Skocz do zawartości
One Punch Man

Podłączenie TV, soundbar, konsola, DVD - tylko 2 gniazda HDMI w TV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie. Miałem kiedyś tutaj konto ale musiałem zarejestrować się ponownie. Do rzeczy, mój TV nie jest z najwyższej półki, posiada tylko gniazdo optyczne, 1x HDMI ARC i 1x HDMI.

Do podłączenia mam dekoder z optykiem i hdmi

sondbar z optykiem i 1x hdmi arc + 3x hdmi

konsola ps3 z jakimś ich wyjściem zakończone RCA + optyk + hdmi

DVD z wyjściem hdmi

Nie mam pojęcia jak to wszystko podpiąć bez przepinania się. Mam jakiś splitter 1x In 4x OUT, kombinowałem czy go pod ARC nie podpiąć ale to sygnał chyba nie lata aż tak w dwie strony i się jeszcze dzieli. Poza tym boje się czy czegoś nie zjaram. Dekoder wiadomo poleci do TV na zwykłe hdmi. Po ARC wypada podpiąć TV + soundbar. Zostaje jeszcze konsola i DVD. Skoro w sondbarze jest tyle wejść to da rade wpiąć tam PS3 i DVD a po wcześniej wpiętym ARC będzie leciało wideo do TV? Nie obciąży to jakoś soundbar? Podpowiedzcie coś proszę, ściana kończy się budować, ewentualnie jeszcze jakieś kable czy coś bym dokupił jak trzeba. Ja zdurniałem a TV przecież nie będę zmieniał żeby mieć więcej wejść hdmi. 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dobrze myślisz z połączeniem , a skoro soundbar ma fabrycznie tyle łącz hdmi to na pewno nie dostanie obciążenia zagrażającego poprawnemu działaniu. Przecież nie będziesz używał jednocześnie np. dvd  i dekodera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i faktycznie działa, DVD z konsolą puściłem przez soundbar, zwrotnie wszystko idzie przez ARC do TV, w drugim gnieździe w TV siedzi dekoder. Tylko pilotów się mnoży :) ale przynajmniej nie trzeba nic przepinać i dźwięk wszędzie leci przez belkę. Jakby to kogoś interesowało soundbar to JBL 3.1, TV to jakiś samsung najprostszy 4K 55".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...