Skocz do zawartości
Nello

Problem z obrazem LG 49sm8600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od niedawna posiadam TV LG 49SM8600. Poszukiwałem TV w tej cenie, głównie do oglądania piłki nożnej. Po wielu przychylnych opiniach zdecydowałem się na zakup. Jednak jestem nieco zawiedziony. O ile obraz wydaje się ostry, nie smuży się, dynamiczne akcję ogląda się przyjemnie to jednak bardzo kłuje w oczy wręcz nadmierna pikselowość. Piłkarze wyglądają dziwnie, nie tego chyba się spodziewałem. Próbowałem samemu ustawiać coś na oko, ale kończy się to na tym, że jeden mecz wygląda dobrze a następny już niekoniecznie. Zależy to często od pogody (słońce) czy kolorów koszulek w jakich grają zawodnicy. Nie wydaje mi się żebym za dużo wymagał, po prostu czuję się jakbym oglądał obraz w 360p, kiedy kamera jest oddalona. Oczywiście przy zbliżeniu na piłkarzy wszystko wygląda dobrze i wyraźnie. Tryby, które polecają ludzie (ekspert: widne pomieszczenie, kino itp) nie nadają się do oglądania footballu. Najbardziej wyraźni zawodnicy są według mnie w trybie eco, z lekkimi poprawkami w ustawieniach z mojej strony. Oczywiście resetowałem wszystko żeby zrobić porównanie kilkukrotnie. Tryb sportu kompletnie do tego się nie nadaje. Tam piłkarze wyglądają na rozmyte postacie. Przy początkowej konfiguracji wybrałem oczywiście dom. Jeżeli chodzi o kolory to zdecydowanie lepiej ogląda mi się w nieco bladych kolorach, po prostu te nadmierne nasycenia bardzo źle wpływają na obraz. Ludzie zalecają wyłączanie wszystkich upłynniaczy, jednak również wyłączenie wszystkiego akurat przy sporcie powoduje mocno zagmatwany obraz. Obecnie wyłączyłem super rozdzielczość, która na pierwszy rzut oka poprawiła nieco sytuację. Jednak nie wiem czy jutro nie będzie inaczej. Chciałbym poradzić się odnośnie ustawień konkretnie do oglądania piłki nożnej. Chodzi mi o normalne i wyraźny obraz samych zawodników, ich koszulek, twarzy. Zdaję sobie sprawę, że nie uzyskam idealnego, czystego jak łza widoku. Ale żeby to było chociaż przyzwoite jak na te standardy. Pozdrawiam i liczę na jakąś pomoc. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze pytanie - co jest zrodlem sygnalu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekoder NC+, dokładnie model dsiw74 podłączony przez HDMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to akurat nam nie pomoze (slaby sprzet). A jakosc i sila sygnalu  ile % ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom sygnału 80%, jakość 73-75%. Sugerujesz wymianę dekodera? 

Wcześniej nie wspominałem, ale jakość obrazu przy oglądaniu innych rzeczy jest bardzo dobra. Może nie jestem wymagający jeżeli chodzi o filmy, ale na Netflixie czy Youtubie wszystko wygląda dobrze. Telewizji poza sportem nie oglądam w zasadzie wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry sa ok. Ogolnie dekodery nc+ dzis dostepne szalu nie robia. Jezeli w parametrach masz powylaczane ulepszacze i nie podbita zbyt mocno ostrosc, to powinno byc ok. Dla porzadku mozesz jeszcze zmienic gniazdo hdmi ewentualnie zobaczyc jak obraz bedzie wygladal jak ustawisz na dekoderze 720p (zakladam, ze teraz masz 1080i).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wezmę to pod uwagę i przetestuję. Zauważyłem, że miałem w dekoderze ustawione skalowanie obrazu na 4:3 a nie 16:9 (w TV miałem oczywiście tą drugą opcję). Musiałem coś kiedyś zmienić. Jednak diametralnej zmiany, jeśli w ogóle jakaś zaszła, nie widzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No obraz na bank 16:9, w tv opcja pixel 1:1 (nie wiem jak to LG opisuje) no i sygnal 1080i lub 720p w zaleznosci od tego co lepiej ocenisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...