Skocz do zawartości
kmlive

LG OLED CX - Ustawienia Pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Stało się sprawiłem sobie CX rzeczy mnie irytuje. 

1, mam wyłączone wszystkie upłynniacze a obraz jest i tak jak dla mnie za płyny. (korzystam z ustawienia kino) Moje pytanie czy to jest normalne w OLED?

2,  jak zrobić aby LG pamiętał ustawienia, wiem że jest opcja daję ją, ale on raz pamięta a raz nie.

3, Mam dysk Nas, otwiera mi pliki ale bez napisów w srt. Czy to wina Nasa (stary jest WD My Book) w sumie to dysk sieciowy. Ale. długo otwiera i czasem buforuje. Czy to jest normalne? Dodam że mam jeszcze stary media Player WD TV Media Hub i on nie ma z tym problemu. Wszystko jest na tej samej sieci na kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

LG pamięta ustawienia ale trzeba ustawić je raz dla każdego źródła. Np dla Netflix są inne jak i dla HBO. Dla TV i YT też są inne.

Co do płynności to wyłącz Prawdziwe Kino w opcjach obrazu.


Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kmlive napisał:

Mam dysk Nas, otwiera mi pliki ale bez napisów w srt. Czy to wina Nasa (stary jest WD My Book) w sumie to dysk sieciowy. Ale. długo otwiera i czasem buforuje. Czy to jest normalne? Dodam że mam jeszcze stary media Player WD TV Media Hub i on nie ma z tym problemu. Wszystko jest na tej samej sieci na kablu.

Telewizory LG nie mają klienta Samba. Filmy z sieci lokalnej odtwarzają przez DLNA. A jest to stara technologia w której z obsługą napisów zawsze były problemy (czasem działa, czasem nie). Co możesz z tym zrobić:

  • Plik .srt musi być kodowany w UTF-8, mieć taką samą nazwę jak film (ewentualnie jeszcze suffix języka czyli np Batman.pl.srt) i leżeć obok pliku .mkv
  • Wymień starego NASa na jakiegoś nowszego i pójdź w stronę oprogramowania Plex, które ciągle jest rozwijane i działa generalnie bezproblemowo. Na NAS instalujesz serwer Plex, a na urządzeniach w domu (telefon, tablet, TV itp) klienta. Masz całą swoją bibliotekę w ładnym interfejsie z opisami, okładkami, napisami i  dostępną nawet zdanie poza domem. Taki prywatny Netflix.
  • Jeżeli koniecznie chcesz oglądać filmy z tego NASa na TV to inną opcją jest kupienie boxa na Android TV i instalacja Kodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do napisów do wiem że napisy muszą być w SRT i nazywać się np film.mkv a napisy.srt. Jak napisy są w muskowane w mkv to wszystko jest okej. System WebOS fajny jest szkoda że nie jest doprasowany do prywatnych mediów. 

PS. Jakie Nasa możecie polecić ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, kmlive napisał:

Co do napisów do wiem że napisy muszą być w SRT i nazywać się np film.mkv a napisy.srt. Jak napisy są w muskowane w mkv to wszystko jest okej. System WebOS fajny jest szkoda że nie jest doprasowany do prywatnych mediów. 

Da się oglądać z zewnętrznymi napisami srt. Webos to obsługuje. Tylko że tak jak napisałem to jest przez DLNA i wiele zależy tu od kompatybilności na linii NAS-telewizor. Sprawdź kodowanie napisów i spróbuj dodać .pl do ich nazwy tak jak pisałem. Jeżeli to nie zadziała, to dopiero kombinuj z nowym NAS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, efel napisał:

Da się oglądać z zewnętrznymi napisami srt. Webos to obsługuje. Tylko że tak jak napisałem to jest przez DLNA i wiele zależy tu od kompatybilności na linii NAS-telewizor. Sprawdź kodowanie napisów i spróbuj dodać .pl do ich nazwy tak jak pisałem. Jeżeli to nie zadziała, to dopiero kombinuj z nowym NAS.

Na razie odpalam z dysku usb. I śmiga. Ale pewnie się skończy na Apple TV 4K. Szkoda ze nie ma vcl na webos. I mam ostanie pytanie czy kontrast 85 to dużo ? Bezpieczne dla tv ?  Nie oglądam żadnej tv naziemnej tylko vod i własna kolekcja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.02.2021 o 09:30, efel napisał:

Telewizory LG nie mają klienta Samba. Filmy z sieci lokalnej odtwarzają przez DLNA. A jest to stara technologia w której z obsługą napisów zawsze były problemy (czasem działa, czasem nie). Co możesz z tym zrobić:

  • Plik .srt musi być kodowany w UTF-8, mieć taką samą nazwę jak film (ewentualnie jeszcze suffix języka czyli np Batman.pl.srt) i leżeć obok pliku .mkv
  • Wymień starego NASa na jakiegoś nowszego i pójdź w stronę oprogramowania Plex, które ciągle jest rozwijane i działa generalnie bezproblemowo. Na NAS instalujesz serwer Plex, a na urządzeniach w domu (telefon, tablet, TV itp) klienta. Masz całą swoją bibliotekę w ładnym interfejsie z opisami, okładkami, napisami i  dostępną nawet zdanie poza domem. Taki prywatny Netflix.
  • Jeżeli koniecznie chcesz oglądać filmy z tego NASa na TV to inną opcją jest kupienie boxa na Android TV i instalacja Kodi

Witam chciałbym dołączyć do tematu mam LG OLED CX55 od miesiąca i widzę tu paru użytkowników którzy są głęboko w temacie i mam prośbę jeżeli taka istnieje? chciałbym ustawić TV kablówka po wi-fi przeważnie oglądam programyz TV, sport i piłka nożna i tu jak by można prosić o dobre ustawienia pod tym kątem, Netflix ,dużo też piszecie o loga które się pojawiają ze poszczególnych stacji i o wypalania ? z góry dziękuję wszystkim za rady i pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Ireneusz W napisał:

Witam chciałbym dołączyć do tematu mam LG OLED CX55 od miesiąca i widzę tu paru użytkowników którzy są głęboko w temacie i mam prośbę jeżeli taka istnieje? chciałbym ustawić TV kablówka po wi-fi przeważnie oglądam programyz TV, sport i piłka nożna i tu jak by można prosić o dobre ustawienia pod tym kątem, Netflix ,dużo też piszecie o loga które się pojawiają ze poszczególnych stacji i o wypalania ? z góry dziękuję wszystkim za rady i pomoc 

nikt ci nie poda ustawień bo każda matryca jest inna. Ja dla playera mam eco. a dla filmów miałem moviemaker/kino ale ostatnio przesiadłem się na ekspercki. Mam wyłączone wszystkie upłynniacze. Może to coś ci pomoże https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/cx-oled/settings

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, kmlive napisał:

nikt ci nie poda ustawień bo każda matryca jest inna. Ja dla playera mam eco. a dla filmów miałem moviemaker/kino ale ostatnio przesiadłem się na ekspercki. Mam wyłączone wszystkie upłynniacze. Może to coś ci pomoże https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/cx-oled/settings

ok dzięki po bawię się tymi ustawieniami może coś pomoże ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...