Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mam problem z w/w telewizorem, podczas grania na PS4 na drugim planie obiekty podczas ruchu kamera się rozmywają i rozdwajają (podczas zwykłego oglądania nie jest to tak widoczne a jednak czasami idzie coś zauważyć) próbowałem już każdych ustawień i nie wiem co jest nie tak. Zamieszczam krótki filmik

 

YouTube mocno przetworzyło ale widać o co chodzi na skałach gdy poruszam kamerą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest naprawdę nietypowe zjawisko i jeśli faktycznie piszesz, że próbowałeś wszystkich ustawień to i tak muszę zapytać. Czy masz powyłączane wszystkie upłynniacze obrazu?

W swoim poprzednim telewizorze podobne, a nawet gorsze artefakty były widoczne gdy zaczynałem majstrować z upłynniaczami/polepszaczami obrazu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest z trybu gry gdzie wszystkie takie opcje są wyłączone, gdy włączę TruMotion jest zdecydowanie lepiej, chodź nie do końca, ale wtedy input lag zwiększa mi się masakrycznie i pojawiają się dziwne rozmycia podczas ruchu. 

Myślę czy może nie oddać tv na gwarancję, bo wydaje mi się że próbowałem już wszystkiego, zmieniłem kabel hdmi, przekładałem w inne wejścia, wyłączałem hdr. Możliwe że to jakaś wada fabryczna tv? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogrywam valhalle na Xbox one X. U mnie tak źle to nie wygląda ale podczas gdy dużo się dzieje na ekranie i wyraźnie konsola dostaje w kość mam chwilowe spadki animacji i delikatnie targa mi daleki plan. Dokładnie jak na filmie. Na 30 godzin rzuciło mi się to w oko może 2x. Jak dla mnie zacznij od wyczyszczenia z kurzu swojego PS4 lub sprawdź mniej wymagające tytuły. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Bartłomiej Bielecki napisał:

Siema, mam problem z w/w telewizorem, podczas grania na PS4 na drugim planie obiekty podczas ruchu kamera się rozmywają i rozdwajają (podczas zwykłego oglądania nie jest to tak widoczne a jednak czasami idzie coś zauważyć) próbowałem już każdych ustawień i nie wiem co jest nie tak

Oglądałem to kilka razy i ja tam nie widzę żadnego problemu z telewizorem. Wygląda to jak zwykły judder, który na OLEDzie jest nieco bardziej uwypuklany niż na LCD. Albo się przyzwyczaisz, albo zmienisz telewizor na LCD który z racji lekkiego smużenia będzie ten efekt maskował, albo przerzucisz się na sprzęt umożliwiający granie w 60 fps

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS czyszczona tydzień temu. Planuje zmienić PS4 na XSX ale to dopiero jak będzie dostępny w Holandii, bo narazie nie ma gdzie kupić. Jeśli tak ma być to tragedia z tym OLED, był polecany do gier a od tego aż oczy bolą, mam nadzieję że będzie lepiej na XSX.

 

 

Tutaj filmik z Farcry 5 (który wydawało mi się że chodzi w 60fps)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że filmik nie oddaje w 100% tego co Ty faktycznie widzisz na ekranie, ale w ostatnich 2-3 sekundach widać solidne smużenie. Kiedyś czytałem ze od OLEDów serii 9 poprawili te aspekt, więc może to po prostu „cecha” serii 8.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Bartłomiej Bielecki napisał:

 Jeśli tak ma być to tragedia z tym OLED, był polecany do gier a od tego aż oczy bolą, mam nadzieję że będzie lepiej na XSX

ale to konsola renderuje 30fps - to jaka tu wina tv ?

gdyby nie było widać różnicy to nikt by nie grał w 120-144fps na pc

Edytowane przez klaus71
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Bartłomiej Bielecki napisał:

No ale 30 klatek a rozdwajanie i rozmywanie obiektów to chyba dwie różne rzeczy

No właśnie nie. To jest dokładnie ta sama rzecz. Judder widzisz dlatego że jest za mało klatek. Far Cry 5 chodzi na PS4Pro w 30 klatkach. OLED uwypukla ten efekt, bo ma niski czas reakcji matrycy (całkowity brak smużenia). Na LCD byś tego tak mocno nie widział, bo obraz na LCD zawsze trochę smuży i ten efekt jest mniejszy - ale jest zawsze (również widoczny na LCD np na dobrych monitorach gamingowych). Jeżeli jesteś na to naprawdę wyczulony to po prostu nie graj na konsoli w 30 fps. Ewentualnie kup sobie LCD Samsunga - tam można włączyć upłynniacz w trybie gra, który Ci to zniweluje (ale ma swoje inne bolączki i problemy)

Edytowane przez efel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat sprzęt w przypadku FC5 nic nie pomoże, bo ta gra na każdej konsoli ma cap na 30FPS. Raczej już nie dostanie łaty z odblokowaniem 60FPS na nową generację skoro FC6 za rogiem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Geble napisał:

Akurat sprzęt w przypadku FC5 nic nie pomoże, bo ta gra na każdej konsoli ma cap na 30FPS.

na xbox series chyba ma jednak 60?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma. To nawet widać na tym filmie, że jak ustawisz 1080p/60 to cały czas jest to 30 FPS.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Trochę odkopie ale zmieniłem konsole na Xbox series x i mam to nadal, może trochę mniej Ale jednak odbiera przyjemność z grania. Czy na LCD lub qled ten judder będzie na tyle mniej widoczny żeby opłacało się zmieniać tv? Tutaj jest to do takiego stopnia że poruszając kamera nie jestem w stanie zobaczyć przeciwnika muszę się zatrzymać żeby coś zobaczyć i dopiero iść dalej. 

Edytowane przez Bartłomiej Bielecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach  zablokowanych  na 30fps na lcd judder będzie  mniej widoczny za to pojawi  się smużenie i większy lag..Do gier 30fps to najlepsza jest plazma

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...