Skocz do zawartości
marek7691

Pomoc w wyborze między sony XG95 55cali vs Lg c9 55cali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzień dobry "ponownie" 

Samsung JS 48 8500 "szrot - matryca" po 3 latach użytkowania:(

Zdecydowałem się na zakup nowego ; waham się pomiędzy XG95 a  LG C9 - najważniejsze dla mnie - jakość oglądanego obrazu TV

Dziękuje za Waszą podpowiedź.

Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 22m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Sa dwa miejsca, z których będzie TV oglądany, ok 1,5m pod kątem i ok 2,8m na wprost
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost i pod kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Do południa; po południu  pada pod kątem na ekran
7. Jaki masz obecnie telewizor ? JS 48 8500 
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ?  realistyczny obraz
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? canal + ; dekoder 4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? dekoder
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? do 4-5 godzin
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? aby minimalizowała słońce...
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, seriale; wiadomości; przyroda 4k
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ?  netflix
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?  popołudniami i oczywiście wieczorami

17. Preferencje co do wielkości? Myślałem o 55 
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak  realistycznego obrazu 
19. Preferencje co do marki ?  brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Chciałbym się zmieścić w 5,5tyś

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? nie wiem ..zależy pod kosztu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ogladania pod katem (jesli sporym) tylko oled, jesli kat niewielki moze byc Sony.

PS. Telewizory jak najbardziej oferuja realistyczny obraz (zakladam, ze to synonim naturalnych barw) wystarczy odpowiednio wybrac kilka opcji w menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Xisiek napisał:

Do ogladania pod katem (jesli sporym) tylko oled, jesli kat niewielki moze byc Sony.

PS. Telewizory jak najbardziej oferuja realistyczny obraz (zakladam, ze to synonim naturalnych barw) wystarczy odpowiednio wybrac kilka opcji w menu.

Dzięki.

Miejsce na wprost , dominuujące ( moje:))natomiast cały czas zastanawiam się "nad padającym słońcem" z boku na ekran ? ( tylko firana w oknie)

Co do barw to tak jak ująłeś ! 

PS 

cena obecna sony b.fajna 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba tv jak pada na nie slonce szalu nie zrobia, w takim przypadku by to "ogarnac" musialbys szukac czegos pokroju Samsunga Q80 lub Q90 (maja swietna powloke na ekranie kompensujaca refleksy) i przy okazij jak na lcd va bardzooo dobre katy boczne. Proponuje poogladac filmiki na juutjubie bo sklepy chyba pozamykane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Xisiek napisał:

Oba tv jak pada na nie slonce szalu nie zrobia, w takim przypadku by to "ogarnac" musialbys szukac czegos pokroju Samsunga Q80 lub Q90 (maja swietna powloke na ekranie kompensujaca refleksy) i przy okazij jak na lcd va bardzooo dobre katy boczne. Proponuje poogladac filmiki na juutjubie bo sklepy chyba pozamykane.

Wiesz mam mały uraz do samsunga ..3 lata i ciach!

Q80 mieści się w moim budżecie... fajnie się prezentuje .

Uświadomiłem sobie ,że  mój stary JS 48 8500  dawał radę z tym słońcem "szału może nie było ale nieźle; wieczór super"  możesz to jakoś skomentować  aspekcie  w/w sony/lg

Dzięki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, marek7691 napisał:

Uświadomiłem sobie ,że  mój stary JS 48 8500  dawał radę z tym słońcem "szału może nie było ale nieźle; wieczór super"  możesz to jakoś skomentować  aspekcie  w/w sony/lg

Dzięki

 

Dzis juz nikt nie robi tv "na lata". Cokolwiek nie kupisz moze pasc chwile po gwarancji, wiec tutaj szczegolnie znaczenia nie ma jakie logo ma produkt. Warto po prostu dolozyc do gwarancji/ubezpieczenia aby dobic do 5 lat i tyle.

Co do samego tv - musisz szukac filmow w necie, albo ogladac powloke ekranu w testach np. na rtings.com. Pod katem jasnego/silnego swiatla wskazane Samsungi sa poza konkurencja, jasnoscia max. Sony zdecydowanie goruje na LG, szczegolnie jak jest duzo jasnego na ekranie, ale jego warstwa ogolnie jakas wybitna nie jest. LG ma niezla, ale tez nie poszaleje z jasnoscia jak Sony. Dlatego wskazalem Ci Samsunga, bo nic lepszego do Twoich zastosowan na rynku dzis po prostu nie ma.

 

PS. Twoj tv to byl calkiem udany model. Aby "gral prawidlowo" winien miec do tv/filmow/netflixa etc. wlaczony tryb film i temp. barwowa cieply2 lub cieply1 + wylaczone praktycznie wszystkie ulepszacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Xisiek napisał:

Dzis juz nikt nie robi tv "na lata". Cokolwiek nie kupisz moze pasc chwile po gwarancji, wiec tutaj szczegolnie znaczenia nie ma jakie logo ma produkt. Warto po prostu dolozyc do gwarancji/ubezpieczenia aby dobic do 5 lat i tyle.

Co do samego tv - musisz szukac filmow w necie, albo ogladac powloke ekranu w testach np. na rtings.com. Pod katem jasnego/silnego swiatla wskazane Samsungi sa poza konkurencja, jasnoscia max. Sony zdecydowanie goruje na LG, szczegolnie jak jest duzo jasnego na ekranie, ale jego warstwa ogolnie jakas wybitna nie jest. LG ma niezla, ale tez nie poszaleje z jasnoscia jak Sony. Dlatego wskazalem Ci Samsunga, bo nic lepszego do Twoich zastosowan na rynku dzis po prostu nie ma.

 

PS. Twoj tv to byl calkiem udany model. Aby "gral prawidlowo" winien miec do tv/filmow/netflixa etc. wlaczony tryb film i temp. barwowa cieply2 lub cieply1 + wylaczone praktycznie wszystkie ulepszacze.

Dzięki.

od końca ... miałem skalibrowany "brzytwa:) Informacyjnie powiem  namierzyłem matryce w GB ( 300 funtów; czekają na dostawę) Natomiast  nawet w sevice  wymiana na własne ryzyko :( także zrezygnowałem.

Aby nie truć więcej krótko "podsumuje:

byłem zdecydowany  w pierwszej kolejności na oleda 55 lg c9 ( na podstawie czytanych opinii..)

następnie poczytałem o XG95 ( fajna  cena) i opinie o obrazie ..jasności,,

po naszej rozmowie nabrałem ( nasłonecznienie) poważnych wątpliwości i zaczyna mi się podobać Q85 55 cali...(chyba lepszy od Q 80? ; budżet i opinie na forum...)

Ostatnie pytanie ; proszę tylko o radę... gdybym używał rolet w oknie  to w warunkach o jakich pisałem widowiskowy film s-f  na których z tych 3 powyższych wyglądałby najlepiej?

Dziękuje za całą pomoc/wskazówki. 

Pzd

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa roznice kosmetyczne, za dnia to sa wszystko podobnej klasy tv i tu wygra ten co najlepiej gasi refleksy, tradycyjne/popularne rolety nie "wyzeruja" Ci slonca.  Po zupelnej ciemnicy i pod duzym katem oled ale to chyba nie tajemnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Xisiek napisał:

To sa roznice kosmetyczne, za dnia to sa wszystko podobnej klasy tv i tu wygra ten co najlepiej gasi refleksy, tradycyjne/popularne rolety nie "wyzeruja" Ci slonca.  Po zupelnej ciemnicy i pod duzym katem oled ale to chyba nie tajemnica.

Jasne .

Spojrzałem jeszcze na stronę rtings.com ( brak do porównania QR85 dodałem Q90)

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-c9-vs-samsung-q90r/802/779?usage=10135&threshold=0.1

zapominając o nasłonecznieniu to ten "nieszczęsny" Lg c9 dla mnie jako laika wygląda dobrze. W chwili wolnej wdzięczny byłbym z a Twój komentarz do tego.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2020 o 22:32, raf7705 napisał:

Q90R, to inna bajka, powinieneś sobie wybrać Q80R do porównania, bo on od Q85R, różni się tylko brakiem boxa a resztę parametrów technicznych ma takie same, jak Q85R.

 

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-c9-vs-samsung-q80r/802/807?usage=10135&threshold=0.1

Alleluja :)!

Dziękuje za ostatnią odpowiedź.

Jak sądzisz czy Samsung Q90R ma obecnie godnego rywala na rynku ?  ( w porównywalnej  "kasie")

Dzięki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zdecydowanie :)  

Takie info dla mnie dziwne 🙂 sklep ME:

QE55Q85RATXXH cena 6999zł

QE55Q90RAT cena 6499zł

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...