Skocz do zawartości
  • 0
xpiterx

Zdalny dostęp do TV na witrynie sklepowej przez internet

Pytanie

Witam :)

Poszukuję rozwiązania pewnego problemu. Potrzebuję TV który będzie znajdował się na witrynie sklepowej. Chciałbym mieć możliwość zdalnej kontroli wyświetlanych na nim treści. Czy jest jakieś rozwiązanie godne uwagi? Szukam ale niestety nie mogę znaleźć. Myślałem o zakupie Samsunga, ale boję się że tam ograniczeniem może być Tizen i ograniczona liczba dostępnych aplikacji. Pytanie tylko czy na Android TV dostępne są aplikacje pozwalające na takie rzeczy?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
1 godzinę temu, xpiterx napisał:

Witam :)

Poszukuję rozwiązania pewnego problemu. Potrzebuję TV który będzie znajdował się na witrynie sklepowej. Chciałbym mieć możliwość zdalnej kontroli wyświetlanych na nim treści. Czy jest jakieś rozwiązanie godne uwagi? Szukam ale niestety nie mogę znaleźć. Myślałem o zakupie Samsunga, ale boję się że tam ograniczeniem może być Tizen i ograniczona liczba dostępnych aplikacji. Pytanie tylko czy na Android TV dostępne są aplikacje pozwalające na takie rzeczy?

Pozdrawiam

Może jakaś apka androidowa, może KODI, ale to by raczej było odwrotnie, uruchomione na tv kodi wyswietla treści ze zdalnego źródła cos takiego ??? powinno być możliwe, na pewno jednym z rozwiązań jest nie sam tv ale dodatkowe urządzenie, np. NAS z HDMI. Powinien załatwić tak sprawę tak zdalnego dostępu jak i zmianę/modyfikację wyświetlanych treści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1

Chyba ci się telewizor z serwerem pomylił

 

Jak masz masz iPhone, to jest takie coś jak airplay.

Samsung to obsługuje, mi się wydaje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1
32 minuty temu, xpiterx napisał:

Porównanie z serwerem dość dobrze obrazuje co chcę osiągnąć :D Właśnie AirPlay wymagałby ciągłego włączenia komputera od Apple i jeśli się nie mylę to działa tylko jeśli jest się w tej samej sieci. Mniej więcej podobnie działa SmartView od Samsunga. Ja natomiast potrzebuję coś na zasadzie zdalnego dostępu do TV jak do serwera odpalonego w sklepie znajdującym się w UK. Tak żeby można było zdalnie korzystać z TV - włączyć przeglądarkę, pobrać plik i odtworzyć. Raspberry Pi rozwiązałby ten problem, ale może ktoś miał już doświadczenie ze stworzeniem takiej konfiguracji i poleciłby mi coś lepszego?

teamviewer

jest wersja na androida, serwisy to stosują może się uda cos z tym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 1
3 godziny temu, xpiterx napisał:

Ta wersja niestety nie pozwala na kontrolowanie telewizora, jedynie na podgląd obrazu. Czy jest może coś innego?

z tego co piszą jest możliwość sterowania tv... pewnie nie tak jak przy bezpośrednim dostępie ale cos tam można (chyba) zrobić;

W przypadku AndroidTV TeamViewer także działa i w najprostszej konfiguracji, możemy doprowadzić do sytuacji w której z poziomu komputera sterujemy telewizorem. Jest jedno ale… Team Viewer i Android TV umożliwiają jedynie podgląd ekranu telewizora. Do tego nie mówimy o całym telewizorze a jego zapleczu a więc ekranie HOME i aplikacjach z niego uruchamianych.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Właśnie myślałem o podpięciu Raspberry Pi 4, tylko jest też to dodatkowy koszt i wolałbym uniknąć jeśli jest możliwe zakupienie TV do którego mógłbym mieć zdalny dostęp i możliwość pobierania na niego plików w celu późniejszego odtworzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Porównanie z serwerem dość dobrze obrazuje co chcę osiągnąć :D Właśnie AirPlay wymagałby ciągłego włączenia komputera od Apple i jeśli się nie mylę to działa tylko jeśli jest się w tej samej sieci. Mniej więcej podobnie działa SmartView od Samsunga. Ja natomiast potrzebuję coś na zasadzie zdalnego dostępu do TV jak do serwera odpalonego w sklepie znajdującym się w UK. Tak żeby można było zdalnie korzystać z TV - włączyć przeglądarkę, pobrać plik i odtworzyć. Raspberry Pi rozwiązałby ten problem, ale może ktoś miał już doświadczenie ze stworzeniem takiej konfiguracji i poleciłby mi coś lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
On 10/16/2020 at 2:58 PM, Nygus said:

teamviewer

jest wersja na androida, serwisy to stosują może się uda cos z tym zrobić

Ta wersja niestety nie pozwala na kontrolowanie telewizora, jedynie na podgląd obrazu. Czy jest może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
21 hours ago, Nygus said:

z tego co piszą jest możliwość sterowania tv... pewnie nie tak jak przy bezpośrednim dostępie ale cos tam można (chyba) zrobić;

W przypadku AndroidTV TeamViewer także działa i w najprostszej konfiguracji, możemy doprowadzić do sytuacji w której z poziomu komputera sterujemy telewizorem. Jest jedno ale… Team Viewer i Android TV umożliwiają jedynie podgląd ekranu telewizora. Do tego nie mówimy o całym telewizorze a jego zapleczu a więc ekranie HOME i aplikacjach z niego uruchamianych.

To dwie sprzeczne informacje w jednym poście :D Takie rozwiązanie nie jest niestety zadowalające. Ale skoro nikt nie ma już pomysłów to temat można spokojnie zamknąć, jednak nie obejdzie się bez Rapsberry Pi lub innego urządzenia podłączonego do TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
36 minut temu, xpiterx napisał:

To dwie sprzeczne informacje w jednym poście :D Takie rozwiązanie nie jest niestety zadowalające. Ale skoro nikt nie ma już pomysłów to temat można spokojnie zamknąć, jednak nie obejdzie się bez Rapsberry Pi lub innego urządzenia podłączonego do TV.

:) może i tak być, ja to rozumiem tak, ze ??? można sterować w jakimś zakresie tv, ale nie widać wszystkiego na ekranie, czyli tylko ??? sam obraz z ekranu a dodatkowe aplikacje nie sa widoczne???, nie wiem a sprawdzał nie będę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
3 minutes ago, Nygus said:

:) może i tak być, ja to rozumiem tak, ze ??? można sterować w jakimś zakresie tv, ale nie widać wszystkiego na ekranie, czyli tylko ??? sam obraz z ekranu a dodatkowe aplikacje nie sa widoczne???, nie wiem a sprawdzał nie będę :)

Chodzi mi całkowitą kontrolę nad TV. Nie mam Android TV żeby samodzielnie przetestować, dlatego też prosiłem o to na łamach forum lub o zaproponowanie sprawdzonego już przez kogoś rozwiązania, ale no niestety skoro nikt nie ma nic do zaproponowania to nie widzę raczej sensu trzymania otwartego tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
14 minut temu, xpiterx napisał:

Chodzi mi całkowitą kontrolę nad TV. Nie mam Android TV żeby samodzielnie przetestować, dlatego też prosiłem o to na łamach forum lub o zaproponowanie sprawdzonego już przez kogoś rozwiązania, ale no niestety skoro nikt nie ma nic do zaproponowania to nie widzę raczej sensu trzymania otwartego tematu :)

Wygląda na to, ze nikt nie ma doświadczenia dokładnie takiego jakiego szukasz, możliwe ze za jakiś czas sam będziesz największym specjalista na forum w temacie zdalnej kontroli nad tv.

A tak przy okazji to firmowa apka do zdalnego sterowania tv przez sieć nie działa??

vpn i może cos się da zrobić.

a teamviewer do podgladu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cześć.

Również poszukuję sposobu do zdalnego sterowania / wyświetlania treści na telewizorze a raczej na dwóch telewizorach. Chciałbym aby była możliwość:

- wyświetlania na telewizorze prezentacji PowerPoint (wideo + dźwięk) w pętli, np. przez kilka dni

- przykładowo wrzucić do określonego katalogu (na komputerze?) filmy / prezentacje / zdjęcia a one automatycznie się wyświetlają na telewizorze 

- po zaniku sieci internetowej aby automatycznie całość "wstała" i ponownie przesyłała dane do telewizora

Znacie coś co by mi mogło pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...