Skocz do zawartości
koles

Filmy na PS3 - Kowersja do czytanego formatu

Rekomendowane odpowiedzi

dobra mam film : Pirates.of.the.Caribbean.Dead.Mans.Chest.2006.DVD9.BluRay.x264-REVEiLLE i jak go konwertuje (chyba ze 4 h to trwa :angry: )to pozniej na ps3 mam mniejszą rozdzielczosc...Moze mogłby ktoś zamieścić jakiś mały tutorial ps3 video 9 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wraz z nowym softem 1.8 wreszcie mamy możliwość oglądania filmów z dźwiękiem 5.1 ,sprawdziłem wczoraj Stealth Blu-Ray 1080p MPEG2 LPCM 5.1. Otóż cała sprawa polega na tym ,że dodano kompatybilność z DNLA3 - tym samym ps3 stało się prawdziwym centrum domowej rozrywki , odtwarzającym z dysków sieciowych zarówno filmy, zdjęcia jak i muzykę. Nie musimy już męczyć się z wgrywaniem filmów na konsole ,czy nie możliwością użycia dysku NTFS ,od teraz mamy możliwość streamingu multimediów przez sieć. Co nam będzie potrzebne ,oczywiście nasza kochana czarnulka z najnowszym softem ,oraz jeden z media serwerów na kompa :

* Allegro Media Server (Mac OSX, Windows - commercial)
* Cidero Internet Radio Server (Java - open source)
* Cyberlink Digital Home Enabler Kit (Windows - commercial)
* CyberMediaGate - (C++ - open source)
* EyeConnect - (Mac OSX - commercial)
* Fuppes (Windows, Linux, port to NAS has been reported - open source)
* Geexbox (Linux - open source)
* GMediaServer (Linux - open source)
* MediaTomb (Linux, port to NAS has been reported - open source)
* Musimatch Jukebox (Windows - commercial)
* MythTV (Linux - open source)
* Nero MediaHome (Windows - commercial)
* On2Share (Windows - commercial)
* PyMeds (Python - open source)
* Rhapsody (Mac, Windows - commercial)
* SimpleCenter (Java Based - commercial)
* TVersity (Windows - closed source, currently free)
* TwonkyVision (Linux, Windows, NAS - commercial)
* uShare (Linux, NAS - open source)
* Windows Media Connect (Windows - closed source, currently free)

Ja użyłem Windows Media Connect. Aha nadal trzeba zmienić rozszerzenie filmu z m2ts na mpeg i wtedy śmiga bez problemów. Mam nadzieję ,że moje info komuś się przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a będe mógł streamować przez wifi jesli tak to który media serwer będzie najlepszy...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BIG SMOKE' post='49293' date='03.06.2007, 10:51 ']a będe mógł streamować przez wifi jesli tak to który media serwer będzie najlepszy...??[/quote]

Sam jeszcze nie doszedłem do streamowania przez Wifi ,ale jest taka możliwość. Raz mi się udało skonfigurować kompa z playstation tak ,że widziały się przez WIFI ,ale prędkość połączenia była niska i nie nadawała się do odtwarzania filmów. Nie mam czasu tego potrenować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HA!! zainstalowałem nero 7 i połączyło bez problemu przez wifi :)

jeszcze pytanie jak zmienić to rozszerzenie żeby filmu były widoczne...?? np. Ice.Age.The.Meltdown.2006.PLDUB.BDRip.1080p.x264 ??

Edytowane przez BIG SMOKE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam plytke wypalona bd-rw z plikami przekonwertowanymi programem cyberlinka bluray soluszyn jako HD m2ts o rozszerzeniu mpg2 i komunikat no foun format ...diabli mnie biora co w koncu jest grane co czyta. POZDRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='wlodek1956' post='49322' date='03.06.2007, 14:37 ']Witam mam plytke wypalona bd-rw z plikami przekonwertowanymi programem cyberlinka bluray soluszyn jako HD m2ts o rozszerzeniu mpg2 i komunikat no foun format ...diabli mnie biora co w koncu jest grane co czyta. POZDRO.[/quote]

nie mam czasu żeby to wszytko potrenować ,ale wiem że większość plików czytało mi po zmianie końcówki na mpeg. Nie wiem jak to sie ma do wypalanych płyt BD bo nie miałem z nimi jeszcze styczności :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mi ktoś powiedzieć w końcu czy PS3 czyta filmy ściągnięte z sieci w wersji Blu-Ray? Miałem supermana ale kopiując go na dysk PS3 i zmieniając na różne rozszerzenia za nic się nie chciał przeczytać.

Po prostu czy jest sposób, żeby PS3 jakoś przeczytało film zgrany z płytki Blu-Ray w postaci pliku? (stream, zgranie na dysk PS3 itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jaki sposób dokonac konwersji do czytanego przez Ps3 formatu plików zrzuconych z kamery Canon Hd1080i. Są to 2 pliki video *m2v oraz audio *wav.Chodzi mi o połączenie wideo z audio i odtworzenie materiału z jednego pliku na PS3 w jakości 1080i. Edytowane przez Romanesku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na avs forum has123 podaje zupelnie inne podejscie do odtwarzania filmow HDTV na PS3. Darmowym programem TSRemux symuluje na plytach DVD plyte BR. Czy ktos probowal ta metode? Ponizej cytuje has123:

[i]Hello all,

Easy method to burn AVCHD that play on PS3 and other BD players without any re encoding and with 5.1 audio (this works for mpeg files)
1) Run your ts file through TSRemux Bluray option.
2) Replace the index.bdmv and MovieObject.bdmv with these [url="http://rapidshare.com/files/47821885/BDMV.rar.html"]http://rapidshare.com/files/47821885/BDMV.rar.html[/url].
3) Burn the BDMV directory with Nero UDF 2.5.

Your only limit is the DVD size.

Hope this helps,

[b]The newest TSRemux supports AVCHD. Just run though Bluray option and burn BDMV folder on the parent directory of a DVD 5 or 9 use UDF 2.5 and that is it. NO need to replace any files. Also you may want to check if your file (before editing) has any problem[/b].[/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Autorem jest nasz ziomal dmz01 z forum doom9.org !!!
Znakomity free-soft
Niestety ostatnia wersja 0.0.18 z 10.08.07 także nie zachowuje 5.1.
Szkoda.

[url="http://forum.doom9.org/showthread.php?t=125447&page=32"]http://forum.doom9.org/showthread.php?t=125447&page=32[/url] Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Panowie, wiec jak to jest z Ps3. Czyta filmy w x264 czy nie?
Jesli tak to jakie rozszerzenie musi miec film? Standardowo jest cos.x264.mkv. Czy zmienic to na cos.x264.mpeg? Bo tak mi nie czyta... Wersja softu 1.90...

pozdrawiam Edytowane przez goopy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najprostrzy sposób obróbki plików mkv na ps3 wygląda następująco:
1) zdemuxować
2) skonwertować audio do aac
3) obniżyć level w h264 do 4.1
4) zmuksować do mp4
5) podzielić na pliki max 4GB

W przypadku plików DVD5/DVD9 720p cały proces zajmuje około 20 minut na moim kompie.
Na razie na jakieś 50 filmów ściągnietych z binarek htdv.x264 (wszystkie w rozdzielczości 720p) tylko jeden po takiej obróbce nie poszedł.

pozdrawiam
Engedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
Zastanawiam sie nad kupnem ps3 wiec prosilbym o konkretna odpowiedz odnosnie obecnych mozliwosci konsoli wzgledem x264 na sofcie 1.92 .Czy w przyszlosci mozemy sie spodziewac pelnego wsparcia dla tego formatu??Moze ktos wrzuci jakis tutorial krok po kroku bo dla mnie termin muxowac,obnizyc level itd. to chinszczyzna ...Zauwazylem wiele wstawek HD na x'a ale ta konsola nie ma BR wiec nie chce jej brac.Czy mozna dodac napisy do wstawek przerobionych w sposoby podane wyzej??Thx z gory za info.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę chaotyczne te pytania.
Nikt z nas nie może ci zagwarantować tego co planuje Sony.
Ochrona praw itp.
Oczywiście chodzi o update softu.
Rozwija się.To widać.
Co do napisów do kilku formatów prosze poczytaj.
Wszystko ładnie już tu opisano.
Kiedy zakładałem ten temat byłem w tym temacie bardzo cienki.
Ale czytałem , czytałem , czytałem.(ok nie tylko na tym forum).
Trochę chęci i sobie poradzisz.Jak my wszyscy.
Jak coś to pytaj konkretnie.
PAMIĘTAJ.....Chodzi o efekt.
Opłaci się.Bo zrobiłeś to prawie sam.:(

Edytowane przez koles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony zawsze sie zapieralo ,ze bedzie zwalczalo piractwo; jednak jesli ps3 bedzie slaby marketingowo ->kto wie??osobiscie nigdy bym nie kupil jakiegokolwiek produktu tej firmy a ps jest wyjatkiem.Jednak po przeczytaniu paru for internetowych(polskich) zwiazanych z tematyka konsoli nie mozna wyciagnac konkretnych wnioskow.Moze zle szukam i powinienem popatrzec na zagranicznych?(jakis link mile widziany)Wszyscy cos pisza(na ten temat niewiele) ale bez jakiegokolwiek ladu/skladu.Zrocilem na tym forum wylacznie uwage na pytanie odnosnie napisow - odpowiedzi tu nie znalazlem.
Moje konkretne pytania :( :
1.Czy nie lepiej sciagac plikow w formacie h.264,mpeg2 bez przerabiania mkv??czy ps obsluguje WmV-hd??
2.Czy moze obiektywnie lepiej kupic xboxa i streamowac w "locie" material x264 z kompa??
3.Jakim progsem odtworzyc film na konsoli??

Thx za pomoc.
Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mógłby mi ktoś pomóc w jaki najprostszy sposób mogę zamienić film .mkv na .ts? I jak obniżyć level w h.264 na 4.1??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś próbował taki motyw: wyjmuje dysk z PS3. Podłączam do PC. Tam wgrywam pliki filmu BD czyli m2ts i odpalam na PS3. Małe pliki (menu filmu) z pena mi chodzą....

Z tego co pisał (chyba dominikjestem) jest jakieś ograniczenie czasowe (tak się zabezpieczyli?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest mozliwosc podpiecia i przegladania hd z ps3 pod pc?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że tak. To normalny dysk SATA, ale niestety zdaje się sformatowany jako FAT, więc wgranie dużych plików odpada

KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec tak: po przerobieniu programem mkv2vob filmu zakodowanego x264 stwierdzam ze lepiej miec kopie od razu w jakosci dvd bo tak latwiej a ten program to koduje a nie zmienia rozszezenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w jaki sposob wrzucacie pliki przerobione programem mkv2vob dp ps3 skoro w wiekszosci maja powyzej 4Gb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...