Skocz do zawartości
Gontar3d

LG 65GX3LA powieszony bez trybu obrazu.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim.

Posiadam telewizor model LG OLED65GX3LA który docelowo posiada w zestawie uchwyt pozwalający zamontować telewizor w trybie obrazu przylegając do ściany.. Niestety w przypadku mojego salonu nie jest to komfortowe, zdecydowanie większy komfort sprawia mi użytkowanie telewizora jeśli jest odchylony od ściany o 12 cm, czyli po oddaleniu uchwytu od ściany tak jak w przypadku kiedy chce podłączyć USB czy inne wejścia do TV. Czy jest to bezpieczne, uchwyt da rade trzymać telewizor w ten sposób ? 
bede wdzięczny za pomoc. 

C2D769FF-68F7-4A14-83DF-67F26DC85883.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ten uchwyt jest tak skonstruowany ze może tak wisieć. Ja mam uchwyt który oddala mi tv od ściany o 45cm. Wydaje mi się ze nie ma się czym przejmować. Wygląda to solidnie a producent zapewne pomyślał o tym że część użytkowników będzie chciało np zamontować sobie Ledy i dał taka możliwość.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gontar3d napisał:

Czy jest to bezpieczne, uchwyt da rade trzymać telewizor w ten sposób ? 

Uchwyt raczej na pewno da radę, bo skoro producent TV dał możliwość odchylania od ściany, to musi wytrzymać.

Pytanie tylko jak to masz przykręcone do ściany, bo w pozycji odchylonej trochę inny jest środek ciężkości i inaczej siły na śruby się rozkładają. Jak to nie jest ściana z karton gipsu to powinno być raczej ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
Skontaktowałem się z działem obsługi klienta LG, Pan zadzwonił do działu produkcji aby zasięgnąć porady..

Niestety uchwyt nie jest przystosowany do takiego użytkowania, może się ugiąć pod ciężarem telewizora.

Pozostaje więc cieszyć się trybem obrazu wieszając TV tak aby przylegał do ściany lub kupić inny uchwyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Wieszak za 60zl i od 8 lat mi służy. Pewnie się wypierają żeby nie brać jakiejkolwiek odpowiedzialności. A w instrukcji napisane jest żeby tv był do pchnięty do samej ściany? 126597674527c058bdeca4ad04bfba1c.jpg

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2021 o 15:32, Gontar3d napisał:

Skontaktowałem się z działem obsługi klienta LG, Pan zadzwonił do działu produkcji aby zasięgnąć porady..

Niestety uchwyt nie jest przystosowany do takiego użytkowania, może się ugiąć pod ciężarem telewizora.

Pomyśl logicznie. 

Będziesz użytkował telewizor jak chcesz (czyli odchylony), a jak uchwyt się urwie to powiesz że tylko na chwilę go odchyliłeś i wtedy strzelił. W jaki sposób producent udowodni, że to była Twoja wina, a nie uchwytu? W Stanach pewnie jeszcze co sprytniejsi Janusze powiedzą że im telewizor spadł na nogę i będą się procesować o gigantyczne odszkodowanie. LG o tym wie i na pewno zrobili ten uchwyt w taki sposób żeby spokojnie wytrzymał ciężar dwóch takich telewizorów w pozycji odchylonej.

Jeżeli chcesz użytkować TV odchylony od ściany to trochę wtopiłeś, bo do tego celu lepiej by się sprawdził zwykły CX, z tego względu że ma normalne otwory na wieszak VESA i mógłbyś za pomocą innego uchwytu odsuwać go do ściany na dowolną odległość. GXa się kupuje w zasadzie tylko wyłącznie po to żeby przylegał do ściany i cieszył tym przyleganiem oko właściciela. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...