Skocz do zawartości
elblag055

Jak poprawić jakość sygnału DVB-T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Korzystam z telewizji naziemnej i jestem połączony kablem do anteny. Niestety mimo zakupionego nowego telewizora, jakoś obrazu jest bardzo słaba (nawet nie będę porównywać jej do Netflixa). Zdarza się, że czasami nawet występują zakłócenia w dźwięku i obrazie.
Sprawdziłem natężenie i jakość sygnału i na wszystkich kanałach waha się to odpowiednio:
Natężenie sygnału: 90-100 %
Jakość sygnału: 65-70%
Co mogę zrobić aby poprawić jakość obrazu w telewizorze?
Czy kupienie wzmacniacza sygnału wpłynie również na poprawę jakości obrazu?
Dodam, że mieszkam w mieszkaniu i jestem podłączony do anteny znajdującej się na szczycie budynku.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gdy  sprawdzamy  w menu tunera   lub w   menu  telewizora   stan sygnalu , mamy dwa parametry, poziom sygnalu i jakosc sygnalu. Jakosc sygnalu ma  wplyw  na stabilny odbior  obrazu i dzwieku.Jesli   jakosc sygnalu  spadnie do niskiego  poziomu  beda zaniki  obrazu  i dzwieku .  Nawet  jesli  uzyskasz   poziom   sygnalu i jakosc sygnalu 100%  nie wplynie  to na  lepsza jakosc  obrazu. Jakosc z Netflixa  zawsze bedzie lepsza  od wszyskich kanalow nadawanych  w  sd w dvb-t .Jesli oglasz z Netfilxa  filmy w 4k to zawsze  zuwazysz roznice.Nawet  kanaly nadawane w hd  w dvb-t beda   prezentowac sie znacznie gorzej.

Jesli chodzi o  jakosc programow  z dvb-t  to     cztery kanaly nadaja w  hd    tzn  TVP1 HD, TVP 2 HD,  TVP INFO HD I TVP KULTURA. Jakosc na tych kanalach bedzie   lepsza niz wszystkich pozostalych kanalach nadwanych w dvb-t ( tvn, tvn7, polsat, itp)  nadaja w niskiej rozdzielczosci czyli  SD. Kanal  TVP  HD w  dvb-t  tez nadawany jest w sd, ma tylko  logo hd.

 

 Nawet  jesli kanal nadaje w hd a  program lub film  zostal zarejestrowany w sd  czyli niskiej  rozdzielczosci to jakosc obrazu  bedzie  kiepska.

Edytowane przez grundig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...