Skocz do zawartości
dMarek

ONKYO vs YAMAHA

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
Przymierzam sie do zakupu zestawu kina domowego. Po wielu poszukiwaniach w sieci do finalu zakwalifikowaly sie zestawy Onkyo i Yamaha. Oto szczegoly:

ONKYO:
Amplituner: AV TX-SR604
DVD: DV-SP404E

YAMAHA:
Amplituner: Yamaha RXV 661
DVD: Yamaha DVD S661

Oba zestawy z glonikami Quadral Quintas 500 + subwoofer 51DV.
Szukam zlotego srodka: sluchanie audio w stereo i ogladanie filmow na kinie. Ktory z tych zesawow polecacie, a moze jakies inne propozycje? Edytowane przez dMarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dMarek' post='47083' date='11.05.2007, 22:33 ']Przymierzam sie do zakupu zestawu kina domowego. Po wielu poszukiwaniach w sieci do finalu zakwalifikowaly sie zestawy Onkyo i Yamaha. Oto szczegoly:

ONKYO:
Amplituner: AV TX-SR604
DVD: DV-SP404E

YAMAHA:
Amplituner: Yamaha RXV 661
DVD: Yamaha DVD S661

Oba zestawy z glonikami Quadral Quintas 500 + subwoofer 51DV.
Szukam zlotego srodka: sluchanie audio w stereo i ogladanie filmow na kinie. Ktory z tych zesawow polecacie, a moze jakies inne propozycje?[/quote]

Witam. Mój wybór to:
Ampituner: TX-SR674 E
DVD: DV-SP404 E
CD: DX 7555
DALI CONCEPT 6 PLUS CONCEPT SUB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piszcie prosze troszke wiecej. Moze jakies doswiadczenia z takimi zestawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciężko pisać o dźwięku ponieważ każdy słyszy trochę inaczej. O wyposażeniu nie piszę, bo o tym możesz przeczytać na stronach www.
Jak dla mnie Onkyo jest amplitunerem bardziej wyrównanym. Nadaje się bardzo dobrze zarówno do muzyki jak i filmów. Formaty gęste SACD i DVD-Audio po prostu błyszczą. Oczywiście musimy mu wtedy zapewnić odpowiedni odtwarzacz i głośniki.
Oczywiście lepszym pomysłem byłoby zestawienie go z odtwarzaczem 504, ale nie wiem czy chcesz inwestować w słuchanie sacd i dvd audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
posiadam Onkyo 604
dla mnie rewelacja dźwiękowa,ciągle piłuję Stinga Nothing Like The Sun w DTS
można zapomnieć o świecie: mnogość detali i wreszcie instrumenty grają osobno
a nie zlane w jednolitą papkę
Oczywiście w Stereo jak dla mnie brzmi także poprostu super
szczerze polecam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dMarek' post='47083' date='11.05.2007, 23:33 ']Przymierzam sie do zakupu zestawu kina domowego. Po wielu poszukiwaniach w sieci do finalu zakwalifikowaly sie zestawy Onkyo i Yamaha. Oto szczegoly:

ONKYO:
Amplituner: AV TX-SR604
DVD: DV-SP404E

YAMAHA:
Amplituner: Yamaha RXV 661
DVD: Yamaha DVD S661

Oba zestawy z glonikami Quadral Quintas 500 + subwoofer 51DV.
Szukam zlotego srodka: sluchanie audio w stereo i ogladanie filmow na kinie. Ktory z tych zesawow polecacie, a moze jakies inne propozycje?[/quote]

Witam ,jestem zainteresowany [b]YAMAHA DVD-s661[/b]. Czy juz masz jakies bliższe dane na ten temat?
Nie spotkałem go nigdzie w sklepie, jedynie pozostały mi sklepy internetowe.
Szczególnie mnie interesuje, czy YAMAHA DVD-s661 odtwarza DIVX za pomocą USB.
Często taka informacja jest ze odtwarza, ale róznie to morze być. Najlepiej namacalnie sprawdzic, ja niestey nie mam jak.
Bardzo prosze o jakies dane , nie oczekuje danych znajdujących się w internecie. Ważne jest to cojuz ktoś " dotknął".
Mam na "oku" jeszcze [b]Panasonicka s53 [/b], ale nie posiada USB, choć z wiadomości jakie posiadam
S53 to czołowy odtwarzacz. Może ktoś juz ma, może zna coś bliżaj o S53 ?
pozdrawiam i miło mi bedzie przeczytać odpowiedz na moje problemiki :))za które dziękuję z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne tam dvd panasonica s53 ani yamahy 661. Jak już to bierz coś dobrego np yamahe s 1700 lub 2700 lub w tej klasie denony czy onkyo. A co lepsze to bym tak nie mówił, bo zależy kto co lubi do czego ma przywiązanie, jak słyszy i co preferuje. To takie BMW, Audi i Mercedesy, kwestia modelu i ceny, choć Denon ostatnio z cenami poleciał w kosmos... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chcesz na tym słuchać muzyki, koniecznie posłuchaj w stereo przed zakupem. Nie brałeś pod uwagę H/K?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dMarek' post='47083' date='11.05.2007, 23:33 ']Przymierzam sie do zakupu zestawu kina domowego. Po wielu poszukiwaniach w sieci do finalu zakwalifikowaly sie zestawy Onkyo i Yamaha. Oto szczegoly:

ONKYO:
Amplituner: AV TX-SR604
DVD: DV-SP404E[/quote]
Hej
Onkyo is the best. ja posiadam Yamahe i niestety odsłuch ma lepszy Onkyo. Jesli massz możliwość udac się do jakiegoś audiofilskiego sklepu warto poświęcic trochę czasu i posłuchać różnice są duże i nie trzeba być fachowcem by je dostrzeć. pamiętaj o sensownym okablowaniu w sczególności jeśli chodzi o głośniki frontowe.

warto się zastanowić na Harman Kardon dla mnie i moich potrzeb domowych jest maksymalnym wypasem (a że jest to forum HD) AVR 745
Amplituner 7.2 7x85W z HDMI™ i procesorem audio video Cyfrowy dźwięk spotyka cyfrowy obraz. Już dziś gotowy na źródła przyszłości, takie jak HDTV, procesor video AVR745 DCDi™ marki Faroudja podnosi jakość obrazu wpływającego do 720p lub 1080i. Dla źródeł HD i dekodowania dźwięku dostępne są dwa wejścia HDMI 1.1, dzięki czemu mamy podłączenie za pomocą jednego kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...