Skocz do zawartości
maniakrobson

Sony HW65ES i MagicScreen Reference Black Amled ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów:)

Zakupiłem ekran MagicScreen Reference Black Amled 100" i planuje zakup projektora ...... celuje w SONY HW65ES, tylko używany ze względu na budżet :(   ...... Pytanie do Was.   ..  Czy to dobry wybór w cenie do ok. 6tyś za używkę???

Ewentualnie podpowiedzcie proszę inne propozycje projektorów do 6tyś (za używki) tak samo dobre lub lepsze :)..... i dlaczego warto ewentualnie do nich dopłacić te "pare" złotych.

Pomieszczenie to salon bez specjalnej adaptacji pod Kino, ale posiadający zewnętrzne rolety na oknach, okna znajdują się na bocznych ścianach względem ekranu,  preferuje tylko zapuszczać TV z NC+  i filmy z DVD w formacie BluRay,  ... gry na konsoli mnie nie interesują totalnie:)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, moim zdaniem to będzie najlepszy wybór pod źródła, które będziesz oglądać. To znakomity projektor. Do filmów idealny.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, maniakrobson napisał:

Ewentualnie podpowiedzcie proszę inne propozycje projektorów do 6tyś (za używki) tak samo dobre lub lepsze :)..... i dlaczego warto ewentualnie do nich dopłacić te "pare" złotych.

To może trochę na przekór? Tak samo dobry a tańszy. Mam hw40es. Używałem w niezaadaptowanym pokoju przez kilka lat i byłem zadowolony. Jedyna opcja, której tam brakowało (przynajmniej dla mnie) względem wyższych modeli to "smooth gradation" - czyli wygładzanie nieestetycznych przejść występujących w materiałach bardziej skompresowanych (np. netflix). Skoro u Ciebie źródłem będzie płyta, nie powinno być z tym problemu. Zresztą lepiej mieć dobre źródło niż  inwestować w inteligentne mechanizmy naprawy złego.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, cinemahd napisał:

..... Skoro u Ciebie źródłem będzie płyta, nie powinno być z tym problemu. Zresztą lepiej mieć dobre źródło niż  inwestować w inteligentne mechanizmy naprawy złego.

no ale jednak NC+ i Netflix również i zdecydowanie częściej bo bedzie oglądane z tych źródeł na co dzień:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno oceniać na sucho, trzeba to zawsze zobaczyć na żywo. Może się okazać to w ogóle nieznaczący element, albo taki, że poprawi tu ale pogorszy gdzie indziej. I tak w praktyce Twój zakup będzie ograniczony do aktualnej oferty używek, możliwości zobaczenia, kontaktu ze sprzedawcą itp. Jeszcze niedawno na olx były hw45 (chyba już z tym wygładzaniem) do wzięcia za 3 -4K. Kupisz, a jeśli nie przypasuje sprzedasz z niewielką stratą i wymienisz. 

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wybór bardzo dobry. Przeszedłem z Epsona EH-TW6000W na używany Sony VPL HW50 ES. Nieporównywalna różnica . Jeżeli nie jest problemem, że to tylko Full HD przy obecnych cenach używanych projektorów za przyzwoite pieniądze można cieszyć się naprawdę dobrym obrazem kinowym.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od 5 lat MagicScreen Future 105"+ Sony HW40ES (skalibrowany by MK) w salonie (nie mam czarnych ścian niestety😉), ale mam rolety w oknach. Jest bardzo dobrze. Uwaga: bardzo ważne jest umieszczenie projektora jak najniżej w stosunku do ekranu (opisał to szczegółowo MK w teście Magicscreena na tym portalu i zaleca to bardzo producent). Najlepiej jest z Blu-raj, potem Apple Tv, potem Netflix i Canal+. Polecam. Czerń, kolory, ostrość, cichy. Warto włączyć podświetlenie tylne ekranu i dobrać kolor i jasność - poprawa kontrastu. 

Teraz używany HW65 kosztuje śmieszne pieniądze w porównaniu do oferowanej jakości.

 Oglądając pokazy na AVS nie czułem potrzeby wymiany ...do czasu zobaczenia JVC RS3000 w przygotowanej sali - ale to inna półka.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...