Skocz do zawartości
PM724

Philips 75PUS7805

Rekomendowane odpowiedzi

Żona zapragnęła więcej cali ;) Ze względu na konieczny Ambilight padło na 75" Philips 75PUS7805/12.

  1. Nie lubię już Android TV (zawiódł mnie w dwóch telewizorach) więc Saphi będzie OK. W razie potrzeby kupię jakąś przystawkę lub podłączę kompa.
  2. Obraz: Nie znalazłem w internetach testów tego telewizora. Czy dla "normalnych" użytkowników bez szczególnych (maniakalnych) wymagań będzie OK do DVB-T, Netflixa itp. (bez grania na konsoli)? Pytam w kontekście jakości obrazu, równomierności podświetlenia itp. Oglądanie raczej wieczorami, choć w weekendy także w dzień. Salon raczej jasny, ale nie nasłoneczniony.
  3. Dźwięk: TV będzie w salonie o powierzchni ok. 35 m2, ale z przylegającą otwartą kuchnią i korytarzem (kolejne 20 m2). Czy wbudowane głośniki dają radę (głównie filmy, programy, wiadomości; rzadko muzyka) czy będzie potrzebny soundbar z subwooferem?

Wstęp żartobliwy, ale sprawa poważna - więc proszę o fachowe odpowiedzi.

Dzięki
Pablo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, telewizor jest jak najbardziej w porządku, podświetlenie direct led załatwia problem nierównomiernego podświetlenia. Jeśli chodzi o dzwięk, mimo wszystko soundbar z subwooferem warto dokupić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na YT w sprawie ocen obrazu. Jednak pojęcie normalny użytkownik jest zbyt pojemne by widzieć co Cię zadowoli, a co nie. Ja uważam, że to telewizor dla Kowalskiego (tylko większy ;) i będzie git pod to co napisałeś. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Netflixa akurat, bo ma Dolby Vision. Na taki salon może brakować trochę kopa jeśli chodzi o audio. Teraz jest dużo promocji łączonych, myślę że warto dorzucić taką listwę z subwooferem do zakupów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2020 o 21:18, PM724 napisał:

Żona zapragnęła więcej cali ;) Ze względu na konieczny Ambilight padło na 75" Philips 75PUS7805/12.

  1. Nie lubię już Android TV (zawiódł mnie w dwóch telewizorach) więc Saphi będzie OK. W razie potrzeby kupię jakąś przystawkę lub podłączę kompa.
  2. Obraz: Nie znalazłem w internetach testów tego telewizora. Czy dla "normalnych" użytkowników bez szczególnych (maniakalnych) wymagań będzie OK do DVB-T, Netflixa itp. (bez grania na konsoli)? Pytam w kontekście jakości obrazu, równomierności podświetlenia itp. Oglądanie raczej wieczorami, choć w weekendy także w dzień. Salon raczej jasny, ale nie nasłoneczniony.
  3. Dźwięk: TV będzie w salonie o powierzchni ok. 35 m2, ale z przylegającą otwartą kuchnią i korytarzem (kolejne 20 m2). Czy wbudowane głośniki dają radę (głównie filmy, programy, wiadomości; rzadko muzyka) czy będzie potrzebny soundbar z subwooferem?

Wstęp żartobliwy, ale sprawa poważna - więc proszę o fachowe odpowiedzi.

Dzięki
Pablo

Zdecydowałeś się na ten TV? Stoję przed zakupem, ale modelu 70".

Jakość obrazu (w szczególności czerni wieczorem) zadowalająca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bykovsky

Kupiłem dziś 75" na Black Friday, więc jeszcze nie odpowiem - przyjedzie w przyszłym tygodniu. Ale przejrzałem internety i powinien mi pasować. Soundbar zapewne dokupię.

Jeśli znajdziesz 70" w dobrej cenie i nie chcesz Android TV oraz musisz mieć Ambilight to raczej bierz.

Ceny sprzed promocji można sprawdzać tu: https://fakefriday.org/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

40 minut temu, PM724 napisał:

@Bykovsky

Kupiłem dziś 75" na Black Friday, więc jeszcze nie odpowiem - przyjedzie w przyszłym tygodniu. Ale przejrzałem internety i powinien mi pasować. Soundbar zapewne dokupię.

Jeśli znajdziesz 70" w dobrej cenie i nie chcesz Android TV oraz musisz mieć Ambilight to raczej bierz.

Ceny sprzed promocji można sprawdzać tu: https://fakefriday.org/

Okej dzieki, daj znac. 

Rozwazam ten 70PUS7805 albo wlasnie z Androidem oraz troche lepszym procesorem i pilotem qwerty - 70PUS8535. Mam dylemat czy wart odoplacac do tych trzecji rzeczy.

Edytowane przez Bykovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Philipsa z Androidem. Po aktualizacji oprogramowania zaczęły się problemy, zakończone zwrotem telewizora.

Od techników z serwisu dowiedziałem się, że lepiej brać Philipsy bez Androida, bo mają silniejsze procesory i są mniej awaryjne. Saphi oglądałem w sklepie i wygląda podobnie do Andka, ale działa kilka razy szybciej. Podstawowe aplikacje są, a jak będę chciał więcej to podłączę laptopa lub kupię jakiś box z Androidem.

Ale w obu powyższych przypadkach będzie normalna klawiatura - a nie ten pop...ony pilot po Bluetooth z mało używalnym QWERTY i dotykowym touchpadem, który wystarczy musnąć, żeby zmienił kanały itp. Tutaj Philips przekombinował. Zresztą ten pilot był jednym z problemów, a w efekcie przestał działać. Nie twierdzę, że to generalny problem Philipsów z Androidem - raczej mój konkretny egzemplarz telewizora był felerny.

I jeszcze jedno: ten 70PUS8535 to seria Performance - w teorii lepsza niż 70PUS78x5. Porównaj parametry, poczytaj opisy i sam decyduj.

Edytowane przez PM724

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PM724 napisał:

I jeszcze jedno: ten 70PUS8535 to seria Performance - w teorii lepsza niż 70PUS78x5. Porównaj parametry, poczytaj opisy i sam decyduj.

No właśnie nie mogę się doszukać jakichś konkretnych, rzetelnych i sprawdzonych opinii nt. 70PUS78x5. Na papierze to wiem, że wygląda odrobinę gorzej, głównie pod kątem procesora. Nie ma Androida i prawdopodobnie też posiada zwykły pilot. 
 

O wiele więcej opinii jest o tej serii Performance, 70PUS8535. Ma matrycę MVA - czym się różni od VA?

Nie wiem po prostu czy dopłacać te kilka stów dla: procesora, Androida i pilota...

Porównanie:
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/fc361360aa

Edytowane przez Bykovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam rozgrywałem temat typów matryc. Oto jeden z artykułów: Matryca VA czy IPS? Która lepsza w telewizorze? - Geex (x-kom.pl)
Natomiast MVA to lepszy rodzaj VA: dzięki ułożeniu kryształów w sposób niejednolity ma lepsze kąty widzenia - czyli zapewnia mniejsze zmiany kolorów przy oglądaniu z boków (jak IPS, który ma gorszą czerń niż VA).

@Kochanowski90 - PUS7805 nie ma Direct LED, zaś ten z Androidem o który pyta @Bykovsky ma.

IMHO pilot bez Bluetooth to zaleta, bo jak Ci padnie to nowe są w fajnych (niskich) cenach. No i można zastosować piloty uniwersalne do sterowania kilkoma sprzętami jednocześnie.

Natomiast 8505 z Andkiem ma Bluetooth, więc podłączysz np. słuchawki. Choć u mnie z zewnętrznymi głośnikami BT były opóźnienia nie do przyjęcia :( W porównaniu które podałeś piszą że 7805 ma Bluetooth - ale to błąd bo nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Androida na Philips - faktem jest, że nie jest to system jak błyskawica, ale taki już jest ten system. Myślę, że stabilność jest najważniejsza, a akurat Androida to ma i jednak ten system jest bardziej przyszłościowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wziąłem ten z Androidem i pilotem qwerty - 70PUS8535. Jakoś ten model 70PUS7805 mnie nie przekonał.

Przy okazji dostałem zniżkę 30 GBP na soundbar Philipsa HTL-1520B, który na ten moment kosztował 80 GBP,  a normalnie kosztuje w granicach 80-100 GBP. Wiem że soundbary to badziewia, ale ja nawet nie myślałem o rozbudowie audio, a tak to przy okazji mam coś takiego za 40 GBP / 200 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, FrankyGoes napisał:

Ja mam Androida na Philips - faktem jest, że nie jest to system jak błyskawica, ale taki już jest ten system. Myślę, że stabilność jest najważniejsza, a akurat Androida to ma i jednak ten system jest bardziej przyszłościowy.

Ja widziałem u Philipsa zarówno Saphi, jak i Androida. I z tego co zauważyłem, to Saphi jest prostsze w obsłudze, jak ktoś nie ogarnia SmartTV to szybciej "Załapie" o co chodzi. Natomiast Android, może demonem szybkości nie jest, ale możliwości ma największe, głównie za sprawą wielu aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy ktoś skacze po opcjach czy apkach, ja zawsze włączam smarta w konkretnym celu i dlatego mi mniej responsywne działania Androida nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy noże ktoś kto kupił ten tv PHILIPS 75PUS7805 napisać kilka słów o tym jak sprawdza się w oglądaniu filmów z serwisów netflix, hbo go, Apple TV+?

Interesuje mnie tylko recenzja obrazu. Audio mam zewnętrzne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spieszę z odpowiedzią: jak pisałem zakupiłem 75PUS7805. Przepraszam, że nie przekazałem Wam ważnych informacji. Otóż mój egzemplarz miał bardzo nierównomierne podświetlenie ekranu. W dolnym lewym i prawym rogu były bardzo duże i nierównomierne obszary nie czarne ale szare. Co prawda na kolorowych obrazach ten problem się zmniejszał - ale wciąż był. Ale w prawym górnym rogu było małe ale BARDZO jasne podświetlenie bardzo widoczne także na kolorach. Takie "słoneczko", które przypominało logo pewnej stacji TV ;)  - lokalizacja i rozmiar były podobne. Nie wiem czy te wady powtarzają się w innych egzemplarzach - ale moim zdaniem podświetlenie krawędziowe w tym modelu to g0wn0 niegodne takiego producenta! Inny problem to Saphi: aplikacje na nim to kupa, np. fabryczna apka HBO miała problemy z dźwiękiem.
Podsumowując 75PUS7805 to straszny badziew! Żałuję, że poszedłem w tym kierunku...

Ponieważ była to wada fabryczna i kupiłem w dobrym sklepie to wymieniłem go "od ręki" na 70PUS8535 z podświetleniem Direct LED. Obraz jest równomierny i bardzo dobrej jakości (bez żadnych wad). Android działa o niebo lepiej niż Saphi oraz nie muszę wydawać kasy na przystawkę z Android TV i się na nią przełączać. Z tego 8535 jestem bardzo zadowolony.

W obu przypadkach zewnętrzne audio jest niezbędne - bo głośniki wbudowane w te telewizory (nawet jeśli mają napisane "Dolby Atmos") nie dają rady w dużych pomieszczeniach. Ja mam Philipsa Fidelio E5, ale może być dowolny (dobry) soundbar (najlepiej z aktywnym subwooferem).

Poza tym 75" w dużym salonie jednak był nieco za duży, a 70" jest optymalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, PM724 napisał:

(...)

Ponieważ była to wada fabryczna i kupiłem w dobrym sklepie to wymieniłem go "od ręki" na 70PUS8535 z podświetleniem Direct LED. Obraz jest równomierny i bardzo dobrej jakości (bez żadnych wad). Android działa o niebo lepiej niż Saphi oraz nie muszę wydawać kasy na przystawkę z Android TV i się na nią przełączać. Z tego 8535 jestem bardzo zadowolony.

(...)

Cześć, a możesz się odnieść do tego wątku? Czyli na temat problemów z czernią?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Radosław Ołdak napisał:

Cześć, a możesz się odnieść do tego wątku? Czyli na temat problemów z czernią?

 

Ja nie widzę żadnych problemów w obrazie ani czerni na 8535. Za pierwszym razem coś kombinowałem z ustawieniami, ale coś mi nie pasowało więc zrobiłem reset i zostawiłem ustawienia na domyślnych. Obraz jest bardzo równomierny, czerń głęboka i czarna a nie szara, przejścia płynne itp.
Zaznaczam że to ocena "zwykłego użytkownika" który nie analizuje każdego pixela. Może znów to problem konkretnego egzemplarza albo matrycy w nim?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję za odpowiedź. Wczoraj przejrzałem jeszcze inne forum, które ma wątek na ponad 200 stron, zawierające ból i łzy użytkowników philipsa 8535 i odechciało mi się tego tv. Mam 2 letnie Sony 55", ale zachorowałem na 70" i ambilight. I tak jak 70" cali nadal mam w planach, tak z ambilight się chwilowo wyleczyłem,  kupiłbym ponownie Sony, ale jakoś unikają 70" a 75" to już ciut za duża kobyła. No i te ceny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...