Skocz do zawartości
Tomasz Piorun

Projektor do 8 tys. - PS4 pro i filmy, zaciemniony pokój, 3 metry od ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przykładam się do zakupu pierwszego w życiu projektora - będzie w odległości 3-3,5 metra od ekranu i oczu. Wielka prośba o pomoc w doborze konkretnego modelu.

Budżet: ok. 8000 zł;
Zastosowanie: głównie PS4 pro (dostępne 4k i HDR) i filmy. Nigdy telewizja;
Na czym wyświetlane? - na ekranie;
Gdzie oglądane? - zaciemniony pokój + w ciągu dnia raczej nie będę korzystał z projektora.

To w sumie tyle :) Jeżeli czegoś nie dopowiedziałem, a jest istotne to dajcie proszę znać.
Będę mega wdzięczny za pomoc!
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Epson EH-TW7100 (>=100" z tej odległości) albo dołóż do Epson EH-TW9400. Jeden i drugi ma Lens Shift także bez problemu wcelujesz w ramy ekranu. Nie wiem, jak Epson EH-TW9400, ale EH-TW7100 ma 16 stopniową regulację HDR. Oczywiście dają pseudo 4K. Wcześniej miałem Epson EH-TW5300, różnica w jakości kolosalna, ale też cena 2x większa.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za te rekomendacje - w tym momencie jestem praktycznie przekonany do TW7100.

Możesz mi jeszcze polecić do niego ekran (wysuwany z sufitu)?
Projektor będzie umiejscowiony 3,6 - 3,8 m od ekranu, a oczy od 1,5 do 3,2 metra (zależy gdzie się usiądzie). Pokój z białymi ścianami.

I rozumiem, że wieszam go po prostu pod sufitem, centrując obiektyw względem środka ekranu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównaj jeszcze TW7100 z TW7300 . co prawda brak mu  możliwości dostarczenia sygnału 4K 50 i 60Hz z HDR przez ograniczone możliwości portu HDMI
ale jak nie korzystasz z konsoli do gier to raczej tego nie zobaczyć. Dostajesz za to pełną automatykę z pilota i cena do wyrwania teraz 6tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak . nie doczytałem . Czyli w tej cenie 7100 może być dobrą opcją . Potem dopiero TW9400 

Edytowane przez lobbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

W dniu 29.01.2020 o 19:52, Tomasz Piorun napisał:

Wielkie dzięki za te rekomendacje - w tym momencie jestem praktycznie przekonany do TW7100.

Możesz mi jeszcze polecić do niego ekran (wysuwany z sufitu)?
Projektor będzie umiejscowiony 3,6 - 3,8 m od ekranu, a oczy od 1,5 do 3,2 metra (zależy gdzie się usiądzie). Pokój z białymi ścianami.

I rozumiem, że wieszam go po prostu pod sufitem, centrując obiektyw względem środka ekranu?

Jakbym miał wybierać jakikolwiek ekran, to tylko ekran ramowy. Wieszasz go po prostu jak obraz na ścianie. Swoje kosztują, ale warto. Projektor ma sporą jasność nawet w trybie ECO, przy białych ścianach projekcja nie będzie zbyt dobrze wyglądała. Głównym problemem w zmianach są zazwyczaj żony, jak nie masz, to jesteś na dobrej drodze do zmian. Przemaluj ściany na coś ciemnego, ja osobiście, żeby nie iść w szary, czy czarny, mam ciemny fiolet i przy zasuniętych roletach i zgaszonym świetle jest o wiele wiele lepiej niż przy jasnych. Ostatnio nawet kawałek białego sufitu maznąłem na około 1m od ściany, która jest projekcyjna. Nawet taki 1m ciemnego paska robi robotę, niż jakby miało go nie być ;) EH-TW7100 z Auto Iris ma, jak dla mnie akceptowalne czernie, ale jak chcesz pod tym kątem mieć o niebo lepiej, to dołóż do EH-TW9400.

Nie pomogę Ci w wyborze ekranu, bo sam jeszcze się nie dorobiłem. Wyświetlam mimo wszystko na pomalowanej i przygotowanej ścianie. Kolor szary + czarne 7 cm pasy dookoła, które nie są malowane, tylko naklejane czarne matowe naklejki ścienne, nie odbijają światła. Szczerze mówiąc jestem zadowolony z takiego rozwiązania. Projektor stoi na półce za kanapą jakieś 80 cm po skosie od jednego widza i drugiego skrajnie, a od trzeciego tuż za jego głową. W moim pomieszczeniu mam 100", jest to maksymalnym obraz, jaki mogę uzyskać i mnie to wystarcza. W trybie Eco i Medium przy włączonym filmie, grze, nie słychać go. Trybu High nie odpalam, bo HDR przy Medium mnie w zupełności wystarcza. Jak jesteś blisko Trójmiasta, to możesz wpaść zobaczyć, jak to się prezentuje, zanim wydasz kupę kasy. Albo niech Ci w sklepie zrobią prezentację - TUTAJ - w Projektory PRO we Wrocławiu, jak się umówisz z nimi - TUTAJ, to Ci zrobią prezentację. Porównaj sobie EH-TW7000 do EH-TW7100, różnice w kontraście, brak wbudowanych głośników i poszperaj co jeszcze, a kasy 2000 mniej. Może Ci czernie będą odpowiadały z EH-TW7000, to po co przepłacać do EH-TW7100. Niestety nie doprosiłem się testów od chłopaków HDTVPolska tych dwóch projektorów, jak wypadają czernie w jednym i drugim, tam Ci zrobią prezentację na miejscu. Popatrzysz, ocenisz, zadecydujesz.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie i pięknie, ale nie będę przemalowywal salonu i zmieniał całej koncepcji mieszkania :)

 

Ściany będą białe, ekran musi wysuwać się z sufitu. Te elementy są niezmienne.

To jeszcze jedno pytanie (niestety nie mogę zedytować poprzedniego posta).

Czy Epson TW7400 też będzie ok? Z tego co widzę, to ma większy kontrast, ale mniejszą jasność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Jak chcesz 4K@60 HDR, to EH-TW7400 nie da rady. Musisz EH-TW9400. EH-TW7400 nie ma wystarczającej przepustowości, żeby podołać.

Jak Ci nie zależy na tym, to oczywiście, że jest to dobry projektor.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że tyczy się to również TW7100?

Dopłata 50% vs 7400 mnie trochę przeraża. Ale z drugiej strony niedługo premiera ps5, a tam na pewno będzie 4k60fps...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Nie.

4K@60 HDR

EH-TW7000, EH-TW7100, EH-TW9400 - tak

EH-TW7300, EH-TW7400, EH-TW9300 - nie

EH-TW7000 i EH-TW7100 są nowsze od EH-TW9400 i EH-TW7400. Jak będziesz miał projekcję w jasnym pomieszczeniu i zapalonym świetle, to bierz EH-TW7000, nie ma sensu przepłacać do EH-TW7100. Jak będziesz miał jaskinie i ciemność widzę, to EH-TW7100, najlepiej EH-TW9400, jeżeli mówimy o Epsonach w miarę przyzwoitych cenach.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Skorzystaj z prezentacji we Wrocławiu, wydasz trochę na podróż, jak masz daleko, ale przed zakupem sam ocenisz i jeszcze u nich możesz kupić projektor, może uda Ci się wytargować lepszą cenę na miejscu.

Może w ogóle wybierzesz coś innego niż Epson i Ci lepiej doradzą. 7.5K to nie są małe pieniądze.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystająć z okazji że niedługo też będę rozważał nad kupnem projektra w podobnym przedziale cenowym i praktycznie do tych samych celów i podobnych warunkach, chciałbym się dowiedzieć jak ma się sony hw65-es do wyżej wymienionych modeli? Wiem że to nie jest projektor 4k ale czy po kalibracji będzie duża różnica między nim a np. wybranym przez Tomasza  EH-TW7100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finalnie kupiłem jednak TW9400W :o

Nie mogłem oprzeć się pokusie, ale nie żałuję :D - zaważyła obsługa bogatszej palety barw.

Edytowane przez Tomasz Piorun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Jeżeli kogoś stać, to na pewno o niebo lepszy wybór niż EH-TW7100. Gratuluję męskiej decyzji.

Pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka maksymalna przekątna jesteś wstanie uzyskać z tych 3,6-3,8m od ekranu? Właśnie stoję przed identycznym dylematem jak Twój. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, jezikk napisał:

Jaka maksymalna przekątna jesteś wstanie uzyskać z tych 3,6-3,8m od ekranu? Właśnie stoję przed identycznym dylematem jak Twój. 

Jeżeli przyjmiemy, że nie powinno się korzystać z maksymalnie skrajnych wartości zoomu to ze 104" optymalnie, a max 110-114".

Ja finalnie robię 98" z ponad 4 metrów.

https://www.projectorcentral.com/Epson_Europe-EH-TW9400-projection-calculator-pro.htm

Edytowane przez Tomasz Piorun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...