Skocz do zawartości
Gmeru

X360 od 7 maja jako player stacjonarny filmów H.264 MPEG4!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

[news]




[url="http://www.xbox.com/en-US/community/news/2007/0408-im.htm"]http://www.xbox.com/en-US/community/news/2007/0408-im.htm[/url] cały newsik a ja wkleje to co nas najbardziej ciekawi:

[quote]H.264 video support: Up to 15 Mbps, Baseline, Main, and High (up to level 4.1) Profiles with 2 channel AAC LC and Main Profiles.
Added MPEG-4 Part 2 video support: Up to 8 Mbps, Simple Profile with 2 channel AAC LC and Main Profiles.[/quote]

No i doczekaliśmy się czegoś stacjonarnego do czytania H.264 :) jeszcze tylko obrazy HDDVD ;p

Już się nie mogę doczekać do maja ciekawe jak to będzie chodzić wszystko :)

[center][img]http://www.xbox.com/NR/rdonlyres/4B8E3339-4909-4DE0-8BC8-37D70B7448EC/0/ilmNotifyChatDash.jpg[/img][/center][/news]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką fajną nakładkę do pada wypuszczą :)
[img]http://www.xbox.com/NR/rdonlyres/0BEEA19F-D716-4497-AD89-607A23640169/0/ilmTextinputdevice.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za wss.pl

[quote]Na początku maja pojawi się poprawka dodająca do konsoli Xbox360 funkcjonalność wiadomości błyskawicznych. Umożliwi to dostęp do komunikatora Windows Live Messenger dla ponad sześciomilionowej grupy użytkowników konsoli Xbox360.
Komunikator umożliwi kontakt online z sześcioma osobami w tej samej chwili podczas grania lub oglądania filmów. Wiadomości będą mogły być wzbogacane o wiadomości głosowe i video. Dodatkowo dostępne będzie możliwe udostępnienie informacji o tym w co obecnie gra użytkownik. Do obsługi komunikatora zostaną wydane specjalne pady z klawiaturą w układzie QWERTY.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby otwarzał mkv to już bym sie zdecydował na xboxa 360 + hd dvd a tak to trzeba bedzie we wrzesniu tyle samo wywalic na dobry procek co by je plynnie otwarzał w kompie a o napedzie hd-dvd tez sie bedzie myslało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IMHO X360 nie nadaje się do oglądania filmów, bo wyje jak szalony. To go dyskwalifikuje jako player.
Jednak PS3 jest pod tym względem znacznie lepsze. Mam jedno i drugie i coraz baredziej się skłaniam ku PS3.
Co prawda gry na IKSA są bez porównania lepsze, ale to kwestia czasu tylko. Demo GT4 na PS3 rozwala grafą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='44251' date='09.04.2007, 11:36 ']...No i doczekaliśmy się czegoś stacjonarnego do czytania H.264 :( jeszcze tylko obrazy HDDVD ;p
Już się nie mogę doczekać do maja ciekawe jak to będzie chodzić wszystko ;)[/quote]


[quote name='paw' post='44304' date='09.04.2007, 19:51 ']Gdyby otwarzał mkv to już bym sie zdecydował na xboxa 360 + hd dvd a tak to trzeba bedzie we wrzesniu tyle samo wywalic na dobry procek co by je plynnie otwarzał w kompie a o napedzie hd-dvd tez sie bedzie myslało.[/quote]

Paw... nie rozumiem? Przecież:
Hmm... Z tego co widziałem to właśnie w mkv najczęściej stosuje się h.264!!! I mam nadzieję że mkv też będzie obsługiwany (wiem, wiem, marne szanse na ten kontener) ale za to łatwo i bez rekompresji będzie można "wyłuskać" z mkv wideo, właściwą scieżkę audio i napisów. Bardzo dużo ciekawych rzeczy wprowadza to majowe uaktualnienie ale ja się PYTAM GDZIE JEST POLSKI DASHBOARD I LIVE (rejestracja, kupowanie M$ Points etc...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kojak_ct' post='44318' date='09.04.2007, 22:41 ']A ja się pytam czemu przy H.264 tylko 2 kanały? hmm??[/quote]

No to jest dziwne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='KrzyHo' post='44307' date='09.04.2007, 21:00 ']IMHO X360 nie nadaje się do oglądania filmów, bo wyje jak szalony. To go dyskwalifikuje jako player.
Jednak PS3 jest pod tym względem znacznie lepsze. Mam jedno i drugie i coraz baredziej się skłaniam ku PS3.
Co prawda gry na IKSA są bez porównania lepsze, ale to kwestia czasu tylko. Demo GT4 na PS3 rozwala grafą.[/quote]
Wyje nie wyje. kwestia przyzwyczajenia i położenia budzika na Ampie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie ten kodek będzie wyłącznie do trailerów z apple'a. Po co mają konwertować do WMV i wrzucać na swój serwer skoro mogą od razu przekierować bezpośrednio do filmu na quicktimie.com? Praktycznie wszystkie trailery HD są w h.264 i 2 channel AAC. Ja to sobie tak wymyśliłem. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='arsenal' post='44258' date='09.04.2007, 13:24 ']Jaką fajną nakładkę do pada wypuszczą :D
[img]http://www.xbox.com/NR/rdonlyres/0BEEA19F-D716-4497-AD89-607A23640169/0/ilmTextinputdevice.jpg[/img][/quote]

A tak sie prezentuje na zywo:

[img]http://xbox.centrumxp.pl/Img/Aktualnosci/3/3016/9749,2.jpg[/img]
[img]http://xbox.centrumxp.pl/Img/Aktualnosci/3/3016/9744,2.jpg[/img]
[img]http://xbox.centrumxp.pl/Img/Aktualnosci/3/3016/9748,2.jpg[/img]
[img]http://xbox.centrumxp.pl/Img/Aktualnosci/3/3016/9746,2.jpg[/img]
[img]http://xbox.centrumxp.pl/Img/Aktualnosci/3/3016/9747,2.jpg[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozmawiałem z Panem Piotrem z MS po pewnej audycji w szczecińskim radiu internetowym.

Dashboard jest już polonizowany, a polski Live miał być na wiosnę, ale się nie wyrobili bo mieli problemy natury technicznej takie jak terminale do kart płatniczych itp. Wobec tego zapowiedział go nam na jesień/koniec 2007. (nie wiem czemu tak długo).

Ale wszystkie serwery Live i tak znajdują się w Redmond, więc pingi się nie zmienią. Najwyżej prędkości pobierania..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Wicko' post='45498' date='22.04.2007, 13:48 ']Dashboard jest już polonizowany, a polski Live miał być na wiosnę, ale się nie wyrobili bo mieli problemy natury technicznej takie jak terminale do kart płatniczych itp. Wobec tego zapowiedział go nam na jesień/koniec 2007. (nie wiem czemu tak długo).[/quote]

Pewnie chcą do tego celu wykorzystać jesienno/zimowy update. Z tego co twierdzi Microsoft to w ciągu roku mogą być tylko dwa update`y dasboardu. Więc jeśli nie teraz to na jesieni.

Moim zdaniem polski Live powinien pojawić się już 7 maja, a tłumaczenie, że się nie wyrobili jest śmieszne. Ogólnie cały ten wiosenny update to nic specjalnego gdyby nie obsługa h.264 i MPEG-4 , której nie mogę sie doczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wczoraj sciagnalem ostatni odcinek Prison Break'a kodowany H.264, zajmowal ponad 1GB, oczywiscie nie chcial mi isc, musialem kodeki CCCP zainstalowac, jak juz odpalilem na Plasmie (podlaczony laptop przez VGA) to prawie spadlem z krzesla, kurcze jakosc duzo lepsza niz orginalne DVD z PB ktore ostatnio kupilem.

ciekawe czy z tacki czy z dysku lub moze z podpietego pendriva bedzie to szlo na x360, szkoda jedynie za zapewne napisow nie zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='goldi69' post='45572' date='23.04.2007, 13:12 ']wczoraj sciagnalem ostatni odcinek Prison Break'a kodowany H.264, zajmowal ponad 1GB, oczywiscie nie chcial mi isc, musialem kodeki CCCP zainstalowac, jak juz odpalilem na Plasmie (podlaczony laptop przez VGA) to prawie spadlem z krzesla, kurcze jakosc duzo lepsza niz orginalne DVD z PB ktore ostatnio kupilem.

ciekawe czy z tacki czy z dysku lub moze z podpietego pendriva bedzie to szlo na x360, szkoda jedynie za zapewne napisow nie zobaczymy.[/quote]


juz teraz odtwarzac mozna pliki z dysku zew podlaczonego do x'a 360, wiec nie powinno byc problemu zeby odtwarzalo h264 z dysku podpietego pod usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Instalowal juz ktos tego updata ? Podobno jest dash po polsku .
[url="http://img514.imageshack.us/my.php?image=dsc00303nx3.jpg"]FOTO[/url] Edytowane przez outsider102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dajcie znac czy dzila juz H.264, jak nikt nie sprawdzi do 16 to ja po pracy dam znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ludzie wy tylko h264 i h264, a to tylko kodek.
A istotne jest z jakiego kontenera to pojdzie.
Obecnie h264 spotyka sie:
- mkv (niemal 100% releasow scenowych)
- ts/mpeg (wideo idzie w h264)
- moze byc avi z wideo w x264/h264
- kontener quicktime/mpeg4

Szczerze watpie aby Xbox byl w stanie odtworzyc piracki z zalozenia format Matroski.
Jesli chociaz bedzie wsparcie dla AVI to juz bedzie dobrze, chociaz nadal
piekielnie niewygodnie (remultiplexowanie wszystkich filmow).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Z tego co udalo mi sie znalezc do tej pory:
-mkv w ogole nie widzi
-avi divx nie dziala
-odpala niektore x264 chyba w formacie mp4
-rmvb nie dziala
-18mbps avg vc-1+wma in a .wmv dziala

Ogolnie porazka. Edytowane przez UnS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 11.00 jest dostępny update :rolleyes: Jak wrócę do domu dam znać co chodzi ; ) ale fajna opcja z tym PL językiem :)))))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='UnS' post='46821' date='09.05.2007, 14:22 ']Z tego co udalo mi sie znalezc do tej pory:
-mkv w ogole nie widzi
-avi divx nie dziala
-odpala niektore x264 chyba w formacie mp4
-rmvb nie dziala
-18mbps avg vc-1+wma in a .wmv dziala

Ogolnie porazka.[/quote]
To bylo do przewidzenia. Dopoki ktos ze sceny nie napisze wlasnego playera
nie nalezy liczyc, ze cos sie poprawi w tej kwestii.
Update mial widac tylko za zadanie umozliwic ogladanie
trailerow ze strony Apple (w qt/mpeg4 kodowane h264).
A WMV z kodekiem WVC1 to juz chyba od poczatku dzialal
poprawnie. W koncu to "natywny" kodek uSoftu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy taka fajna sprawa z tym polskim jezykiem- prawde mowiac- chyba wrócę do ENG
sorry ale wqrwiaja mnie teksty w stylu ZAMKNIJ KONSOLĘ zamiast WYŁĄCZ ...
Takich kwiatków jest pełno - wszystko zywcem tłumaczone - słownikowo (słowo w słowo) bez kszty pomyślunku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poniższe info mam nadzieję, że rozwieje wątpliwości jakie pliki video wspomaga konsola X360 po wiosennej aktualizacji br.

[quote]1. What exactly does the Xbox 360 support for H.264?

Xbox 360 supports the following for H.264:

File Extensions: .mp4, .m4v, mp4v, .mov

Containers: MPEG-4, QuickTime

Video Profiles: Baseline, main, and high (up to Level 4.1) profiles.

Video Bitrate: 10 Mbps with resolutions of 1920 x 1080 at 30fps. See question number 6 for more information.

Audio Profiles: 2 channel AAC low complexity (LC)

Audio Max Bitrate: No restrictions. See question number 6 for more information.



2. What exactly does the Xbox 360 support for MPEG-4 Part 2?

Xbox 360 supports the following for MPEG-4:

File Extensions: .mp4, .m4v, .mp4v, .mov

Containers: MPEG-4, QuickTime

Video Profiles: Simple (including Simple profile content mislabeled as Advanced Simple)

Video Bitrate: 5 Mbps with resolutions of 1280 x 720 at 30fps. See question number 6 for more information.

Audio Profiles: 2 channel AAC low complexity (LC)

Audio Max Bitrate: No restrictions. See question number 6 for more information.



3. What exactly does the Xbox 360 support for WMV (VC-1)?

Xbox 360 supports the following for WMV:

File Extensions: .wmv

Container: asf

Video Profiles: WMV7 (WMV1), WMV8 (WMV2), WMV9 (WMV3), VC-1 (WVC1 or WMVA) in simple, main, and advanced up to Level 3

Video Bitrate: 15 Mbps with resolutions of 1920 x 1080 at 30fps. See question number 6 for more information.

Audio Profiles: WMA7/8, WMA 9 Pro (stereo and 5.1), WMA lossless

Audio Max Bitrate: No restrictions. See question number 6 for more information.[/quote]

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to lipa ; / ale nic w sumie nie było co się spodziewać ukłonu w stronę piratów :P:);) A z tym PL to rzeczywiście śmiesznie..... RYNEK rządzi ;p (marketplace lol)

Rozczarowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...