Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam syn miał do grania w pokoju Samsung MU 800 i był bardzo zadowolony z jakośći w grach, niestety telewizor się zepsuł.

Chcemy mu kupić teraz Qled 55 80R z roku 2019, moje pytanie czy obraz będzie na identycznym poziomie co MU800 ? 

Nie chce mu kupować gorszego modelu niż miał wcześniej np słabe serie RU ...

 

Edytowane przez cureman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cureman napisał:

Witam syn miał do grania w pokoju Samsung MU 800 i był bardzo zadowolony z jakośći w grach, niestety telewizor się zepsuł.

Chcemy mu kupić teraz Qled 55 80R z roku 2019, moje pytanie czy obraz będzie na identycznym poziomie co MU800 ? 

Nie chce mu kupować gorszego modelu niż miał wcześniej np słabe serie RU ...

 

Bierzecie pod uwagę tylko Samsunga czy również inne firmy ? Ja ze swojej strony polecam Sonego XF90 albo noweszego XG90 mam podpięte ps slim i bardzo dobrze się sprawuje 

  • Lubię 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, cureman napisał:

Chcemy mu kupić teraz Qled 55 80R z roku 2019, moje pytanie czy obraz będzie na identycznym poziomie co MU800 ?

a w jakiej cenie ten q80 ? jeśli to ten zeszłoroczny to super tv i powinien zdeklasować mu8000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.02.2020 o 13:45, cureman napisał:

Witam syn miał do grania w pokoju Samsung MU 800 i był bardzo zadowolony z jakośći w grach, niestety telewizor się zepsuł.

Chcemy mu kupić teraz Qled 55 80R z roku 2019, moje pytanie czy obraz będzie na identycznym poziomie co MU800 ? 

Nie chce mu kupować gorszego modelu niż miał wcześniej np słabe serie RU ...

 

Do grania wystarczy spokojnie RU8002 i będzie to ten sam poziom co MU8000. Jeżeli chcesz coś lepszego to Q70R jest spoko wyborem dla gracza. Moim zdaniem nie opłaca się inwestować w Q80R - trochę wyższej jasności w HDR w stosunku do Q70R i lepszej powłoki antyrefleksyjnej raczej syn nie zauważy, więc po co przepłacać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.02.2020 o 14:28, efel napisał:

Do grania wystarczy spokojnie RU8002 i będzie to ten sam poziom co MU8000. Jeżeli chcesz coś lepszego to Q70R jest spoko wyborem dla gracza. Moim zdaniem nie opłaca się inwestować w Q80R - trochę wyższej jasności w HDR w stosunku do Q70R i lepszej powłoki antyrefleksyjnej raczej syn nie zauważy, więc po co przepłacać? 

Sorry ale miałem krótko w domu RU8002 .. jakość obrazu tragedia była. Byłem posiadaczem MU8000 który był bardzo dobrym telewizorem PREMIUM którym na pewno nie jest RU8002( gorszy obraz zdecydowanie i powłoka która daje świecąca czerń ( syf ) 

Nie wiem czy wiesz ale Q70R NIE MA PELNEGO podswietlenia ,Q80R ma pełne podświetlenie.  Sama powłoka do grania w dzień jest rewelacyjna. To sa duże różnice. 

Edytowane przez cureman
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, cureman napisał:

Nie wiem czy wiesz ale Q70R NIE MA PELNEGO podswietlenia

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q70-q70r-qled

Cytat

The Q70R has a full-array local dimming, and the performance is decent. 

Q70R to jest jednak FALD.

10 minut temu, cureman napisał:

Sama powłoka do grania w dzień jest rewelacyjna

Oczywiście, ale bez tego można żyć - roleta, zasłonka itp to rozwiązanie sporo tańsze niż hiper technologia Samsunga którą pokrywają ekran. 

Dodatkowo Q80R ze względu na powłokę polepszającą kąty ma mniejszy natywny kontrast. Coś za coś. 

Edytowane przez efel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, efel napisał:

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q70-q70r-qled

Q70R to jest jednak FALD.

Oczywiście, ale bez tego można żyć - roleta, zasłonka itp to rozwiązanie sporo tańsze niż hiper technologia Samsunga którą pokrywają ekran. 

Czyli strefy wygaszania w Q7 Q8 są identyczne ? Sprawdź ile stref ma Q7 ile ma Q8 ,a ile ma Q9 R bo sam jestem ciekawy. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, cureman napisał:

Czyli strefy wygaszania w Q7 Q8 są identyczne ?

Tak. Dla wersji 55 calowych oba TV mają 50 stref (5 kolumn i 10 wierszy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pisał na forum jakoś pod koniec tamtego roku , że kupił Q70 i nie był zadowolony więc wymienił na Q80 i opisywał różnice, ponoć są znacznie na korzyść tego drugiego w jakości obrazu (w tym w grach).

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...