Skocz do zawartości
frostbite

LG 32LE2R i LG 32LC3R (problemy z HDMI/HDCP)

Rekomendowane odpowiedzi

Od dluzszego czasu zbieram sie do zakupu LCDTV i przez dlugi czas bylem pewien ze bedzie to jeden z Samsungow. Ostatnio jednak po przechadzce po sklepach musialem zaktualizowac swoje poglady sklaniajac sie bardziej ku znienawidzonemu LG:p

Wynika to z dwoch czynnikow. Po pierwsze z ekonomicznego, a po drugie z subiektywnego porownania.

Mam do wydania 2500zl na redyt. Pierwsza wplata 1000 plus reszta w ratach na 10 miesiecy. Interesuje mnie LG 32LE2R, w sklepie zauwazylem jednak, ze TV nie mial dzwieku z tunerem N przez HDMI. Zapytalem sprzedawce o to, a on ze LG ma niedopracowane HDMI i trzeba przelaczyc tuner w tryb DVI a dzwiek puscic po RCA. Troche mnie to zmartwilo bo chce sprzet zgodny z nowymi standardami i w pelni dzialajacy. Po powrocie do domu wszedlem na forum i zauwazylem czytajac opinie ze obraz z Nki w sklepie to i tak duzy sukces bo wiekszosc opisywanych LG z serii LE wogle nie wspolpracuje z Nka. Pozniej przypominam sobie ze moj kumpel rowniez ma LG 32LE2R i dodatkowo C+HD (ktora dziala u niego bez zarzutow), sprawdzam tez na forum w dziale C+HD ze ten sam telewizor bez klopotu dziala z tunerem Phillipsa.

Pytanie moje jest takie: O co chodzi z tym HDMI? Czy LG ma klopoty ogolnie z tym polaczeniem czy tylko z Telewizja Nowej Degeneracji?:) Ponad to mozecie tez zaopiniowac ten telewizor.

Dodatkowo zastanawiam sie tez nad LG 32LC2R, ktory podobno ma matryce IPS. Czy to prawda? Jaka jest roznica w stosunku do LG 32LE2R? Czy ktos wie w jakiej technologii wykonana jest matryca tego ostatniego? Napewno nie jest to TN bo widzialem golym okiem bardzo ladny (jak na ta klase) kontrast i katy widzenia.

Bede wdzieczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do problemów z n-ką to stawiam raczej na tuner. Przeszukaj forum było coś na ten temat. Kolega miał w grudniu problem z n-ką z jakimś Philipsem, ustąpiło po wymianie softu - w tunerze :)

Co do technologii matryc- przyłączam się do pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czym sie rozni taki 32LE2R od 32LC2R? Ponad to czy ktos moglby sie wypowiedziec szerzej na temat tego problemu z Nka? Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już następca LC2R- LC25R. Znalazłem 3 różnice:
- obudowa :)
- cena :(
- w 25 kontrast jest podawany jako 5000:1 (bez dopisku dynamiczny :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='frostbite' post='48344' date='23.05.2007, 20:03 ']A czym sie rozni taki 32LE2R od 32LC2R? Ponad to czy ktos moglby sie wypowiedziec szerzej na temat tego problemu z Nka? Z gory dzieki.[/quote]


kontrastem.

co do problemu z n'ka dziala po hdmi(dvi) dzwiek puszczony chinchami(przynajmniej dziala regulacja glosnosci z pilota nboxa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...