Skocz do zawartości
Paweł Bisewski

Recenzja Epson TW7100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

Ja się nie doczekałem i kupiłem EH-TW7100. EH-TW7400 nie ma pełnej przepustowości HDMI, także tylko 4K@30.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wypada czerń i kontrast w porównaniu z W2700? Czytałem że W2700 ma natywne ma ok 600:1 z przesłoną 2500:1. A jak wychodzi to w porównaniu z TW7100 ?
Planuję zakup szarej andromedy 120cali 0.8gain. I chciałbym uzyskać jak najlepszy możliwy kinowy obraz w tej cenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Przyjedź bez koronawirusa do Gdyni, to Ci pokażę. Sam ocenisz. Nie znam W2700, mam tylko porównanie do EH-TW5300 (tutaj nawet nie ma co porównywać, bo różnica jest kolosalna, no ale 2700 zł do 7400 zł, także jak wspominałem, nie ma to sensu). Ja używam Auto Iris, które mnie denerwowało w EH-TW5300, tutaj jest niesłyszalne, ale za to słyszalne rżnięcie piłą przy włączonym 4K Enh. Ja mam projektor 70 cm od ucha, także jestem wyczulony ;) Możesz zawsze kupić EH-TW9400.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

2 godziny temu, Paweł Bisewski napisał:

TW9400. Żona by mnie zamordowała. Lub co Gorsza dostałbym ban na seks ;)

:D

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paweł Bisewski napisał:

zastanawiam się bardzo z szarym ekranem TW7100 wydaje się że dal lepszą czerń i kontrast 

 

Mam (i kilku znajomych) wieloletnie doświadczenia z szarymi ekranami współpracującymi z Epsonami (co prawda kilka lat temu wstecz), jak również z projektorami JVC (łącznie z najnowszymi). Zdecydowanie warto taki (szary) ekran zastosować w jasnym pomieszczeniu - kontrast zyskuje, a ew. straty jasności są pomijalne.

Do jaskiń Batmana polecam czysto biały ekran. 

Natomiast warto jest zawsze przetestować u jakiegoś sprzedawcy ten temat, ponieważ ludzka percepcja jest zmienna i kapryśna, i to nie tylko u kobiet ;) Tam możesz doprecyzować gain i ewentualnie inne niuanse.

Z rzeczy użytkowych, mógłbyś zastanowić się nad ekranem przeźroczystym akustycznie - fajna sprawa (niestety nie testowałem).

 

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...