Skocz do zawartości
kdawid

Jakie głośniki sufitowe do Atmos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje porady jakie kupić głośniki sufitowe do ATMOS.

Wybór ograniczam do 2 modeli Monitor Audio ( w sumie jeden model, różne moce i wielkości)
CP-CT150
lub
CP-CT260

Inne nie wchodzą raczej w grę, głośnik musi być w zamkniętej obudowie.

Obecny system wygląda tak
System 7.1 ( w sumie 7.2 bo mam dwa subwofery)
głośniki przód Monitor Audio Bronze BX 6
środek, BX centarl
boki BX-FX
tył BX1
2x sub BXW10
wszystko napędza DENON 2312.
Z racji wieku i funkcjonalności zmieniam Ampli na nowego
Denona AVC X-4700H lub AVC X-3700H, jeszcze nie wiem, który kupię ale na pewno jeden z tych 2.

Potrzebuję informacji czy jest sens kupować te większe CP-CT260 do ATMOS-a?
Głośniki będą w suficie na wysokości 2,5 m, pomieszczenie ma 30 m2 ale mniejszą kubaturę bo 3 ściany są skośne (poddasze). Wolałbym oczywiście te mniejsze jeżeli będą wystarczające, zastanawiam się tylko czy nie będą za słabe?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje i uwagi

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio to bardzo przereklamowana firma. Jezeli wiec ma byc to MA nie ma wiekszego znaczenia co wybierzesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.06.2020 o 19:04, Xisiek napisał:

Monitor Audio to bardzo przereklamowana firma. Jezeli wiec ma byc to MA nie ma wiekszego znaczenia co wybierzesz :)

chodzi mi o to czy jest sens kupować większy głośnik o większej mocy do ATMOS, czy wystarczy ten mniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kdawid napisał:

chodzi mi o to czy jest sens kupować większy głośnik o większej mocy do ATMOS, czy wystarczy ten mniejszy?

Moc glosnika nie ma wiekszego znaczenia, z opisu wynika ze lepszy midbass jest uzyty w modelu 260, ktory takze zagra glosniej przy tym samym poziomie wysterowania. Ale czy to ma duze znaczenie przy glosnikach sufitowych / efektowych ciezko jednoznacznie orzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...