Skocz do zawartości
AreckiW

1,5 mln abonentów Cyfrowego Polsatu

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='MaBri' post='49258' date='02.06.2007, 21:40 ']Liczba 1,5 mln abonentów pokazuje, że ludziska lecą głównie na cenę. Oferta HD nie spowoduje masowego napływu klientów. Pokazuje to te 140 tysięcy abonentów N-ki. CP wejdzie w HD ale jak będzie do tego zmuszony przez odpowiednią ofertę konkurencji.
Ja na nic innego nie czekam jak na kanały HD w C+ i CP. To tylko podniesie konkurencję i mam nadzieję zweryfikuje plany N, która poszła w internetowe radio i kanały typy talk czy Owsiak.[/quote]


Liczba 1,5 mln abonentów pokazuje jak twórczy potrafią być spece od marketingu w kreowaniu liczb :). Nie wiem ile jest na dziś gospodarstw domowych w Polsce, ale jakoś mi nie wygląda aby był taki las anten Polsatu, przynajmniej w Krakowie, jak wskazują te wartości. Ale niech im wyjdzie na zdrowie, życzę im tego :(.

Co do 140 tys. abonentów N-ki to jest to po prostu normalna wartość po tym okresie, na pewno nie wskazująca żeby działo się coś złego, ale też nie wzbudzająca specjalnych zachwytów. Pytaniem za to jest czy tendencja będzie zachowana w kwestii zwiększania się liczby abonentów, czy też nie.

Zgadzam się oczywiście z dwoma rzeczami:

Raz, że Nka wykonała ruchy pozorne i raczej nie tego oczekiwaliśmy, nowe kanały i radio internetowe to żenada (moje prywatne zdanie).

Dwa, tylko porządna konkurencja na rynku może ich wyrwać z apatii i zmusić do konkretnych działań.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='skarp7' post='49398' date='04.06.2007, 11:35 ']Oczywiście, ludziska lecą głównie na cene. WIdać to podróżując samochodem po Polskiej Krainie. 98% anten na wioskach należą do CP.[/quote]


A możliwe, tak na to nie patrzyłem. Zestaw Polsatu jest w tym przypadku substytutem zwykłej anteny. W połączeniu z niskim abonamentem za pakiet podstawowy daje to jakiś sukces, przynajmniej w liczbach. Tylko czy my, którzy chcielibyśmy czegoś więcej, mamy się akurat z takiego stanu rzeczy cieszyć. Chyba nie bardzo :(. Magia liczb powoduje, że raczej nie bardzo będzie im się chciało jakieś konkretne ruchy wykonać. No może co najwyżej w kierunku wprowadzenia kolejnego pakietu, tym razem jeszcze tańszego.

Cała nadzieja w tym że N-ka, mając większą motywację w niskich wartościach liczbowych, jednak się przebudzi i zaskoczy nas jeszcze czymś konkretnym. Szczególnie, że mają zaplecze pod HD odpowiednie i nie muszą od strony technicznej przecierać już szlaków.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mnie się coś wydaje, że CP podebrał n-ce Nonstop KinoHD, dlatego na konferencji mówili o sprawach zastępczych.
Czekam co faktycznie CP wymyśli w dziedzinie HD. Edytowane przez MaBri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niewiem czym tu się jarać, z tego 1,4 mln może z 10 % wie co to HD więc jeżeli klienci nie wiedzą, to nie potrzebują hd, proste. Zapominacie że uzytkowników sprzętu HD jest w sumie bardzo mało i nie stanowią jakiejś grupy wartej zainwesowania mln zł. Naiwnością jest sądzenie że taka firma jak polsat nie robi badań rynku i nie analizuje oczekiwań klientów a że z tego jakieś 10 lub 2 % oczekuje HD to nie jest jakiś dobry argument do zainwestowania grubej kasy w jakąś technologię którą będą mogli sie pochwalić na konferencji prasowej i zyskać 2 tys klientów. Więc reasumując koszty związane z uruchominiem nowej technologi nie zwróca się Firmie ( nie mówiąc o zarobku ) dlatego jest jak jest. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kiedy Cyfra ogłosi nowości, czy jest znanzy termin czy może to być rówiniż dobrze w grudniu po jesiennym spotkaniu z Sową N'ki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko nadzieja obejrzenia prawdziwego HD na moim panelu powstrzymuje mnie od rzutu ,,dekoderem" Polsatu/tzn śmieciorem/ z drugą już kartą i n-tą wersją oprogramowania-wiesza się 10 razy dziennie i bardzo fajnie reaguje na pilota z 30 sek opóznieniem.Techniczne wsparcie tam nie istnieje ,nie mają nawet bladego pojęcia o HD ani o terminach uruchomienia kanałów HD/pytam każdego przedstawiciela CP/.Jednak nie tracę nadziei bo mają najnowsze wozy transmisyjne HD+doświadczenie +parę tysięcy takich jak ja ,,zadowolonych klientów"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starym dekoderem możesz spokojnie walić w ścianę, bo do HD będziesz potrzebował i tak nowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='B-gun' post='54123' date='24.07.2007, 01:21 ']Tylko nadzieja obejrzenia prawdziwego HD na moim panelu powstrzymuje mnie od rzutu ,,dekoderem" Polsatu/tzn śmieciorem/ z drugą już kartą i n-tą wersją oprogramowania-wiesza się 10 razy dziennie i bardzo fajnie reaguje na pilota z 30 sek opóznieniem.Techniczne wsparcie tam nie istnieje ,nie mają nawet bladego pojęcia o HD ani o terminach uruchomienia kanałów HD/pytam każdego przedstawiciela CP/.Jednak nie tracę nadziei bo mają najnowsze wozy transmisyjne HD+doświadczenie +parę tysięcy takich jak ja ,,zadowolonych klientów"[/quote]
ja mam starego echostara dsb-606 i chodzi bez problemów , ale rzeczywiscie mozliwosci jego konczą sie na zmianie kanałów , tez czekam na hd w polsacie oby teraz było zgodnie z obietnicami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...