Skocz do zawartości
hipis_1

DTS, DD 5.1, SACD 5.1 i Dolby Atmos w jednym urządzeniu. Czy się da?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Stanę niedługo przed problemem wynikającym z racji mnogości standardów.

Mam starszy model dvd DENON-1930. Przymierzam się do kupna tv 4k i jakiegoś audio. Chciałbym móc dalej korzystać z płyt dvd/dvdaudio z dźwiękiem 5.1 Dolby Digital i DTS, , a także móc słuchać 5.1 formatu SACD (Super Audio CD). Do tego chciałbym odtwarzać Dolby Atmos, coś przestrzennego z płyt bluray i bluray audio, oraz z kablówki (o ile nadają dźwięk przestrzenny).
Jakie mam opcje jeśli chodzi o amplituner/soundbar? Mam przygotowane za kanapą kable na dwa głośniki do efektów, ale jeśli chodzi o typowe głośniki. Mogę dać kolumny stereo i centralny plus subwoofer. Na boczne nie mam miejsca. No chyba, że 5.1.2 czy 5.1.4 pod Dolby Atmos (ale bez głośników sufitowych). Generalnie czy da się to jakoś zrobić na jednym sprzęcie?
Mój Denon ma dekoder DTS i DD 5.1. Wyjście optyczne, coaxial oraz HDMI, ale wtedy chyba to amlituner musi mieć dekoder. SACD i dvd na pewno dają na wyjściu analogowym 5.1 (zestaw cinchy). Pozostałych gniazd nie miałem jak sprawdzić, poza stereo z HDMI do tv.
Czy jest jakiś amplituner, który obsłuży tyle formatów? Największy problem chyba z SACD, bo wydaje mi się, że dźwięk przestrzenny wyjdzie tylko z wyjścia analogowego 5.1

Mam trochę muzyki w DTS, DD 5.1 i SACD. Nie chcę z tego zrezygnować, ale też chcę mieć nowy standard dżwięku przestrzennego z Netflixa czy bluraya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy aplituner.

SACD, nie ma problemu, bo to odtwarzacz dekoduje i wysyła pcm 5.1

A jak chcesz zrobić Atmos, bez sufitowych?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVD podłączasz przez HDMi do amplituner i tyle.

To odtwarzacz odpowiada za SACD nie amplituner.

A to co piszesz z atmosem kompletnie tego nie rozumiem, nie ma sufitowych nie ma atmosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, D4r3KS napisał:

DVD podłączasz przez HDMi do amplituner i tyle.

To odtwarzacz odpowiada za SACD nie amplituner.

A to co piszesz z atmosem kompletnie tego nie rozumiem, nie ma sufitowych nie ma atmosa.

Chodziło mi o podłączenie głośników, z przodu bądź z tyłu, odbijających dźwięk o sufit. NIe będzie to aufiofilskie, ale nie jestem na etapie remontu, by kuć ściany, albo prowadzić kable po nich do podwieszonych głośników. Rozważałem nawet soundbara Samsung Q90R, o ile się nada do moich celów. Lepsze to niż zwykłe 5.1 myślę.

W instrukcji od tego Denon w tabelce z HDMI pokazują, że po HDMI pójdzie tylko warstwa stereo CD :(. Jednak nie wiem co po optycznym i koncentryku, bo tu nie wspominają o SACD, tylko o DTS i Dolby Digital. Załączę zdjęcia instrukcji. NIestety po angielsku, po polską dali w jakości setnej odbitki ksero.

instrukcja_1.jpg

Instrukcja_2.jpg

Instrukcja_3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle interpretujesz instrukcje.

Zresztą piszesz o blu-ray wiec czeka cię zakup kolejnego urządzenia.

A co do analogowych to nowe amplituner juz nie posiadają wejsc in.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, D4r3KS napisał:

Źle interpretujesz instrukcje.

Możesz mieć rację. Faktycznie wolałbym troszkę jaśniej :).

Muszę ułożyć sobie plan w głowie co kupić w mojej sytuacji i nie zdziwić się jak potem, gdy mi nie zagra SACD czy DTS w 5.1 z Denona. Wejść w jakiegoś zaawansowanego sondbara czy jednak amplituner i zestaw głośników?

Nie szukam sprzętu za 10 tys. itd, bo go prędko nie kupię pewnie. Miałem do tej pory głośniki ze wzmazniaczem w subwooferze,  kupione niedrogo w czasach tego Denona, z wejściem analogowym 5.1, w płycie mdf czy czymś taki, a nie plastiku, i to już podnosiło doznania filmowe czy muzyczne.

25 minut temu, D4r3KS napisał:

Źle interpretujesz instrukcje.

Zresztą piszesz o blu-ray wiec czeka cię zakup kolejnego urządzenia.

A co do analogowych to nowe amplituner juz nie posiadają wejsc in.

Mam PS4, ale może i się skuszę kiedyś na bluraya z 4k.

Sprzęt chcę skonfigurować przyszłościowo w miarę.

39 minut temu, D4r3KS napisał:

Źle interpretujesz instrukcje.

Zresztą piszesz o blu-ray wiec czeka cię zakup kolejnego urządzenia.

A co do analogowych to nowe amplituner juz nie posiadają wejsc in.

Mam PS4, ale może i się skuszę kiedyś na bluraya z 4k.

Sprzęt chcę skonfigurować przyszłościowo w miarę. Dodam, że pokój ma szerokość 3,4m, jest długi, ale tv i kanapa są w końcu na długich ścianach, więc muszę nagłośnić tylko tą część salonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...