANana wiec aktualnie nie korzystam :P) i jak ktos chce pograc w siec to nie ma sprawy. Poza tym scena x-boxa i to co chlopaki wyczyniaja z pierwszym x'em (czyli cale XBMC) to jest opad szczeny i jestem na 99% przekonany ze niedlugo calkowicie zlamia xbox 360 i bedzie mozna odapalac z niego prawdziwe homebrew :)

Pozdrawiam Irek[/quote]

Wiem - gra rządzi więc to się na pewno kupi (ale textury słabe - screeny) ale czy w marcu wydając 2500zł tego oczekiwałem na stan dzisiejszy?Z resztą też się w 100% zgadzam co napisałeś. Żeby grę zrobić to na PS3 potrzeba lat.... dziwne bo na PS2 też było trudno : nie nauczyli się na błędach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='54239' date='24.07.2007, 22:50 ']Wiem - gra rządzi więc to się na pewno kupi (ale textury słabe - screeny) ale czy w marcu wydając 2500zł tego oczekiwałem na stan dzisiejszy?Z resztą też się w 100% zgadzam co napisałeś. Żeby grę zrobić to na PS3 potrzeba lat.... dziwne bo na PS2 też było trudno : nie nauczyli się na błędach?[/quote]
Za nic przecież Ken nie wyleciał. No ale przy PS3 jest w 50% lepiej bo przynajmniej chip graficzny jest normalny, bo w przypadku wsadzenia drugiego cudaka a'la Emotion Engine każdy z deweloperów by się tylko gorzko zaśmiał.
Wybrałem X'a. Po dwóch generacjach Sony postanowiłem spróbować czegoś innego i ak na razie nie jest źle a jesień zapowiada się gorąca.
PS3 rozwinie skrzydła bo musi. Zwłaszcza w Japonii czeka ich długa i wielka bitwa z Wii i jego gierkami popierdólkami, które jednak są tam szalenie popularne. X360 w KKW jest już niestety spalony.

P.S. Jest ktoś chętny na partyjkę pokerka w Texas Hold'em po Live? Wciąga lepiej niż Forza gdy stawki wysokie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' post='54245' date='24.07.2007, 23:14 ']Za nic przecież Ken nie wyleciał. No ale przy PS3 jest w 50% lepiej bo przynajmniej chip graficzny jest normalny, bo w przypadku wsadzenia drugiego cudaka a'la Emotion Engine każdy z deweloperów by się tylko gorzko zaśmiał.[/quote]

A pomyśleć że Sony chciało za RSX'a wstawić drugiego The Cell'a w celu liczenia grafiki :P

To by był dopiero problem dla developerów :rolleyes:
Pewnie by im było ciężko ale z czasem by się nauczyli pisać gry, zobaczcie jak wyglądają teraz gry na ps2 a jak wyglądały pierwsze pozycje :rolleyes:

Ja uważam że jak ktoś na chwilę obecną chce kupić konsole i GRAĆ a nie czekać to niech wybierze x360 Jak ktoś ma kase na to i na to niech kupi też ps3 bo końca roku fiskalnego będzie się dużo działo MGS 4 :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie można mieć pewien niesmak, że wydając na konsole 2500zł nie zabija ona konkrecji, która jest od roku.
Ale konkurencja jak była sam to przez rok też za ciekawie nie było, dopiero po debiucie GOW xbox360 jest konsola w którą warto zainwestować.

Co warto odnotować, to że dobre gry będą kosztowały sporo czasu developerów. Zarówno czy to PS3 czy xbox360.
Przykład [b]Colin McRae: Dirt[/b] co z tego że gra wyszła na xbos360 wcześniej, jak animacja zasysa, a model jazdy już wogóle padaka. Nie wiem jaka będzie wersja na PS3. Może cos poprawią, albo bedzie znowu kib.. A może mistrzowie kodu zagrali w Motorstorma i pomyśleli że gra sie nie sprzeda PlayStation bo jest konkurecja?
Nie gdybam. Ale do WRC z PS2 to im daleko (grywalność, nie chodzi tu o grafe).

Co do gier od developerów 1party i 2party ich jakości na PS3, to oni zdecydowanie wyprzedzają konkurencje.
weźmy choćby [b]Heavenly Sword [/b](demko ma być na w tym tygodniu na PSN) to praktycznie produkcja filmowa. Znakomita animacja i fizyka liczona w czasie rzeczywistym.
Jeśli ktoś nie wie o czym mowie to niech zajrzy [url="http://www.gametrailers.com/game/1679.html"]http://www.gametrailers.com/game/1679.html[/url]
Podobnie [b]Uncharted: Drake's Fortune[/b] [url="http://www.gametrailers.com/game/2654.html"]http://www.gametrailers.com/game/2654.html[/url]
[b]Lair[/b] [url="http://www.gametrailers.com/game/2657.html"]http://www.gametrailers.com/game/2657.html[/url]

oraz ciekawie zapowiada się w tym roku:
> [url="http://www.gametrailers.com/game/1681.html"]WarHawk[/url] (28 sierpnia ale w stanach na PSN)
>[url="http://www.gametrailers.com/game/2469.html"] Unreal Tournament 3[/url] (będą chodzić mody z PC)
> Call of Duty 4
> [url="http://www.gametrailers.com/game/4572.html"]Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction[/url]
> GTA4
> [url="http://www.gametrailers.com/game/5158.html"]Gran Turismo 5 Prologue[/url]
> nowy PES

Co by tu nie mówiąc, brakuje tytułów pisanych najpierw na PS3 przez devl. 3party. Jedna z nich ma być Haze. Zobaczymy jak wyjdzie konwersja z PS3 na x360. Firmy z zewnątrz bardziej starają sie pisać nie pod jeden system, a wypuszczają to grę docelowo na kilku, z racji kasy (konwersja to zazwyczaj tylko 20% budżetu danej gry).
rzadkością są tu tytuły na wyłączność- no chyba że ktoś nadpłaci ;-)
Gier 3party jest najwięcej, wiec tu cudów fajerwerków nie będzie. Jedne będą lepsze na PS3, inne na 360. Jak na razie lepiej to wypada z 360, ale nie zawsze.

Nie wiem kto liczył, że na PS3 będzie cud miód i orzeszki od razu :rolleyes:
Mam PSX, N64, DC, PS2, XBOX,
od tygodnia mam PS3, nie narzekam gry są drogie, na razie Resistance: Fall Of Man, F1 i MotorStorm
jest ok ale bez fajerwerków

PS2 miałem zaraz 2 miechy od premiery tez było mało ciekawych gier bo Tekken i strzelanka Time Spilters.
z Niemiec cena 1900zł, ale to tez nie było różowo, bo te tytuły to się grało trochę na silę. Nie za bardzo przyciągało to do konsoli. Praktycznie rządził w tedy w domu nadal psx, n64 (Bond- dziś nawet daje rade na imprezie z kumplami) i DC.

Xbox360 może, jak będą robić porządny sprzęt

Edytowane przez goggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...