Skocz do zawartości
bluray

PDP Full HD 60" od LG

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Bardzo ładnie gra. Zdeklasowała stojący obok LCD 47" Full z nowej serii LG.
przewaga widoczna:
Czerń
brak smużenia
paleta kolorów.
Cena przewidywana niestety na poziomie 30k.
Czekamy więc na Panasa który chyba będzie z "ludzka ceną".
Oby.

[quote]Telewizor plazmowy 60PF95 od LG to propozycja dla najbardziej wymagających
użytkowników. Matryca Full HD (1920 x 1080) z technologią XD-Engine Full HD
gwarantuje niemal 100% naturalność oglądanych obrazów. Dodatkowo jasność 1000
cd/m2 i kontrast 3000:1 w połączeniu z technologią DCDi by Faroudja sprawiają, że
[b]obraz jest wolny od wszelkiego rodzaju niedoskonałości.[/b]
Całości dopełnia [b]odświeżanie obrazu z częstotliwością 100Hz [/b]
gwarantujące stabilny obraz pozbawiony migotania.

Niewielka głębokość urządzenia jedynie 98,5 mm
oraz 4 dynamiczne głośniki ukryte za mikroperforowaną
osłoną głośników.

Rekomendowana cena detaliczna: 60PF95 - 38 999 zł[/quote] Edytowane przez bluray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='bluray' post='47138' date='12.05.2007, 23:19 ']Bardzo ładnie gra. Zdeklasowała stojący obok LCD 47" Full z nowej serii LG.
przewaga widoczna:
Czerń
brak smużenia
paleta kolorów.[/quote]

To plazmy już nie do aptek?
Teraz do aptek LCD?

:(:P:)

Dalej twierdzę, że tylna projekcja oparta na panelach LCoS 1920x1080 (SONY i JVC) zabija każdą plazmę i LCD. Szczególnie te od JVC.
Zabija jakością obrazu i tym co misie bardzo lubią czyli CENĄ !!!

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Plazmy Full HD mają bardzo niewiele wspólnego z plazmami HD READY.
Od wejścia PIONEER XE5000 to jest jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='47141' date='12.05.2007, 21:42 ']To plazmy już nie do aptek?
Teraz do aptek LCD?

:):):)

Dalej twierdzę, że tylna projekcja oparta na panelach LCoS 1920x1080 (SONY i JVC) zabija każdą plazmę i LCD. Szczególnie te od JVC.
Zabija jakością obrazu i tym co misie bardzo lubią czyli CENĄ !!!

Pozdro[/quote]


LCoS jest super, ale ma jedną wadę, niestety wykazaną w różnych testach: słaby kontrast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

[quote name='bluray' post='47138' date='12.05.2007, 20:49 ']Bardzo ładnie gra. Zdeklasowała stojący obok LCD 47" Full z nowej serii LG.
przewaga widoczna:
Czerń
brak smużenia
paleta kolorów.
Cena przewidywana niestety na poziomie 30k.
Czekamy więc na Panasa który chyba będzie z "ludzka ceną".
Oby.[/quote]

:)
@ bluray:)

Czy zechciałbyś do swojej opinii dołączyć parę fotek dokumentarnych, plizzzzzzzzzz ? To dla niedowiarków i wyznawców tzw. markowych marek... (głównie tych na P. i na S.) :)
Dzięk-You!
B)

PoZdrawiam oczekująco!

Adam, czyli heLGofan (od XI 2006 r.)

Edytowane przez baranskia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od pewnego czasu noszę się z zamiarem wysłanie mojego starego Philipsa na emeryturę, czyli okazjonalnego grania do poduchy w sypialni i zakup czegoś nowego, większego. Właśnie wpadła mi w oko kuszaca (wydaje mi się) oferta cenowa na LG 60PF95. Dodatkowo zapowiadana jest wyprzedaż w drugi dzień świąt, tak więc spodziewam się, że być może uda się kupić go po cenie jeszcze bardziej atrakcyjnej lub dostać jakiś dodatek gratis. Niestety dotychczas zetknąłem się fizycznie ze starszymi plazmami od LG, które nie cieszą oka jakościa obrazu, a w/w model pozostaje dla mnie jak narazie tajemnicą. W związku z powyższym muszę podjąć szybką decyzję, bowiem dostępnych jest tylko kilka szt. Mam nadzieję że osoby które posiadają lub zetknęły się z tym telewizorem, pomogą mi w tym, naświetlą jego wady lub zalety. Pomimo usilnych starań nie moge dotrzeć do miarodajnych testów, napotykam jedynie marketingową papkę.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Wesołych Swiąt życząc

pozdrawiam

binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciężko cokolwiek powiedzieć na temat plazmy LG,
upewnij się, że jest FULL HD,
zwróć też uwagę, że można dostać bardzo dobrą plazmę FULL HD Samsunga LE58P96 ("tylko" 58 cali) za 12450 zł w Polsce,
a Panasonica 58PY700 Full HD za 17999 zł,
więc sam sobie odpowiedz, czy warto brać tego LG, który ma tylko 2 cale więcej (no chyba, że jest tańszy od w/w Samsunga, to się można zastanawiać).

A ile za tego LG-ka i gdzie ? Edytowane przez AreckiW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze Samsung "63P75 za około 23.000zł i za podobną kwotę można kupić pioneera LX6080 podobno the best of the best wśród TV więc LG to nie jest jakaś super okazja. Najtaniej udało mi się znaleź tego LG za 18.000zł w sklepie internetowym. Za tą kwotę 60 cali to nie jest drogo ale z tego co zauważyłem czym większy ekran tym lepszy TV trzeba kupować :D
pozdr. dawmac

PS w UK można wytargać za równowartosć niecałych 10.000zł

Edytowane przez dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"A ile za tego LG-ka i gdzie ?"

Cena: [b]3150 euro[/b], wiec znacznie taniej niz zakladaliscie, dlatego o nim zaczałem myslec. Pierwotnie mial to byc Lcd 52'' ale ze cena zblizona.. w Irlandii niestety klientow nie rozpieszczaja, ani roznorodnoscia towarow ani cenami. Topowe modele lcd strasznie drogie 3000-4000 euro albo niedostepne wiec do "normalnej"ceny powiedzmy w Uk dochodzi jeszcze koszt przesylki, co powoduje, ze wychodzi na to samo. Czytam ostatnio opinie ze plazmy wciaz lepiej sie maja od lcdkow 8 cali wiecej , ta sama cena, ponoc z komputerem dobrze wspolpracuje, to pomyslalem ze moze warto zainteresowac sie tym Lg.
Cena z upustem bo zakup online tutaj [url="http://www.powercity.ie/index.php?par=10-09-60PF95"]http://www.powercity.ie/index.php?par=10-09-60PF95[/url]. a za przesylke nie zaplace nic bo mam do sklepu 5 min.

Dziekuje za zainteresowanie i pomoc. Jesli zdecyduje sie kupic to cos napisze jak ten plaszczak sie sprawuje.

Pozdrawiam

binary Edytowane przez binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no, upewnij się, że będziesz go mógł oddać, jak Ci się nie spodoba,
cena dobra, choć za tą samą kasę wolałbym tego Samsunga 58P96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychylam sie do zdania kolegi, ja bym pomyslał o samsungu. Mam dwa LG i na to zycie chyba styknie :(
Mój serwisant ogladał tego samsunga 58 i bardzo mu sie podobał, a sprzetów w robocie ma trochę :D

[quote name='AreckiW' post='75783' date='25.12.2007, 20:18 ']no, upewnij się, że będziesz go mógł oddać, jak Ci się nie spodoba,
cena dobra, choć za tą samą kasę wolałbym tego Samsunga 58P96[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie nabyłem ten sprzęt,poprzednio miałem 42" no i muszę przyznać że jest naprawdę wielki,obraz bardzo ładny i wyrażny,ogólnie jestem baedzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sleza' post='82415' date='30.01.2008, 09:41 ']Właśnie nabyłem ten sprzęt,poprzednio miałem 42" no i muszę przyznać że jest naprawdę wielki,obraz bardzo ładny i wyrażny,ogólnie jestem baedzo zadowolony.[/quote]

Czy próbowałeś na nim oglądać zdjęcia, a jesli tak, to jak wrażenia?

Mam go od miesiaca i tez jestem bardzo zadowolony. Udogodnieniem jest zapewne to, że pamięta parametry obrazu dla kazdego wejscia. Pewna minusem zaś, dla mnie, są zbyt soczyste kolory. Podczas oglądania filmów z zewnętrznych odtwarzaczy i telewizji nie sprawia to klopotu. Jednak podczas ogladania zdjec czuje lekki dyskomfort z tego powodu. Oczywiscie probowalem wyregulowac to do poziomu zblizonego do naturalnego i zapisalem sobie te ustawienia w profilu. Jednak uważam, ze moj "stary" lcd pozostaje w tym wzgledzie gora.

pozdrawiam
binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profil w karcie graf. potrafi więcej ...:) W połączeniu z "pająkiem" program potrafi zoptymalizować obraz automatycznie .


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='82525' date='30.01.2008, 18:54 ']Profil w karcie graf. potrafi więcej ...:) W połączeniu z "pająkiem" program potrafi zoptymalizować obraz automatycznie .


Pzdr.[/quote]

Kurde , zebym wiedział to bym go wczoraj nie zabijal kapciem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A że późno już, to spróbuje jeszcze raz i grzeczniej, tzn. prosto z mostu i bez ironii.

Bodex! Wiesz generalnie szacun za Twoją wiedzę i poczucie humoru, które do mnie trafia - pewnie kwestia tej samej generacji wiekowej.
Ale jesli chciałbyś coś zasugerować albo naprowadzić mnie na rozwiązanie problemu, pisz proszę jaśniej. Nie musi być po polsku, tylko bardziej opisowo. Nie każdy zetknął sie ze Spider-em i ma świadomość o jego możliwościach.
Więc jeśli jeśli mam jakąś szanse na samopomoc, naświetl mi proszę temat ..tak w 20 słowach. :(

Pozdr
binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='pmcomp' post='47141' date='12.05.2007, 20:42 ']To plazmy już nie do aptek?
Teraz do aptek LCD?

:(:P:)

Dalej twierdzę, że tylna projekcja oparta na panelach LCoS 1920x1080 (SONY i JVC) zabija każdą plazmę i LCD. Szczególnie te od JVC.
Zabija jakością obrazu i tym co misie bardzo lubią czyli CENĄ !!!

Pozdro[/quote][/i]
Chyba tylko ceną.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[i][quote name='binary' post='82630' date='31.01.2008, 00:33 ']A że późno już, to spróbuje jeszcze raz i grzeczniej, tzn. prosto z mostu i bez ironii.

Bodex! Wiesz generalnie szacun za Twoją wiedzę i poczucie humoru, które do mnie trafia - pewnie kwestia tej samej generacji wiekowej.
Ale jesli chciałbyś coś zasugerować albo naprowadzić mnie na rozwiązanie problemu, pisz proszę jaśniej. Nie musi być po polsku, tylko bardziej opisowo. Nie każdy zetknął sie ze Spider-em i ma świadomość o jego możliwościach.
Więc jeśli jeśli mam jakąś szanse na samopomoc, naświetl mi proszę temat ..tak w 20 słowach. :(

Pozdr
binary[/quote]
[/i]
Kolega BoDex miał na myśli kalibrację ekranu na podstawie urządzenia do automatycznej kalibracji, które kosztuje krocie. Takie urządzenia stosują instalatorzy.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='binary' post='82630' date='31.01.2008, 00:33 ']Więc jeśli jeśli mam jakąś szanse na samopomoc, naświetl mi proszę temat ..tak w 20 słowach. ;)[/quote]


Spróbuję , ale nie ręczę za efekt .... :)


Jakość wyświetlanego obrazu możesz regulować bądź w odbiorniku , bądź w nadajniku ... :)

Komp i jego grafa ma pewne możliwości - tam możesz poszukać profilu, który Ci odpowiada (korekcja )

Kalibrację dokonaj w kompie - to mniej niż 20 słów ? :)

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie to pipka ze mnie , ze nie pomyslalem o tym ze moge rowniez dostroic obraz na "nadajniku". Moze nie idealne ale proste i dziala.
Wielkie dzieki Bodex za podpowiedz.

pozdro

binary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uffffff ..... a tak się obawiałem ..... ;)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...