Skocz do zawartości
Sasiad91

Co polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Potrzebuję od Was porady co kupić. 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15 m3 
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Raczej na wprost 
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć 
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okno naprzeciwko tv
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Philips 55pus6262/12
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Hdmi 2.1, dobry hdr i chyba matrycę 100hz żeby trawa w Fifie wyglądała jak trawa a zielona plama 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4k i hd
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Dekoder, ps4, soundbar i za jakiś czas ps5
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ?  Około 5h dziennie 
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętnie 
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Głównie seriale na Netflix, czasem mecze piłki
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? No do Netflixa tylko 
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?  Konsola, gram różnie czasem 10 h w tygodniu a czasem 1h 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami 
17. Preferencje co do wielkości?  65 cali 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Jak się zacina gdy coś próbuje ustawić lub włączyć 
19. Preferencje co do marki ? Fajny philips bo ambilight ale raczej odpada za brak hdmi 2.1
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5500

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Może w przyszłości 

Ogólnie jaki pisałem wyżej mam Philipsa 55pus6262/12, obraz daje jak dla mnie fajny gdy oglądam filmy i seriale, jakiś super videofilem nie jestem, ale denerwuje mnie strasznie jak odpalam moje ps4 slim na nim. Hdr w grach jest strasznie ciemny,   obraz migocze co jakiś czas i w fife nie da się grać bo zacina się wszystko przy niej. Ale do rzeczy. Myślę nad Sony xh90 w 65 calach. Z tego co tutaj wyczytalem to bardzo dobry wybór, zarówno do filmów jak i przyszłościowo do ps5. Chyba że macie coś ciekawszego? I może wiecie kiedy wyjdą jakieś nowe modele philipsa. Bo może warto poczekać 2/3 miesiące i wypuszcza model z hdmi 2.1 no i porównywalny do tego co zaproponujecie . ( fajnie w nocy wygląda ten ambilight). Pozdrawiam i liczę na pomoc. 

A i jeszcze jak jest z tą matryca VA i kątami widzenia? Ja siedząc na wprost wiadomo mam super obraz, ale czy  żona siedząca np 1m od środka już bd widzieć gorsze kolory? Sory za tyle pytam ale nie jestem expertem w tym a chce w końcu kupić cos co bd cieszyć a nie denerwować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sony xh90 to dobry wybór, powinieneś być zadowolony.

W dniu 19.10.2020 o 19:06, Sasiad91 napisał:

Ja siedząc na wprost wiadomo mam super obraz, ale czy  żona siedząca np 1m od środka już bd widzieć gorsze kolory?

To trzeba żonę sadzać na wprost. ;) A tak na poważnie to nie przesadzajmy - matryce va mają słabe kąty widzenia, ale problem pojawi się jak usiądziesz zupełnie bokiem na fotelu, czy gdzieś, a nie na kanapie na wprost ekranu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...