Skocz do zawartości
marcin7-1987

Kalibracja smartfona

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Może dziwne pytanie, ale jestem bardzo ciekaw, czy istnieje sposób na kalibrację obrazu w smartfonie.

Jestem bardzo wyczulony na wierność tego co widzę na wyświetlaczach dlatego bardzo mnie ten temat interesuje.

Posiadam LG V30 i nie widzę dla siebie niczego lepszego jednak ustawienia barw dają wiele do życzenia.

Wiem, że istnieje możliwość sprawdzenia parametrów obrazu z pomocą aplikacji MobileForge i Calmana jednak nie znalazłem informacji czy istnieje działanie w drugą stronę, czyli poprawienie błędów jakie Calman pokaże na monitorze komputera.

Co o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt nie wie czy istnieją metody kalibracji obrazu w telefonach ??

W końcu ekrany są coraz większe i sądzę, że nie głupim byłoby wprowadzić taką możliwość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu pojawił się test tu na Portalu, w tym też kalibrowanego, nie pamiętam już dokładnie co to był za model. Ale coś z XPERII.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.08.2020 o 20:16, marcin7-1987 napisał:

Wiem, że istnieje możliwość sprawdzenia parametrów obrazu z pomocą aplikacji MobileForge i Calmana jednak nie znalazłem informacji czy istnieje działanie w drugą stronę, czyli poprawienie błędów jakie Calman pokaże na monitorze komputera.

Nie istnieje. Generalnie color management w Androidzie jest słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Robert_1988_KrK napisał:

Swego czasu pojawił się test tu na Portalu, w tym też kalibrowanego, nie pamiętam już dokładnie co to był za model. Ale coś z XPERII.

Z tego co wiem to xperia ma dość wiernie ustawione profile kolorystyczne więc może o to chodziło, że są ekrany od sony, które są "dobrze skalibrowane" jak to się czasem mawia?

13 minut temu, Maciej Koper napisał:

Nie istnieje. Generalnie color management w Androidzie jest słaby.

Wielka szkoda. Od wielu lat korzystam tylko z skalibrowanych wyświetlaczy bo wolę widzieć prawdę niż kłamstwa i nie zastanawiać się jaki kolor widziałbym naprawdę. To pozwala zapomnieć o ekranie bo wszystko wygląda tak jak powinno, proste :) Teraz ciężko mi się patrzy na tego oleda, gdzie co chwila z jakimś kolorem jest coś nie tak.... ciężko się przyzwyczaić ...

Panie Macieju... w takim razie jak robi to sony, że ich telefony pokazują tak wiernie barwy skoro też są na androidzie ?

Edytowane przez marcin7-1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...