Skocz do zawartości
Artur Wacko

Tv do 9999zl. Oled 65 czy 75lcd?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zbliża się czas(około miesiąca) jak przeprowadzę się do nowego domu i będę kupować tv. 

Na początku moim faworytem był LG C9 ale, że już się nie da go kupić nowego, to naturalnym następcą był cx3. Oglądałem na żywo w jednym ze sklepów tego oleda ale obok stal tv w rozmiarze 75 i kurde, to robi różnicę!

Niby ciągle się nad nim zastanawiam ale w grę wszedł Sony h900 75cali. Niby w testach zwykle lepiej wypada q80t ale nie ma dolby vision, więc odpada.

Pomóżcie proszę w podjęciu dobrego wyboru.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 26mkw
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2, czasem jacyś goscie
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu: na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno na wprost, strona Południowa
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Jakiś stary LCD samsunga
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? HDMI 2.1, efekt wow na ekranie
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: tv z internetu
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? Ps5, laptop, kino domowe
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 2-5
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie wiem
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport, przyroda, filmy 4k z neta
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Czasem
15. Czy zamierzasz grać w gry PC/konsola? Ps5 często
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorem
17. Preferencje co do wielkości? 75 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? brak
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D: nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 9999
22. Czy telewizor weźmiesz na firmę? nie
23. Czy ma mieć smart TV? Obojetne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężkie pytanie i pewnie ilu użytkowników danej technologii tyle będzie zdań...

Ja będę najmniej pewnie popularny, bo do tej pory uważałem "wyższość" oled-a nad led-em - to widać gołym okiem nawet w sklepie - czernie robią robotę, no ale jako że sam ostrze sobie zęby nad oledem, ale w mniejszej wielkości to ostatnio po zbyt wielu lekturach potwierdzonych zdjęciami o wypaleniach oledów i przykładzie "na żywo" stwierdziłem, że przy pewnych środkach dla siebie nie chce być królikiem serwisu: "wymienią czy nie wymienią" matrycę, ale ledy nie mające do pory tak dobrej czerni (może poza tymi z zaawansowanymi systemami wygaszania i licznymi strefami) jakoś mnie też nie przekonują - nawet przy matrycy typu VA. No i tutaj trochę mocny impas, który lekko został ostatnio naruszony przez redakcję HDTVPolska.

Mimo wszystko bardzo mnie zaciekawił test jednego TV tutaj - TCL 65X10 (link poniżej), a to też Twój budżet, więc na moje albo bierz 65 oleda albo właśnie ten TCL (gdyby taki był w moim rozmiarze 55" brałbym od ręki, a tak czekam czy coś podobnego w mniejszej przekątnej się też może pojawi jako "miniLED" - jak nie to pewnie oled 55B9), bo to taki złoty środek między oled, a led, chociaż wiem że sama f-ma to trochę egzotyka i rozmiar może przeważyć ;)

MiniLed TCL 65X10

Nie zazdroszczę wyboru, ale daj znać na czym stanęło.

Edytowane przez MaXeN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, też właśnie stoję przed takim dylematem. Miałem już brać LG C9 albo CX w 65", ale skoro jednak wejdzie mi 75" to zacząłem rozważać LCD w tym rozmiarze - niestety OLED to wydatek rzędu 18-20k... najbardziej skłaniam się ku Sony XH90 75" jako że przyszłościowy to ma być pod ps5. Teraz jeszcze wpadł do głowy pomysł z QLED Samsunga ale sam nie wiem...

Chętnie zobaczę co tutaj dalej będzie pisane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno w najnowszych oledach trzeba być mega nieogarnięty żeby coś wypalić.

Sam pewnie wziąłbym Samsunga ale brak dolby vision...

Teraz pytanie. Jeśli dany materiał jest w dolby vision, a tv obsługuje tylko hdr10, to tv po prostu nie wyświetli go w wysokich wartościach nitów i będzie on wyglądał jak zwykły materiał a nie HDR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem. oglądałem z 4 metrów 52" lcd przez 8 lat. chodził mi po głowie 65  OLED a nie dawno nawet miniled ( tyle że był za mały 65").

Jednak wielkość obrazu przeważyła. Biorąc pod u że oglądam wiele filmów z nośników a tam obraz jest często 21:9 nie miałem złudzeń że efekt wielkości obrazu będzie na pierwszym miejscu. Więc wybór padł na 75xg9505. Wielkość ma znaczenie. Po kliku tygodniach przekonałem się że 85" byłby idealny . Dlatego proszę stawiać na wielkość najpierw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Artur Wacko napisał:

Jeśli dany materiał jest w dolby vision, a tv obsługuje tylko hdr10, to tv po prostu nie wyświetli go w wysokich wartościach nitów i będzie on wyglądał jak zwykły materiał a nie HDR?

Zostanie odczytana warstwa HDR10 z materiału DV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...