Skocz do zawartości
  • 0
Przemysław Lis

TCL 65C815 i smużenie obrazu

Pytanie

Witam, mój pierwszy post na forum. Zmusiło mnie poszukiwanie odpowiedzi w sprawie zakupionego ostatnio TV - TCL65C815. Sprzęt posiadam od tygodnia (nie ma na tą chwilę zbyt wiele informacji od użytkowników gdyś niedawno miał premierę) i jak narazie mam mieszane uczucia. Najbardziej na tą chwilę irytuje mnie smużenie obrazu podczas szybszego poruszania obrazu. Dzieje się to niezależnie od źródła obrazu, czy to dekoder, netflix, YT itd. Przewertowałem już przeróżne ustawienia obrazu z tych predefiniowanych w menu, kombinowałem ręcznie, włączanie trybu gry,  sport itd itp. Zastanawia mnie czy ten typ tak ma, jest to kwestia sprzętowa, czy też oprogramowania które być może w przyszłości będzie poprawiane. Ktoś miał może podobny problem, niekoniecznie w tym modelu? Mam jeszcze czas na grzebanie, ale chodzi mi coraz częściej po głowie zwrot sprzętu. Kupowałem przez internet i niestety nie było możliwości zobaczenia przed zakupem jak się zachowuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość

Możliwe, aby była to wina łącza, a nie soft- lub hardware'u?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie jest to wina łączą, ponieważ przycinki pojawiają się chociażby podczas zmiany głośności. Posiadam łącze światłowodowe 200mb więc tu mam pewniaka. Podejrzewam, że jest to kwestia słabej optymalizacji softu,więc z niecierpliwością czekam na pierwsze łatki oprogramowania. Model jest miesiąc po premierze dlatego narazie mamy świeży temat.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ciekawy jestem czy na podobne bolączki cierpi model 65X10. Teraz jest na promocji w Neonet za 8499 zł, do tego CashBack 1200 zł i robi się ciekawie... 7299 zł

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeżeli ktoś szuka telewizora pod dekoder 4k ultrabox od canal to muszę powiedzieć że się zawiedzie,chyba że coś poprawią w między czasie ja swój oddałem ,obraz tragiczny na kanałach hd.

Tresci z internetu obraz żyleta, soundbar też daje radę 

20201005_195554.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,

kolego rakon, miałem identyczny problem, czyli to świecenie na twarzach i rękach,

siedziałem godzinami żeby tego się pozbyć,

w końcu poddałem się z myślą że zglosze usterke tv.

o dziwo na drugi dzień problem zniknął.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
On 5/27/2020 at 6:13 PM, Przemysław Lis said:

Atmos na Netflix jest dostępny ale tych materiałów jest relatywnie mało. http://dolbyatmos.eu/category/netflix-dolby-atmos/ Ja ściągnąłem sobie pokazówki z dolby.com. Posiadam zestaw kina 5.1 i na nim głównie oglądałem filmy. Jestem jednak pod wrażeniem jaka robotę robi Atmos z soundbara. Pomimo że głośniki masz na wprost Ciebie to dzwiek jest dookoła. Czy bym kupił. Gdyby kosztował 3500 to bym złego słowa nie powiedział, jednak prawie 5tys powoduje,  że chcesz żeby sprzęt był prawie nieskazitelny. Trochę już ochłonąlem po 2 tyg użytkowania i doszedłem z nim do pewnego zadowalającego poziomu, gdyby miał kupować ponownie jednak mocniej bym się przyglądał konkurencji i postawił na coś innego. Dlatego na tą chwilę biorąc pod uwagę, że jest to premiera i sprawa poprawek dopiero się ruszy liczę, że będzie już tylko lepiej. Co do kontrastu ciężko mi się wypowiedzieć fachowo, jak dla mnie jest ok, jest regulacja kontrastu, jest kontrast dynamiczny, musiałbym się zagłębić w jakieś obrazy testowe i wtedy coś powiedzieć. Mam jeszcze problem z opcja uruchamiania tv i dekodera jednym pilotem, zwyczajnie nie działa, na starym philipsie grało bez problemu.

Kolego, ale jesteś świadom, że ta aplikacja Netflixa w tym TCL nie obsługuje Atmos? xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...