Skocz do zawartości
cyklon04

TV 75-85" tylko do filmów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Leżymy na wprost TV, TV może być pod kątem na ścianie.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Oglądam tylko nocą.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? myślę, że to bez znaczenia
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Jak najlepszą czerń i jeśli byłby dostosowany do PS5 to byłoby miło, ale to nie czynnik determinujący zakup.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K/HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Netflix, odtwarzacz Blueray, możliwe, że PS5
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? tylko filmy/seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? możliwe że tak, 2h
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? tylko nocą
17. Preferencje co do wielkości? 75-85"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? wady fabryczne i zła czerń
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie korzystam
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? najchętniej 10-12 tys. maksymalnie 18 tys.
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Jeśli to konieczne to przy tej cenie TV, tak.

Panowie, poszukuję TV do sypialni, tylko i wyłącznie do filmów i seriali w wysokiej jakości, rzadko kablówka, ew. PS5, ale nie chciałbym by konsole determinowały wybór TV.

Do salonu zdecydowałem zakupić 65" XH9505, natomiast do sypialni chciałbym coś pod kątem filmów.

Rozważałem 75" XH9505 ze względu na cenę, ale czy to nie głupota mieć dwa takie same TV w domu, które mają służyć do zupełnie innego oglądania..

Potem chciałem microled, ale nie ma ich w wielkości 75" lub większych.

Obecnie najbardziej skłaniam się między Sony AG9 77", LG CX3 77" lub C9 77". Ale jestem laikiem i może są lepsze opcje pod moje wymagania i kryteria?

Chciałbym TV kupić najpóźniej przed Bożym Narodzeniem (razem z XH9505, więc może coś taniej sprzedzą).

Edytowane przez cyklon04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, raf7705 napisał:

Jak tylko do filmów to OLED 77, tym bardziej że są dobre oferty teraz.

dlaczego polecasz taki syf? Pan napisał, że szukał micro led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, totinio napisał:

dlaczego polecasz taki syf? Pan napisał, że szukał micro led

Tzn microled rozważałem bo kąty nie mają dla mnie znaczenia, czerń ma jak OLED no i brak wypaleń (choć mam nadzieję, że mi to nie grozi przy takim użytkowaniu jak napisałem). No Ale nie ma większych niż 65", a jak będą za pół roku to cena będzie ponad 20 tys pewnie. Teoretycznie mógłbym go dać (ten micorled) do salonu, zamiast XH9505, ale tam kąty mają znaczenie, więc go odrzuciłem. W załączniku jak to wygląda.

rzut.jpg

Edytowane przez cyklon04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, cyklon04 napisał:

Tzn microled rozważałem bo kąty nie mają dla mnie znaczenia, czerń ma jak OLED no i brak wypaleń (choć mam nadzieję, że mi to nie grozi przy takim użytkowaniu jak napisałem). No Ale nie ma większych niż 65", a jak będą za pół roku to cena będzie ponad 20 tys pewnie. Teoretycznie mógłbym go dać (ten micorled) do salonu, zamiast XH9505, ale tam kąty mają znaczenie, więc go odrzuciłem.

Micro ledy  kosztują grubo ponad 200 tyś zł :D. Najlepszym telewizorem w tej cenie to będzie oled 77, ewentualnie za 10k kupić 85" xh9096/q80t, będą wrażenia kinowe, albo 85 q95t za 18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, totinio napisał:

Micro ledy  kosztują grubo ponad 200 tyś zł :D. Najlepszym telewizorem w tej cenie to będzie oled 77, ewentualnie za 10k kupić 85" xh9096/q80t, będą wrażenia kinowe, albo 85 q95t za 18

No takich abstrakcji to nie rozważam :)

Oleda napisałeś wyżej, że syf, ale teraz, że to najlepsza opcja, jeśli dobrze zrozumiałem? Chyba, że to był sarkazm to OK, ale pisałem, że rozważałem ale 65" microled, a one "drogie nie są" od TCL'a.

85" na korzyść znacznie gorszej czerni? niestety przez lockdown nie mam możliwości na żywo zobaczyć i nie wiem czy będę miał. Miałem do salonu kupić XH9005, ale obok stał XH9505 i różnica w czerni była jak dla mnie ogromna, dlatego boję się brać LCD tylko do filmów. Bo pewnie różnica w czerni między OLED a XH9505 będzie taka sama lub większa niż pomiędzy XH9005, a XH95050?

 

Edytowane przez cyklon04
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, cyklon04 napisał:

Oleda napisałeś wyżej, że syf, ale teraz, że to najlepsza opcja, jeśli dobrze zrozumiałem? Chyba, że to był sarkazm to OK, ale pisałem, że rozważałem ale 65" microled, a one "drogie nie są" od TCL'a.

microled tcl jak sam widzisz kariery nie zrobił - 768 stref to grubo za mało by mieć podejście do oleda

mimo optymistycznego testu X10 na forum to kup oba i postaw bok w bok - zobaczysz jak się ma 768 stref do 8mln

25 minut temu, cyklon04 napisał:

Miałem do salonu kupić XH9005, ale obok stał XH9505 i różnica w czerni była jak dla mnie ogromna,

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-x950h-vs-sony-x900h/1777/12284

na wprost to hx90 ma lepszą czerń - i też miałem takie wrażenie w salonie sony - tylko trzeba stać 3m od tv i na wprost przed danym tv

32 minuty temu, cyklon04 napisał:

Bo pewnie różnica w czerni między OLED a XH9505 będzie taka sama lub większa niż pomiędzy XH9005, a XH95050?

 w kontraście będzie nieskończenie większa :)

Edytowane przez klaus71
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, FrankyGoes napisał:

Philips ma mieć w niedługim czasie swój OLED 77 - może warto poczekać i mieć nieco większy wybór?

Patrzac na ich ceny oledow 65" nie sadze ze bedzie to rozsadna cena. Ambillihht kusi ale bez przesady. Zastanawiam sie tak na prawde pomiedzy cx77 a tym 85 xh9005, chociaz mam wrazenie ze to wybor miedzy tv nieco mniejszym, a tv wiekszym i niemal 2 razy tanszym ale tez 2 klasy gorszym?

Edytowane przez cyklon04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to szybujesz z ceną/budżetem - startowałeś od 65 cali - oled w tej cenie to niecałe 6tysi

nie wiem czy warto dokładać do 77cali 9 tysi - tzn pewnie warto jak się ma za dużo kasy :)

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, klaus71 napisał:

no to szybujesz z ceną/budżetem - startowałeś od 65 cali - oled w tej cenie to niecałe 6tysi

nie wiem czy warto dokładać do 77cali 9 tysi - tzn pewnie warto jak się ma za dużo kasy :)

Potrzebuję dwa TV, jeden 65" już zdecydowałem na XH9505 do salonu,. a drugi TV do filmów do sypialni 77-85". Nic nie zmieniałem, choć rozrzuc cenowy między 85 LCD, a 77 OLED bardzo duży...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, cyklon04 napisał:

Patrzac na ich ceny oledow 65" nie sadze ze bedzie to rozsadna cena. Ambillihht kusi ale bez przesady. Zastanawiam sie tak na prawde pomiedzy cx77 a tym 85 xh9005, chociaz mam wrazenie ze to wybor miedzy tv nieco mniejszym, a tv wiekszym i niemal 2 razy tanszym ale tez 2 klasy gorszym?

Spełni niemalże wszystkie oczekiwania, jakie zamieściłeś w poście na początku - włącznie z ceną, ale oczywiście Ty wybierasz :)

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...