Skocz do zawartości
Sławek Slaviola

Samsung Q95T testy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

Dla zainteresowanych, tutaj link do pierwszego, rzetelnego testu Samsunga Q95T, czyli najlepszego TV 4K tej firmy na rok 2020:

 

https://www.avforums.com/reviews/samsung-q95t-qe55q95t-qled-4k-tv-review.17550

 

Wynika z niego, że mimo mniej stref wygaszania w porównaniu do Q90R z 2019 roku (120 vs 480) ten TV jest po prostu lepszy. 

 

Ma wyższą jasność maksymalną, lepsze odwzorowanie ruchu, lepszy dla graczy i nowych konsol. 

 

Ja osobiście jestem zainteresowany modelem 85 calowym, który ma więcej stref wygaszania. Wszyscy wieścili tzw. downgrade w porównaniu do tv z 2019 roku, tymczasem Samsung pozytywnie zaskoczył! 

  • Haha 2
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mają napisać, że są "do niczego", przecież tak nigdy nie napiszą.
Downgrade jest pod względem ilości stref, a tak ogólnie mogą być całkiem dobre telewizory, czemu nie...

Ja myślę, że Samsung zrobił tak.
Poprawił oprogramowanie stref, ale że bardziej precyzyjne oprogramowanie, wymaga większej mocy obliczeniowej a nowe procesory by ich za dużo kosztowały, to obniżyli liczbę stref, żeby stary procesor dał radę to ogarnąć.

Sorry że tak w jednym zadaniu, ale przecinki powstawiałem.

Jak dla mnie, to zrobili krok do przodu i półtora kroku w tył.

Jak przywrócą liczbę stref i dadzą mocniejsze procesory, do tego oprogramowania poprawionego, to będzie wtedy 3 kroki do przodu.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 75Q95T gra całkiem nieźle, czy ma ktoś jakieś sprawdzone ustawienia kalibracyjne do tego modelu?

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.09.2020 o 10:16, teges123 napisał:

Kupiłem 75Q95T gra całkiem nieźle, czy ma ktoś jakieś sprawdzone ustawienia kalibracyjne do tego modelu?

Witam mam pytanie czy tez masz tak źle podświetlenia ekranu w q95t z boku możesz mi zrobić pare fotek a zobacz moje dzięki z góry 

20201211_205721.jpg

20201211_205704.jpg

20201211_205102.jpg

20201211_193243.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...