Skocz do zawartości
krukkpl

LG OLED martwe pixele

Czy masz uszkodzone pixele/subpixele w swoim LG OLED?  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy masz uszkodzone pixele/subpixele w swoim LG OLED?

    • Tak
      7
    • Nie
      4
    • Nie sprawdzam
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

utworzyłem ankietę, gdyż chciałbym wiedzieć jak to jest z OLEDami LG. Proszę o szczere odpowiedzi. Jak ktoś chce może rozwinąć odpowiedź w temacie :)

Próbuję zakupić 55CX i w pierwszym egzemplarzu miałem dwa martwe subpixele (na pewno nie od początku, wyskoczyły po ok. tygodniu umiarkowanego używania).

Poszedł zwrot.

Wczoraj dostałem drugi egzemplarz i tym razem od razu z pudełka jeden martwy subpixel.

Pozostałe kwestie jak biel i banding - jest ok.

Ogólnie tego subpixela oczywiście nie widzę w normalnym użytkowaniu, ale jestem wrażliwy na tym punkcie i w kilkunastoletniej historii kupowania różnych wyświetlaczy (monitorów, tv, laptopów) nigdy tego typu wad nie akceptowałem.

A jak to jest z OLEDami? - jaka jest realna szansa dostania egzemplarza ze wszystkimi sprawnymi pixelami.

Zastanawiam się czy próbować dalej w tej loterii czy dać sobie spokój i spróbować zapomnieć o tym pixelku... 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie matrycy w B9 po kilku dniach zauważyłem jednego martwego. Ale jest kompletnie niewidoczny. Na dodatek jest w lewym górnym rogu. Praktycznie przy samej ramce. Widać go dopiero z 10cm od ekranu 😛

A że matryca którą dostałem jest bdb to nic z tym nie robię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2021 o 22:41, krukkpl napisał:

Ogólnie tego subpixela oczywiście nie widzę w normalnym użytkowaniu, ale jestem wrażliwy na tym punkcie

Jeżeli jesteś wrażliwy na tym punkcie to po co nas pytasz? To Tobie przeszkadza jeden martwy subpiksel, którego nie widać na normalnych treściach. Ty z nim będziesz żył pod jednym dachem. Jeżeli to ma psuć Ci przyjemność oglądania to kupuj do skutku, a i tak nie masz pewności że na idealnej matrycy po czasie jeden czy dwa subpiksele nie umrą. Musiałbyś tego szukać regularnie np co tydzień żeby mieć pewność że Twój TV jest 'czysty'. To się nazywa nerwica natręctw i można to leczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, efel napisał:

Jeżeli jesteś wrażliwy na tym punkcie to po co nas pytasz? To Tobie przeszkadza jeden martwy subpiksel, którego nie widać na normalnych treściach. Ty z nim będziesz żył pod jednym dachem. Jeżeli to ma psuć Ci przyjemność oglądania to kupuj do skutku, a i tak nie masz pewności że na idealnej matrycy po czasie jeden czy dwa subpiksele nie umrą. Musiałbyś tego szukać regularnie np co tydzień żeby mieć pewność że Twój TV jest 'czysty'. To się nazywa nerwica natręctw i można to leczyć.

Dokładnie, ja w swoim znalazłem 2 czarne subpiksele widoczne na czerwonej planszy , na szczęście nie świecą na biało na czarnym :) .

Ogólnie to zlałem i tobie też radze, to naprawdę nie ma żadnego wpływu na obraz ! Cisz się fajnym TV i tyle...

Edytowane przez kodo3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,  w moim  LG C11 5 dni po zakupie wyskoczył czarny subpiksel niewidoczny jedynie na niebieskim i zielonym tle ok 3 cm od dołu ramki Już wyciągnąłem pudełko żeby spakować i odesłać, ale zmieniłem zdanie bo oprócz tego matryca jest ok, a boję się że gorszy mogę trafić. Możliwe, że na pocieszenie sklep obniży cenę tv. Niestety jestem z tych wrażliwych pod tym względem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...