Skocz do zawartości
szuldek

TV 42-55" do pokoju dziecięcego, LG vs Samsung, co wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej
posiadam dość leciwą ale w pełni sprawną plazmę PANASONIC 46 p46g20e + LG OELD 55B8PLA,
obecnie pomogliście mi już dwa razy, szukam TV do pokoju dziecięcego by odciążyć TV w pokoju gościnnym smile.gif liczę na dalszą pomoc, nie będę się rozpisywał o wymiarach nasłonecznieniu itp. tutaj nie oto chodzi, wybrałem kilka modeli z naciskiem na LG, system WebOS bardzo mi pasuje, główne zastosowanie: TV naziemna, TV SAT, konsola, NETFLIX, filmy z serwera sieciowego (DLNA), YT, min 42" max 55" kwota max 1700zł może być powystawowy, mile widziane bluetooth, pilot MAGIC (w Samsungu to chyba sie inaczej nazywa), celuje w matryce 100/120Mhz aczkolwiek nie będę naciskał, jestem w stanie wybrać mniejszy kosztem lepszej matrycy/obrazu, moje typy (kolejność losowa):
Samsung 55" UE55NU7442 (matryca VA 50/60Mhz)
LG 49" 49SJ800V (matryca IPS 100/120 Mhz)
LG 49" 49SJ810V (matryca IPS 100/120 Mhz) większa jasność względem SJ800V?
https://www.displayspecifications.com/en/comparison/45f217dd4 nie widzę różnicy
LG 55" 55UM7450PLA (matryca IPS 50/60 Mhz)
LG 43" 43UM7500 (matryca IPS 50/60 Mhz)
LG 43" 43UM7600 (matryca IPS 50/60 Mhz) jaka jest różnica względem 43" serii 7500, inna ramka? https://www.displayspecifications.com/en/comparison/b26aa7c90
LG 50" 50UM7600 (matryca VA 50/60 Mhz) większa jasność względem serii 50" 7500?
LG 50" 50UM7500 (matryca VA 50/60 Mhz)

skłaniam się ku powyższym, może źle robię? co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest taka, że do oglądania na wprost lepiej brać matrycę va, a pod kątem ips, więc odpowiedz sobie na pytanie czego potrzebujesz.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, vader_4747 napisał:

Zasada jest taka, że do oglądania na wprost lepiej brać matrycę va, a pod kątem ips, więc odpowiedz sobie na pytanie czego potrzebujesz.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
 

ok jasne, w tym przypadku IPS,  z powyższych 5 modeli który reflektujesz? który będzie najlepszy pod kątem jakości obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na innym forum ktoś polecił 

Lg 49sm8050 obecnie kosztuje 1770zł w NEONET, co myślicie o tym modelu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...