Skocz do zawartości
  • 0
Marcin Ebe

Łzawienie i ból oczu Q60R

Pytanie

Witam, mam takie pytanko, kupiłem jakiś czas temu telewizor Samsung Q60R 65 cali, zauważyłem że synowi (5 lat) łzawią oczy, zaczerwieniają się i dużo mruga po oglądaniu czegokolwiek na tym tv czy nawet graniu na konsoli. Wystarczy z 20-30 minut. Podświetlenie jest ustawione chyba na 15 w 50 stopniowej skali, próbowałem również kalibrować odpowiednio obraz zmieniać ustawienia włączać wyłączać rózne efekety wspomagające jakość obrazu, rozmycia itp nic nie daje. Z żadnym innym telewizorem nie ma tego problemu nawet na maksymalnym podświetleniu. Siedzi daleko od telewizora jakieś 3 metry dobre albo 3,5. Ma ktoś pomysł w czym jest problem? Dodam że ja raczej nie odczuwam ani moja żona żadnych tego typu efektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli wieczorem, to włącz swiatlo w pokoju i dodatkowo zrodlo światła za tv.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nic dziwnego on ma tylko 5 lat. Tu chodzi o rozmiar a nie o jasność. Ja gdy przeszedłem z 55 na 65 cali odczuwałem pieczenie i ból oczu a jasność mam na 0-5 max. Powoli przechodzi ale jeszcze całkiem nie minęło. Mi nieco pomogło na początku ustawienie barwy na ciepłą i tryb obrazu kinowy i oczywiście jasność na 0 tylko że ja mam dwa razy jaśniejszy telewizor więc u ciebie jasność na 5 powinna starczyć. Stopniowo przyzwyczajaj oczy dziecka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
5 godzin temu, Marcin Ebe napisał:

Witam, mam takie pytanko, kupiłem jakiś czas temu telewizor Samsung Q60R 65 cali, zauważyłem że synowi (5 lat) łzawią oczy, zaczerwieniają się i dużo mruga po oglądaniu czegokolwiek na tym tv czy nawet graniu na konsoli. Wystarczy z 20-30 minut. 

Proponowalbym konsultacje z dobrym (to wazne) okulistą. Zaden z nas nie ma specjalistycznej wiedzy w tej materii, a tu rozchodzi sie jednak o zdrowie Twojego synka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja byłbym daleki od doszukiwania się chorób dziecka tym bardziej że problemy z oczami pojawiają się tylko podczas oglądania konkretnie tego egzemplaza telewizora. Oczy 5 letniego chłopca nie sa przyzwyczajone do tak dużego rozmiarem źródła światła. Inna sprawa że po nadwyrężeniu oczu dziecko może nabawić się zapalenia spojówek więc ja bym zalecał ustawić jasność na 0 oraz barwę na ciepłą i stopniowo przyzwyczajać oczy dziecka. Przerabiałem to na własnej skórze a 5 lat skończyłem już dość dawno temu a mimo to miałem problem z przyzwyczajeniem się do 65cali. Oczywiście wizyta u okulisty nie zaszkodzi ( chociaż w dobie koronawirusa to nic nie wiadomo) ale niema co się denerwować bez potrzeby. Jasność na 0 i obserwuj na spokojnie synka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

@Marcin Ebe
w samsungu można w opcjach upłynniacza włączyć dodatkowe wyostrzania obrazu
opcja nazywa się Wyrażny ruch (LED) - i robi black frame insertion

to powoduje miganie które mocno męczy wzrok - choć w zasadzie go nie widać - miganie widać jak będziesz filmował np. komórką


wyłącz opcję i powinno być jak w innych tv - czyli bez migania ale bardziej smużący obraz

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dziękuje za odpowiedzi, najbardziej logicznym wydaje się wytłumaczenie koralgool, rzeczywiście problemem może być wielkość ekranu. Spróbujemy zrobić jasność 0 i zobaczymy wtedy. Dzieki jeszcze raz pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...