Skocz do zawartości
ziele_37

Optoma HD27 - gaśnie na kilka sekund podczas projekcji

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z projektorem Optoma HD27.
W czasie użytkowania zdarzają się co jakiś czas dosłownie sekundowe przerwy w projekcji. Wygląda to tak jakby ktoś odłączył kabel HDMI i od razu po podłączył z powrotem Obraz i dźwięk znikają na kilka sekund ( projektor się nie wyłącza, wygląda to jakby gasła lampa ale też nie do końca bo jakieś światło się stamtąd wydostaje ), po czym dźwięk wraca od razu a obraz po chwili kręcenia się tego kółeczka od ładowania.
Nie dzieje się to w równych odstępach czasu. Na początku, po około godzinie nie dzieje się to wcale bądź tylko raz. Potem zdarza się to coraz częściej, czasami kilka razy w ciągu godziny.
Na początku myślałem że to wina kabla ( używam Prolink 20 lub 25 metrów ).
Kupiłem drugi, działo się dalej to samo. Kabel oddałem i zostałem przy starym.
Projektor podpięty jest do amplitunera Onkyo TX-NR686.
Projektor najczęściej używany do oglądania filmów z PC, odtwarzacza blue-ray i tunera TV. Niezależnie od źródła zawsze dzieje się to samo.

Projektor kupiony nieco ponad trzy lata temu w holenderskim Media Markcie.
Na liczniku w tym momencie:
tryb jasny - 8 godzin
tryb Eko - 47 godzin
tryb Dynamic - 1250 godzin
Total - 1305 godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, trochę mi zajęło połączyć puzzle ale mam identyczny efekt. U mnie powoduje go włączający się agregat lodówki która jest na tym samym bezpieczniku co rzutnik (też optoma). Gdy poszukiwałem informacji to podobno również słaby transformator LED może dawać zakłucenia na podobnym poziomie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem szybki test ze zwykłym przedłużaczem z gniazdka z korytarza i z kuchni ( inne bezpieczniki ) ale dalej jest to samo. 

Chyba warto by było spróbować jednak z jakąś listwą filtrującą zakłócenia sieciowe. 

Jeżeli jednak podłączę projektor pod pod bezpiecznik gdzie w danym momencie nie jest tam podłączone żadne inne urządzenie to teoretycznie powinno być OK ? Jeżeli oczywiście  w tym tkwi przyczyna problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ziele_37 napisał:

Właśnie zrobiłem szybki test ze zwykłym przedłużaczem z gniazdka z korytarza i z kuchni ( inne bezpieczniki ) ale dalej jest to samo. 

Chyba warto by było spróbować jednak z jakąś listwą filtrującą zakłócenia sieciowe. 

Jeżeli jednak podłączę projektor pod pod bezpiecznik gdzie w danym momencie nie jest tam podłączone żadne inne urządzenie to teoretycznie powinno być OK ? Jeżeli oczywiście  w tym tkwi przyczyna problemu. 

Zalecałbym jednak podłączyć projektor do jakiegoś UPS. Odfiltruje co nie trzeba, a przy okazji przedłuży życie lampy.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że problem jednak dalej istnieje. Po dłuższym teście na meczu ligi mistrzów po godzinie znów taka sama sytuacja. Wyczytałem jednak gdzieś na forum że komuś pomogło wyciągnięcie kabla HDMI z Onkyo ( kabel od telewizora ), w ten sposób podłączony jest tylko projektor. Obejrzany film z PC, teraz już prawie cały mecz z tunera TV i na razie obraz nie znikł ani razu ( przy filmie test z tym wzmacniaczem sygnału z linka powyżej, teraz mecz bez tego ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ampli mam podpięty TV do wyjścia MAIN a projektor do SUB. Do tej pory miałem ustawione w opcjach wyjście HDMI na MAIN + SUB. Jeżeli zmienię na samo SUB to też wszystko działa elegancko, nie muszę za każdym razem odpinać przewodu HDMI z ampli jak chce oglądać projektor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...