Skocz do zawartości
an95dy

Nowy TV pod filmy i konsole

Rekomendowane odpowiedzi

Q90 lepsza czerń i lepszy HDR jak masz fundusze zainwestuje w lepszy Q90

Jeszcze jedno Samsung nie ma DV co jest minusem jeśli oglądasz Netflix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, koralgool napisał:

Jeszcze jedno Samsung nie ma DV co jest minusem jeśli oglądasz Netflix

No właśnie oglądam, ale nie wiem jak dużym minusem to będzie. Mam już taki mętlik w głowie że już kompletnie nie wiem na co się zdecydować 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy twierdzą że DV nic nie znaczy, ja twierdzę inaczej gdyż oglądałem na  dobrym telewizorze ten sam film z DV i z HDR 10 i dla mnie bardziej podobała się wersja z DV widać więcej szczegółów. Telewizor miał ponad 1000nitow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale jeśli nie Samsung w którym brakuje DV to jaki jego odpowiednik w podobnej cenie, wielkości i jakości obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o Sony Bravia KD-75XG9505? Ehh i znowu ta kosmiczna różnica w cenie między 65 a 75 cali...

A jest może jakaś linia Sony która jest odpowiednikiem Q80T?

Bo jak rozumiem KD-75XG9505 to ta sama półka co Q90T, a dla Q80T?

Edytowane przez an95dy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xg to model zeszłoroczny. Tegoroczne oznaczone są jako xh. Odpowiednikiem q80t jest model, który podałem Ci w pierwszym poście, a więc xh90...

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, vader_4747 napisał:

Odpowiednikiem q80t jest model, który podałem Ci w pierwszym poście, a więc xh90...

 

Przepraszam, za dużo już mam tych zakładek i mi się pomieszało 😂

Czyli: Q90T -> XH95 / Q80T -> XH90

Dobrze to rozumiem?

Jeśli tak to jak się ma SONY XH90 do Samsunga Q80T, jakieś za i przeciw jednemu lub drugiemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sony lepsze, może dlatego że sam posiadam i ma DV. Jestem zadowolony, nie zaluje ani złotówki wydajnej na ten telewizor

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q80t ma powyżej 700 nitów, więc dv nie jest potrzebne, sam gmeru tak stwierdził. Dobly Vision robi robotę w ciemnych tv z z 300-500 nitów.

Edytowane przez totinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższych przemyśleniach najprawdopodobniej zdecyduję się na SONY KD-75XH90. Ma rozmiar 75" w bardziej przyziemnej cenie niż Q90T (wiem, wiem to półka niżej niż ten model) a oglądając jego bezpośrednie porównania z Samsungiem Q80T to wypadają dość podobnie, raz z przewagą dla jednego bądź drugiego.

Trafiłem też na tym portalu na test, który twierdzi, że jest to jeden z najlepszych wyborów pod nadchodzące konsole

https://hdtvpolska.com/sony-xh90-test-wedlug-sony-to-telewizor-idealny-do-playstation-5-sprawdzamy/

Czy ktoś miał do czynienia z tym modelem i mógłby się wypowiedzieć na jego temat?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, an95dy napisał:

Czy ktoś miał do czynienia z tym modelem i mógłby się wypowiedzieć na jego temat?

Najwięcej opinii użytkowników tego telewizora znajdziesz tutaj w wątku mu poświęconym. Generalnie to raczej dobry wybór i faktycznie na forum ciągle pojawiają się tematy zestawiające xh90 z q80t. Jedynie w przypadku sygnału 4k@120Hz, pojawia się problem z ostrością, o którym posłuchać możesz tutaj.

Edytowane przez vader_4747

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, vader_4747 napisał:

Jedynie w przypadku sygnału 4k@120Hz, pojawia się problem z ostrością, o którym posłuchać możesz

Nie należy się tym sugerować ponieważ on nie testował modelu wypuszczonego na polski rynek.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w tym wypadku nie ma znaczenia, bo problem ten raportowany jest nie tylko w uk i wynika z zaimplementowanego przez sony processingu w aktualizacji... Zresztą z 4k@120Hz nie tylko ten sprzęt ma kłopoty...

Tak na marginesie nie jest to nie wiadomo jaka wada, od razu dyskwalifikująca dany sprzęt. Na konsolach raczej nie ma co liczyć na 4k@120Hz w dużej liczbie tytułów AAA, zresztą przy ruchomym obrazie to nie rzuca się jakoś w oczy. 

Edytowane przez vader_4747
  • Lubię 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, vader_4747 napisał:

Zresztą z 4k@120Hz nie tylko ten sprzęt ma kłopoty...

No właśnie i to jest kolejny powód że nie należy się tym przejmować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5700zł 65Q90T :)
https://www.pepper.pl/promocje/telewizor-samsung-65-qled-qe65q90t-577820-zl-mediaexpert-315529
 

W dniu 31.10.2020 o 13:51, raf7705 napisał:

W zasadzie to liczba stref, się nie zmieniła. Tylko nazewnictwo się zmieniło, o czym Samsung pisał.

 

Q70R to w tym roku się nazywa Q80T.

Q80R nazywa się Q90T.

A Q90R już nie ma w tym roku i tyle.

Q90T podobno ma 120 stref? Co byłoby wyższą wartością nawet od Q85R - 96 stref.
https://www.expertreviews.co.uk/samsung/1412311/samsung-q95t-q90t-review

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się że dla tego samego rozmiaru porownujesz, bo nie we wszystkich było tyle samo i czy porownujesz wersję europejską do europejskiej, nie do USA, bo tu też były różnice.

A jak wszystko się zgadza, to można powiedzieć, że jest postęp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, raf7705 napisał:

Upewnij się że dla tego samego rozmiaru porownujesz, bo nie we wszystkich było tyle samo i czy porownujesz wersję europejską do europejskiej, nie do USA, bo tu też były różnice.

Rozmiary na filmikach były identyczne, ale nie umiałem znaleźć informacji z którego rynku były TV. Koniec końców znalazłem Sony XH90 na ME na promocji za równe 8k, mam nadzieję że będę zadowolony, przynajmniej tak zakładam po wszystkich testach jakie oglądałem 🙂

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...