Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chcę powiesić swojego LG C9 na ścianie, ale nie wiem jaki tani chwytak wybrać, żeby pasował - średnio się na tym znam. Jakby ktoś mi doradził, byłbym wdzięczny. Co do ceny, to im taniej, tym lepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
41 minut temu, GoHomeDuck napisał:

Cześć, chcę powiesić swojego LG C9 na ścianie, ale nie wiem jaki tani chwytak wybrać, żeby pasował - średnio się na tym znam. Jakby ktoś mi doradził, byłbym wdzięczny. Co do ceny, to im taniej, tym lepiej :D

zalezy ile cali tv bo to ma znaczenie . https://allegro.pl/oferta/obrotowy-uchwyt-do-telewizorow-lcd-led-tv-32-55-7400733526?offerId=7400733526&inventoryUnitId=Xb8GdgMIQIW95f-CCPmgTw&adGroupId=MmE5YzZiYzAtZDM2MS00OWNlLWJlOTEtZWFlZmJiMzNhMzhlAA&campaignId=NmMxYTYxMGEtNGNkNS00NTRiLWE1ZTMtY2ZhMmJmNzM3MDMwAA&sig=c3c1d06142b15f293438b35713b36de0&utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=ads&gclid=CjwKCAjw7-P1BRA2EiwAXoPWA8dAccawW_ZRRAOn8SQLHmD-Ipd_xKnux-rD4CYPS-nCqXnn80TG8BoCaTIQAvD_BwE tu masz przykładowy  do 55 cali 

Edytowane przez Damianos19932

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jak zwykle fachowiec i specjalista poradził i powiedzial co wiedział... Akurat ile cali ma tv to nie ma żadnego znaczenia jeśli chodzi o uchwyt, ważne jest ile wazy dany tv i jaki ma rodzaj mocowania, jakie rozstaw śrub. Na pewno rodzaj uchwytu będzie wpływał na dostęp do złączy, i możliwości obracania tv, trzeba uważać żeby przy obracaniu nie uszkodzić brzegów matrycy lub narożników.

tak się składa ze w przypadku LG C9 wszystkie trzy modele maja dosc zbliżona wagę podstawa wiec, Dużo cięższe są lcdeki. do powieszenia waga będzie mniejsza, nawet dla największego 77 calowego 30kg to nie jest jakaś szokująca waga, na pewno dużo uchwytów to udźwignie

Waga z podstawą / bez podstawy [kg]  23 / 18.9 - 55C9
Waga z podstawą / bez podstawy [kg]  33.9 / 25.2 - 65C9
Waga z podstawą / bez podstawy [kg]  36.5 / 29.9 - 77C9
Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, GoHomeDuck napisał:

Chodzi oczywiście o 55 cali.

Nie ma znaczenia czy to jest 55 czy 65, :) chyba ze kupisz uchwyt większy od tv (dla 55cali to może być trudne) i jego stelaż będzie wystawał i będzie widoczny zza tv , wielkość tv w przypadku mocowania na uchwycie będzie wpływać na to jak bardzo można będzie wychylić tv tak żeby krawędziami nie dotykał ściany,

Ważne jest ile utrzyma ten uchwyt i jakie ma mocowane dla tv (rozstaw śrub), ważne jest czy i jakie chcesz mieć możliwości ustawiania pozycji tv na uchwycie, przód/tył, góra/dół, prawo/lewo, ???blokada danej pozycji?? tak żeby po jakimś czasie tv sam się nie zaczął przesuwać, jaka będzie odległość tv os ściany na tym stojaku, tak żeby można było się dostać swobodnie do złączy. ??? A może ma być po prostu taki najprostszy bez regulacji. Zastanów się co chcesz, a w każdym sklepie ze sprzętem rtv znajdziesz co najmniej kilkanaście różnych uchwytów.

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, GoHomeDuck napisał:

Chodzi oczywiście o 55 cali.

to sprawdz sobie ten uchwyt ktory Ci wyslalem , Nygus wszędzie za mną podąża i trolluje taki typ 😃 oczywiscie , że rozmiar ma znaczenie . im większy fv tyn większy rozstaw jest potrzebny , sam zmienialem tv z 32 na 55 cali i stary stelaż nie pasowal bo mial 300 x 200. Musisz tez zwrocic uwagę na wagę swojego tv l żeby uchywt byl w stanie go utrzymac . Najlepiej zeby byl to uchwyt regulowany zebys mogl go sobie obrocic pod różnym kątem . jak bedziess chcial to wysle Ci zdjecia na pv jak ja mam to zamocowane i model jaki ja posiadam . Z tego co kojarze jest to Vesa 400 x400 powinno byc napisane w instrukcji  jaki potrzebujesz . Nie bierz bez regulcji bo nie bedziesz mogl go w zaden sposob obrocic .  Jesli chodzi o dostęp do zlączy to przy regulowanym nie bedzie problemu . 

31 minut temu, Damianos19932 napisał:

to sprawdz sobie ten uchwyt ktory Ci wyslalem , Nygus wszędzie za mną podąża i trolluje taki typ 😃 oczywiscie , że rozmiar ma znaczenie . im większy fv tyn większy rozstaw jest potrzebny , sam zmienialem tv z 32 na 55 cali i stary stelaż nie pasowal bo mial 300 x 200. Musisz tez zwrocic uwagę na wagę swojego tv l żeby uchywt byl w stanie go utrzymac . Najlepiej zeby byl to uchwyt regulowany zebys mogl go sobie obrocic pod różnym kątem . jak bedziess chcial to wysle Ci zdjecia na pv jak ja mam to zamocowane i model jaki ja posiadam . Z tego co kojarze jest to Vesa 400 x400 powinno byc napisane w instrukcji  jaki potrzebujesz . Nie bierz bez regulcji bo nie bedziesz mogl go w zaden sposob obrocic .  Jesli chodzi o dostęp do zlączy to przy i odleglosc od sciany to przy regulowanym  nie ma problemu bo sobie mozna go w kazdy sposob odchylic . 

 

Edytowane przez Damianos19932

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Damianos19932 napisał:

to sprawdz sobie ten uchwyt ktory Ci wyslalem , Nygus wszędzie za mną podąża i trolluje taki typ 😃 oczywiscie , że rozmiar ma znaczenie . im większy fv tyn większy rozstaw jest potrzebny , sam zmienialem tv z 32 na 55 cali i stary stelaż nie pasowal bo mial 300 x 200. Musisz tez zwrocic uwagę na wagę swojego tv l żeby uchywt byl w stanie go utrzymac . Najlepiej zeby byl to uchwyt regulowany zebys mogl go sobie obrocic pod różnym kątem . jak bedziess chcial to wysle Ci zdjecia na pv jak ja mam to zamocowane i model jaki ja posiadam . Z tego co kojarze jest to Vesa 400 x400 powinno byc napisane w instrukcji  jaki potrzebujesz . Nie bierz bez regulcji bo nie bedziesz mogl go w zaden sposob obrocic .  Jesli chodzi o dostęp do zlączy to przy regulowanym nie bedzie problemu . 

 

chciałbyś, nigdzie nie podążam za Toba, nie ma zaczym, niestety zaglądając na forum trudno jest nie trafić na mądrości z kalendarza babci Zofii

wielkość tv nie ma żadnego znaczenia ważna jest waga tv i rozstaw śrub mocujących wyraźnie to napisałem, ale trzeba nauczyć czytać i jeszcze trudniej zrozumieć to co się przeczytało,

jak zwykle źle kojarzysz, LG 55C9 ma mocowanie vesa 300x200, 65C9 tez ma takie samo mocowanie tez vesa 300x200

prawdopodobnie 77C9 też ma mocowanie vesa 300x200

bardzo prosta i oczywista zasada, tam gdzie nie ma takiej potrzeby (usztywnienia i konstrukcja panelu tv, waga tv w zakresie, który nie wymusza zmiany) stosowane są te same elementy bo to upraszcza logistykę zakupów, magazynowanie i montaż (produkcję tv) a co najważniejsze (dla producenta) obniża koszty produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A jednak lubisz wsadzac swoje mądrosci gdzie popadnie nawet jak nie masz racji .  Pozdrów Babcię zatem . Oledy zazwyczaj lżejsze od swoich odpowiedników w technologii LCD także  trzeba kupując taki uchwyt wziac pod uwage dopuszczalną wagę  opisaną w instrukcji .   Ameryki nie odkryłeś  bo wiadomo im ciezszy tv tym solidniejszy powinien byc uchwyt . Nie znam kazdego rozstawu śrób mocujących w we wszystkich tv ale Ty oczywiście znasz 😂 mozna sobie to prosto wygooglować a nawet zmierzyc w swoim TV  . Ja rownież mam tv na uchwycie i rozmiar był brany pod uwagę bo mam sufit pod skosem więc  i rozmiar tv i uchwyt nie moglbyc pierwszy lepszy . Co ma producent do potrzeb kupującego  , producent jeśli ma chęc może co roku zmieniac rozstaw śrub i bedzie mial głęboko czy są wysokie koszty czy niskie bo i tak zapłaci klient.

Edytowane przez Damianos19932
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Damianos19932 napisał:

A jednak lubisz wsadzac swoje mądrosci gdzie popadnie nawet jak nie masz racji .  Pozdrów Babcię zatem . Oledy zazwyczaj lżejsze od swoich odpowiedników w technologii LCD także  trzeba kupując taki uchwyt wziac pod uwage dopuszczalną wagę  opisaną w instrukcji .   Ameryki nie odkryłeś  bo wiadomo im ciezszy tv tym solidniejszy powinien byc uchwyt . Nie znam kazdego rozstawu śrób mocujących w we wszystkich tv ale Ty oczywiście znasz 😂 mozna sobie to prosto wygooglować a nawet zmierzyc w swoim TV  . Ja rownież mam tv na uchwycie i rozmiar był brany pod uwagę bo mam sufit pod skosem więc  i rozmiar tv i uchwyt nie moglbyc pierwszy lepszy . Co ma producent do potrzeb kupującego  , producent jeśli ma chęc może co roku zmieniac rozstaw śrub i bedzie mial głęboko czy są wysokie koszty czy niskie bo i tak zapłaci klient.

masakra, nie wiesz, nie znasz się, ale zawsze dajesz "porady"… ameryki nie odkryłeś, oczywiście ze producent może zmienić to co jemu pasuje, i w dodatku piszesz jak zwykle bez sensu, to czy klient zapłaci mnie czy więcej to ma znaczenia dla producenta, ale jeszcze większe znaczenia ma dla producenta jeśli to on zapłaci mniej, bo wtedy więcej zarobi

Twoje "mondrosci" to PS4 bez odtwarzacza Blu-ray, samodzielna kalibracja na oko i jeszcze pewnie dziesiątki innych lepszych historii...

Edytowane przez Nygus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...