Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam możliwość zakupu telewizora LG B9 ale z profesjonalna kalibracja obrazu 4k która wynosi 499zl. Czy warto dopłacać? Jest to ostatnia sztuka w sklepie ('' nie dla idiotów'). 

Czy taka kalibracja nie powinna być przeprowadzona u mnie w domu? 

 

Z góry dziękuję za odpowiedz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, wrk84 napisał:

Dzień dobry. Mam możliwość zakupu telewizora LG B9 ale z profesjonalna kalibracja obrazu 4k która wynosi 499zl. Czy warto dopłacać? Jest to ostatnia sztuka w sklepie ('' nie dla idiotów'). 

Czy taka kalibracja nie powinna być przeprowadzona u mnie w domu? 

 

Z góry dziękuję za odpowiedz. 

Kalibracja nie musi być zrobiona w domu, ale ta „kalibracja” sklepowa wcale nie musi być kalibracja, spytaj się co dokładnie maja na myśli mówiąc o kalibracji? Jak została przeprowadzona? Czy i z wykorzystaniem jakiego  sprzetu? Czy dadzą Ci raport ze stanem początkowym tv przed kalibracja i po kalibracji?
zobacz na tym forum artykuł o kalibracji, co to jest i jak powinna być przeprowadzona, żeby to nazwać kalibracja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, wrk84 napisał:

Dzień dobry. Mam możliwość zakupu telewizora LG B9 ale z profesjonalna kalibracja obrazu 4k która wynosi 499zl.

MM i kalibracja ? ciekawe? wg mnie jakiś pracownik sobie dorabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

najważniejsza rzecz kto go wystawi (jakie ma doświadczenie) i czym zrobi kalibrację - za 500zł robią kalibrację profesjonaliści

Edytowane przez klaus71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) bezpieczniej i lepiej by było kupić o 500 zl taniej bez tej "kalibracji" i zamówić profesjonalna kalibrację na https://skalibrujtv.pl/

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, wrk84 napisał:

Rzekomo mają dać certyfikat kalibracji 4k.

Jaka firma to ma realizowac, na  jakim sprzecie, co dokladnie kalibruja, jakie certyfikaty ma kalibrator plus czy dostaniesz wydruki z pomiarow przed i po (raport kalibracji), to takie rzeczy powinni podac dociekliwemu klientowi. 

PS. Samo stwierdzenie "certyfikat kalibracji 4k" jest nic nie mowiacym frazesem, sie obawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...