Skocz do zawartości
Jasiek Kupisz

TV do 10-12tyś? Wrzesień 2020

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, śledzę HDTV od dłuższego czasu, rok temu dzięki wątkowi o najlepszych TV dużych rozmiarów prawie kupiłem sprzęt, ale się wyprzedał konkretny mode,l a potem priorytety się zmieniły... Właśnie padł mi TV i klamka zapadła bez odwołania. Niestety nie ma obecnie podobnego artykułu, więc liczę na pomoc forumowiczów :) Szukam tv 75+ głównie do filmów z blue ray, hbo go, netflix etc. oraz meczów piłki nożnej. 4k obowiązkowo. Budżet do 10-12tyś. Nie musi być to tegoroczna nowość - wolę top z zeszłego roku jeśli będzie lepszy niż z tego roku, a gorszy. Czy mogę na Was liczyć? :)

Edytowane przez Jasiek Kupisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuściłem temat na sekundę, ale powracam z problemem... mam  możliwość zakupu 3 modeli od Samsunga... który wybrać? Bardzo proszę o pomoc bo leciałem chwilowo na pożyczonym...

75Q90R vs 75Q90T vs 75Q95T

i dlaczego ten?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q90T i Q95T to są te same telewizory, tylko że wersja q95t ma connect boxa i metalowy pilot, jeżeli masz zamiar wieszać tv no to warto dołożyć do q95t, jak ma stać to nie warto. Po za tym teraz na promocji za 8800 (w tym cashback goodie i ratą gratis) w neonetk kupisz q90t. Q90R to zeszłoroczny model i jest to najlepszy lcd jaki testował rtings. Ogólnie q90t jest to ulepszona wersja Q85R. Różnice między Q90T A Q90R nie są duże, q90r ma lepszą czerń, zaś q90t poprzez aktualizacje lepiej radzi sobie w trybie gry, q90r ma 480 stref, a q90t 120 z nowszym softem który nimi operuje. Aktualnie kupisz same powystawowe modele q90r i za mniej niż 10500 nie znajdziesz jego. Tutaj masz filmik porównawczy Vinceta, który jest bardzo cenionym i znanym w Europie testerem. 

 

Edytowane przez totinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij jeszcze na Sony 75XH9505. Spora przewaga to obsługa Dolby Vision. Samsung tego nie ma. Powodzenia w zakupie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, totinio napisał:

DV jest bezużyteczne w takich telewizorach i nie jest to żadną przewagą

 

Ty słabo widzisz kolego. Wystarczy z OPPO na przemian puszczać ten sam materiał w HDR10 i DV i wszystko widać jak na dłoni. Z BD-UHD a nie z jakis niewiadomego pochodzenia materiałów na YT.

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DV przy LCD robi sporą różnicę. To niewygodne, bo Samsung tego nie wspiera co :) może tak samo jak obsługa głosowa, która wspiera może z 6 języków w czym angielski, rosyjski, chiński. Albo fakt źle doświetlonych matryc i słabo dopasowanych ramek do tv. Kiedyś krążyło tu zdjęcie 65 q90t jak bardzo jest słabo z doświetleniem na jednolitym tle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, totinio napisał:

DV jest bezużyteczne w takich telewizorach i nie jest to żadną przewagą

niestety nie dowiemy się czy nic by nie dawało skoro go nie ma - wg mnie brak DV to jest zdecydowanie wada kazdego tv

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wolno poważnie traktować "doradców" co mówią, że źródło nie ma znaczenia. Trochę żarty kolega sobie robi najzwyczajniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodziło o telewizor, nie o źródło.
Moim zdaniem w dobrych telewizorach (z dobrą jasnością HDR) DV jest zbędne.
Takie samo zadanie, ma Gmeru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...