Skocz do zawartości
Andykrk

Zakup Q80R jak to w końcu jest

Rekomendowane odpowiedzi

W trybie gra, powinno być lepiej na q70. Bo wtedy strefy są wyłączone i liczy się natywny kontrast, a ten q70 większy.

Też mam do grania, bez filtra. 55" q9fn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Andykrk napisał:

Hmmm niezła zagwozdka :) Zmyliły mnie niektóre testy w necie i opinie na zagranicznych forach ponieważ okazuje się, że w stanach nie ma modelu q85 i q80 ma właśnie te 96 stref.  teraz zastanawiam się  czy jest sens dopłacać do Q80 w porównaniu z Q70. To jest blisko 1000zł różnicy. Q70 nie ma tej warstwy poprawiającej odbicia i kąty widzenia. Ma niższą jasność w HDR ale widzę, że ma za to o wiele większy kontrast niż Q80. Jak to ma się realnie do codziennego użytkowania. Ponad to napotkałem opinie, że w trybie gry Q80 mam problem z podświetlaniem i robi się mleko na ekranie. Czy w związku z tym, że q70 ma większy kontrast ten efekt będzie mniejszy?

Niższy kontrast natywny w Q80R jest spowodowany właśnie tą powłoką poszerzającym kąty widzenia - to ona obniża w sposób znaczny kontrast. W trybie Gry mleko nie jest opinią a faktem:

https://youtu.be/ZmT8yvopMLg

Na Q80R jest pod tym względem gorzej niż na Q70 właśnie ze względu na dużo niższy kontrast natywny matrycy. Moim zdaniem dla graczy Q70R to jest lepszy wybór: nie dość że tańszy, ma te same ficzery i taką samą ilość stref podświetlenia (dokładnie 50 - możesz sobie sam policzyć na filmikach Vincenta - poszukaj na kanale z tego linka który wkleiłem) to ma też wyższy kontrast natywny i będzie lepiej wyglądał w grach. Oczywiście OLED tutaj jest przepaścią, co zresztą widać na tym filmie który podlinkowałem...

Edytowane przez efel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za opinie. Chyba faktycznie pójdę w stronę Q70. Jeśli chodzi o OLEDy to jakość obrazu mnie zachwyca. Niestety boję się tej technologi. Nie chce za 2 lata przed upływem gwarancji szukać wypaleń. Tak wiem wiem nie wszystkim się wypalają i wszystko zależy od użytkowania. Ja to trochę porównuje do samochodu, który jest super ekstra ale jeżeli za dużo będziesz jeździł z prędkościami autostradowymi to może zacząć schodzić powłoka lakiernicza. Jeden jeździ i nic się nie dzieje a innemu schodzi. I pytanie co to znaczy, że za dużo szybko jeździ. Tv niestety nie będę użytkował samemu i nie wyobrażam sobie gonienia innych, że za długo ogląda jakiś program. Samemu jak "się coś dzieje" to oglądam dużo programów informacyjnych (teraz to akurat unikam żeby nie zwariować ;)  ). No i jeszcze obecnie różnica w cenie to prawie 2tyś. Heh tak sam sobie to tłumaczę    :)  Serce chce OLEDA a rozum mówi co innego :)

A jak myślicie chyba względem 55MU7002, który pójdzie do sypialni to i tak ten Q70 będzie progresem?

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Andykrk napisał:

na zagranicznych forach ponieważ okazuje się, że w stanach nie ma modelu q85 i q80 ma właśnie te 96 stref

Testy: odpal filmiki od minuty 1:00. Jest tam mowa o ilości stref.

https://www.youtube.com/watch?v=tG6IRuX544w - Q80 - 50 stref.

https://www.youtube.com/watch?v=pi5E6xW6y0M&t=532s - Q85 - 100 stref.

Mowa o takiej samej ilości stref była tylko na filmiku Vincenta na premierze telewizorów w 2019r. Później zostało to sprecyzowane.

Edytowane przez olo mistrzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak pisałem użytkuje q70 od początku stycznia i jestem zadowolony a uważam się za entuzjastę dobrej jakości obrazu. Godzę się z pewnymi wadami i również uważam ze OLED to jest to ale wolę poczekać na rozwój zabezpieczeń przed wypaleniem. 

Dodam jeszcze że zauważyłem ze problem z bloomingiem napisów został poprawiony odkąd kupilem ten TV, były chyba z 4 aktualizacje od tamtej pory.

Daj znać jak kupisz tv żeby się nie okazało że każdy się tutaj produkował na darmo ;) a sporo wiedzy koledzy tutaj przekazali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak widziałem ten test. Nawet ktoś poruszył ten temat w komentarzach poniżej tego filmiku.

 
 

 

Fran Hernández
Q80R have 96 dimming zones.
 

 

 

It doesn't have that many in the UK. This is a review of the UK Q80R which varies from country to country with regards to the specifications.
 
Sorry trochę to koślawi mi się wkleiło. W Stanach ten model ma 96 stref w Europie 48. Na Rtings też jest test Q80 ale właśnie tej amerykańskiej wersji. Różnią się też podstawkami.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andykrk śledzę Twój temat, bo wydaje mi się, że podobne potrzeby wykazujemy oraz mamy ten sam punk wyjścia (55MU7002, ja mam 7052 ale to tylko wyglądem się różni, który również trafi do sypialni).

Nie wiem w jaki budżet/rozmiar celujesz, ale osobiście też byłbym najbardziej zainteresowany Q70 głównie przez Direct LED. Oczywiście Q80 też bym chętnie przyjął, ze względu na tą matrycę (chociaż ten filmik wrzucony wcześniej w trybie gry troszkę zniechęca...), która w słonecznych pomieszczeniach wydaje się być użyteczna. 

Jak zawsze ostatecznie liczy się $, a że osobiście patrzę za 75" rośnie ona wraz z kolejnymi calami dosyć nieproporcjonalnie... Porównując wersję 55" dopłata 1000zł do Q80 to wydaje mi się troszkę za dużo, z drugiej strony porównując Q60 jest jedynie z 300zł tańsze, dlatego według mnie Q70 jest dosyć dobrym wyborem. Problem jest przy 75" gdzie między Q60 a Q70 jest 2500zł różnicy, a to już za dużo. Gdzieś wyczytałem (przynajmniej tym się pocieszam), że przy użytkowaniu (w sensie nie wyświetlanie czarnych plansz) normalnym ciężko dostrzec różnicę między Q60 a Q70 :D A z drugiej strony Q60 z tego co wyczytałem i się dowiedziałem TUTAJ jest on lekkim krokiem do przodu względem MU7000.

Stąd ja celuję w Q60, ale jestem ciekawe na czym Ty skończysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Q70 zamówiony :) Będzie w przyszłym tygodniu, więc jak się z nim trochę zapoznam to na pewno podzielę się moimi spostrzeżeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak przyjdzie, to możesz łatwo sprawdzić ile ma stref.
Ekran główny menu serwisowe.
[info, settings, mute, power]

Dla przykładu mój Qe55Q9FN ma 320 stref (20x16)8056139d8e64035df66b776e0f9c6304.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety opini nie będzie. Q70 przyszedł zepsuty. Telewizor po uruchomieniu pokazuje tylko "czarny" ekran z okropnym cloudingiem. Kiedy wciskam przyciski na pilocie słychać z głośników że menu się przewija ale brak jakiegokolwiek obrazu.

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1
  • Smutny 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Andykrk napisał:

No i niestety opini nie będzie. Q70 przyszedł zepsuty. Telewizor po uruchomieniu pokazuje tylko "czarny" ekran z okropnym cloudingiem. Kiedy wciskam przyciski na pilocie słychać z głośników że menu się przewija ale brak jakiegokolwiek obrazu.

Gdzie kupowałeś? Jak rozumiem wymiana bez problemu na nowy? czy serwis?

Edytowane przez zapsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtv Euro Agd. Wysłałem zgłoszenie o wymianę lub zwrot kasy. Mają się ze mną kontaktować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Andykrk napisał:

Rtv Euro Agd. Wysłałem zgłoszenie o wymianę lub zwrot kasy. Mają się ze mną kontaktować.

Nie daj się wciągnąć w reklamację, bo będziesz czekał na wymianę z utopioną kasą. Od razu rób zwrot jak kupowałeś przez internet. Euro to nie jest user-friendly sklep w przypadku reklamacji.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i niestety opini nie będzie. Q70 przyszedł zepsuty. Telewizor po uruchomieniu pokazuje tylko "czarny" ekran z okropnym cloudingiem. Kiedy wciskam przyciski na pilocie słychać z głośników że menu się przewija ale brak jakiegokolwiek obrazu.
To ból.
Trzymam kciuki, żeby się dobrze zakończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.04.2020 o 09:52, raf7705 napisał:

Ekran główny menu serwisowe.
[info, settings, mute, power]

Możesz napisać trochę jaśniej jak wejść w to menu? Ekran główny- czyli który? Ekran odbioru jakiegoś kanału dvbt, czy też ekran po wejściu w menu? Po wciśnięciu power tv się nie wyłączy? Mam 65Q80R. Mam też dodatkowo tradycyjny pilot Samsunga.

Nie mogę edytować--piszę dalej.

Co do trybu inteligentnego to ja to wyłączyłem. W tym trybie w zaciemnionym pomieszczeniu telewizor bardzo wygaszał podświetlenie matrycy podczas emisji treści HDR. Tak, że zamiast efektu HDR miałem brak HDR. Może ktoś ma na to rozwiązanie?

Edytowane przez filolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz napisać trochę jaśniej jak wejść w to menu? Ekran główny- czyli który? Ekran odbioru jakiegoś kanału dvbt, czy też ekran po wejściu w menu? Po wciśnięciu power tv się nie wyłączy? Mam 65Q80R. Mam też dodatkowo tradycyjny pilot Samsunga.
Nie mogę edytować--piszę dalej.
Co do trybu inteligentnego to ja to wyłączyłem. W tym trybie w zaciemnionym pomieszczeniu telewizor bardzo wygaszał podświetlenie matrycy podczas emisji treści HDR. Tak, że zamiast efektu HDR miałem brak HDR. Może ktoś ma na to rozwiązanie?
Faktycznie, trochę mało klarowny opis.
Żeby wejść w ekran główny menu serwisowego, wyłączasz telewizor następnie wciskasz sekwencję, którą napisałem.
  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Andykrk napisał:

Rtv Euro Agd. Wysłałem zgłoszenie o wymianę lub zwrot kasy. Mają się ze mną kontaktować.

Kolega efel dobrze radzi. Najlepiej zwrot jesli zakup online albo stacjonarnie a sklep pozwala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po prawie 2 miesiącach dziś dostałem zwrot pieniędzy. Przestrzegam przed zakupami w RTV EURO AGD. Obsługa jeżeli coś się wydarzy jest FATALNA. W błąd wprowadzający konsultanci na infolinii ,maile pozostawione bez odpowiedzi i tak dalej i tak dalej. Wydzieranie każdej informacji niemal na siłę jaki jest status mojej sprawy. Na prawdę nie polecam. W całym tym zamieszaniu raz jedna jedyna pani na infolinii powiedziała mi co i jak ale to i tak było w połowie moich zmagań o odzyskanie pieniędzy.

Z zakupem TV wstrzymywałem się do czasu odkręcenia całej sprawy i w między czasie wypadły w sumie inne wydatki, a atrakcyjne cenowo modele z poprzedniego roku już się praktycznie wyprzedały. Może i dobrze bo mam jedno spostrzeżenie. Kiedy przywieźli mi Q70 55 cali przeniosłem mojego MU7002 55cali do sypialni. Po tym zabiegu sprawa jest prosta, jeżeli MU7002 miał by być kiedykolwiek w sypialni to w salonie na ścianie musi wylądować 65 cali :D Różnica w odległości około 0,5 m a zmiana kolosalna. Po tym jak zobaczyłem MU w sypialni to wiszący przez chwilę Q70 w salonie wydał się mały.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak przyjdzie, to możesz łatwo sprawdzić ile ma stref.
Ekran główny menu serwisowe.
[info, settings, mute, power]

Dla przykładu mój Qe55Q9FN ma 320 stref (20x16)8056139d8e64035df66b776e0f9c6304.jpg&key=32ec2fef977e42645bbe9fc0ee3e0f43339f32f98adc81f121946ddeeaa00a3f
Wygląda że mój q70 ma 56 stref...20200611_161111.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...