Skocz do zawartości
ratyo

Samsung UE65RU8002 - strzelająca obudowa

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio stałem się posiadaczem tego telewizora i nurtują mnie dwie kwestie.

1. Po włączeniu telewizora plastik na tylnej obudowie w miarę nagrzewania strzela przez jakąś godzinę - dwie i po wyłącznie przez dwie a czasami nawet trzy. Dosłownie co 3-4 sekundy słyszalne jest charakterystyczne pyknięcie kurczącego/rozszerzającego się plastiku. Czy wszystkie telewizory z tej serii tak mają czy trafił mi się jakiś wadliwy egzemplarz? Telewizor stoi w sypialni i zaczyna mnie powoli doprowadzać do szału i mam go ochotę wyrzucić przez okno. Różne telewizory przewinęły się przez moje ręce, ale z tak tandetnie wykonaną obudową jeszcze się nie spotkałem.

2. Jak odpalę aplikację YouTube w TV to dźwięk idzie tylko w formacie PCM, dopiero po odpaleniu YouTube w PS4 da się ustawić Dolby Digital i wtedy dźwięk jest o wiele lepszy.  Czy da się jakoś w aplikacjach TV wymusić Dolby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Sprawdź czy zatrzaski trzymają z tyłu obudowy. Sprawdzisz to wciskając obudowę przy ramce dookoła. Jeśli będzie odchodzić prawdopodobnie zatrzaski puściły. Można spróbować docisnąć. Jeśli nie pójdzie to naprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O 65RU jedną z negatywnych opinii jest owe strzelanie plastików poprzez nagrzewnie się. Sam zastanawiałem się nad 65RU lub 55RU i wybrałem drugą opcję z matrycą v2. Chociaż przez myśli przechodzi mi cały czas 65 ale tutaj trochę stopuje mnie owe strzelanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Adik-Xtreme napisał:

1. Sprawdź czy zatrzaski trzymają z tyłu obudowy. Sprawdzisz to wciskając obudowę przy ramce dookoła. Jeśli będzie odchodzić prawdopodobnie zatrzaski puściły. Można spróbować docisnąć. Jeśli nie pójdzie to naprawa.

Dzisiaj dociskałem i w niektórych miejscach obudowa jest sztywna a w niektórych cała "chodzi". Ale wydaje mi się że nic nie puściło, po prostu taki jej
"urok".

Dzwoniłem też na infolinie Samsunga i powiedzieli mi że to normalne (sic!) i może po miesiącu albo dwóch zniknie albo zmniejszy się intensywność trzasków. Problem w tym że nie mam dwóch miesięcy bo niedługo minie 14 dni od nabycia TV i stracę możliwość odstąpienia od zakupu na odległość. Trudno mi też uwierzyć w zniknięcie tych trzasków bo plastik z tyłu nawet od delikatnego docisku opuszkami palców zaczyna cały trzeszczeć. Takiego szajsu jak obudowa tego telewizora jeszcze w swoim życiu nie widziałem. A szkoda bo w tym pułapie cenowym i o tej przekątnej raczej nie dostanę lepszego TV do konsoli (genialny tryb Motion Plus).

 

16 godzin temu, skawin napisał:

O 65RU jedną z negatywnych opinii jest owe strzelanie plastików poprzez nagrzewnie się. Sam zastanawiałem się nad 65RU lub 55RU i wybrałem drugą opcję z matrycą v2. Chociaż przez myśli przechodzi mi cały czas 65 ale tutaj trochę stopuje mnie owe strzelanie.

W 55 calach jest lepsza obudowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 55 calach jest lepsza matryca w wersji v2.
To na pewno!

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelanie na pewno nie zniknie, zresztą testy tego telewizora dobitnie o tym mówią, najgorzej jeśli jest w sypialni na wieczór, jeśli go wyłączasz wtedy jest najgorzej co nie? Cały czas chodzi mi po głowie zmienić moją 55 na 65 ale przeproszę się z nią bo twój post potwierdza ową przypadłość. Wina plastików, ja jak wieszałem swój i przykręcałem śruby mocujące do pleców uchwytu bałem się mocniej dokręcić bo cały tył strasznie jakiś bardzo delikatny.

PS Jeśli Cię to strasznie denerwuje to do 14 dni rób zwrot

Edytowane przez skawin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizor poszedł do zwrotu. W związku z tym mam pytanie - czy dostanę jakiś 65 calowy telewizor z trybem Motion Plus bez trzeszczącej obudowy? Przeglądałem zdjęcia w internecie i nawet te najwyższe ubiegłoroczne QLEDY mają taką samą tandetną obudowę jak RU ☹️. Są jakieś TV z Motion Plus, które nie trzeszczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Na zdjęciach widziałeś, że najwyższe modele mają taką samą tandetną obudowę .

To ci powiem że jesteś w błędzie.

Dotykałem w sklepie q70 i to była tandeta.
W domu mam q90 i niby wygląd podobny ale całkiem inna jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chodzi mi o typ obudowy.

RU:

ru8000-back-large.jpg

 

Q70:

q70r-back-large.jpg

 

Ta sama konstrukcja.

 

Z tym że Q70 ma podświetlanie strefowe więc boję się trochę smużenia/ghostingu w grach. Nie wiem czy to prawda, ale na jakimś zagranicznym forum czytałem, że do konsol lepsze są TV z podświetlaniem krawędziowym.

Edytowane przez ratyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.05.2020 o 05:43, raf7705 napisał:

Hehe. Na zdjęciach widziałeś, że najwyższe modele mają taką samą tandetną obudowę emoji3.png.

To ci powiem że jesteś w błędzie.

Dotykałem w sklepie q70 i to była tandeta.
W domu mam q90 i niby wygląd podobny ale całkiem inna jakość.

Co to jest według Ciebie tandetna obudowa? Czym się różni od ,, TWOJEGO ,, najlepszego modelu? Osobiście się z Twoją opinią nie zgadzam a to z tego względu że przez rok mam Q70R a Syn ma Q90R więc dotykałem te tv wielokrotnie , a nawet je odkurzałem 😄

@ratyo nie pomogę Tobie w sprawie formatu obrazu do gier , ale poczytaj jeszcze w necie o tym TV po aktualizacjach jakie dostał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę przesadziłem .
Ramka jest inna.
W q70 jest plastikowa (albo takie sprawia wrażenie), w q90 jest czarne aluminium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...