Skocz do zawartości
Sebastian Pindel

TV 65' do uniwersalnego użytku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jako że jestem na etapie poszukiwań tv w 65 calach a w sklepach po wielu prośbach pomocy nie uzyskałem żadnej sensownej odpowiedzi w wyborze,chciałbym zapytać tutaj.


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3.5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost ew lekki kąt
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ?  wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? /pokój oświetlony jednym oknem na wprost po drugiej stronie tv
7. Jaki masz obecnie telewizor ?  brak,tylko monitor 29cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry i ostry obraz oraz kolory 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PC/sporadycznie PS4
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 2-4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętne
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?  netflix/youtube/czasami jakiś film z tv
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? sporadycznie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 65cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
19. Preferencje co do marki ? samsung/lg i widzę że Sony ma ciekawy obraz również. Rozmyślałem nad QE65Q60R bo jest w dobrej cenie w granicach 4 tyś? 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? -
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Najlepiej jak najtaniej, szukam coś najlepszego w stosunku jakość/cena Ale dajmy granicę 4-5tysięcy max chyba że naprawdę warto dołożyć kilka stów do czegoś co bije konkurencję.

Z góry dziękuje za jakieś propozycję i pomoc :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda kwestia systemu w sony? Strasznie nie lubię jak coś mi się przycina albo muli..Smart vs android?
Cenowo widzę kilkaset złotych różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Sebastian Pindel napisał:

A jak wygląda kwestia systemu w sony?

Nie jest rewelacyjnie, ale też da się korzystać. No i przeciętną szybkość androida rekompensuje świetna jakość obrazu tego telewizora ;) Do oglądania netflixa to mega wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie byłem przekonany do Sony,zawsze tylko Samsung i LG ale widzę że faktycznie Sony stanęło na wysokości zadania i ten tv jest warty tych pieniędzy :)

A drugie pytanie mam odnośnie tych kalibracji obrazu w sklepach typu media expert/media markt itp..Cenowo widziałem różnie od 50zł do nawet 500zł ktoś wytłumaczy o co chodzi i czy jest to koniecznością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeszcze o te telewizory LG nanocell to coś ala Qled w samsungu tak? Jest jakaś alternatywa cenowa w porównaniu do takiego Q70R i np XF9005?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Sebastian Pindel napisał:

Mam pytanie jeszcze o te telewizory LG nanocell to coś ala Qled w samsungu tak? Jest jakaś alternatywa cenowa w porównaniu do takiego Q70R i np XF9005?

Nanocell jest na matrycy IPS, więc przy oglądaniu na wprost sony i samsung będą lepsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kąty też są dla mnie ważne bo komputer mam w rogu przy ścianie na której będzie TV więc dobrze jakbym czasem coś widział z boku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo podobny dylemat a nawet w 90% takie same kryteria. Jedynie waham sie miedzy 55 a 65.

I tez mam na oku sony i ewentualnie LG oleda. Mysle nad sony 55/65 xg9505 troche nowsze, lub 65xf9005 albo i 55c9 lg oled... Jedynie w oledzie boje sie tego wypalania i nie  wiem czy lg nie ma za bardzo nasyconych kolorów, jakby w sonym bardziej pasuje mi naturalnosc. Ogladajac ten film co prawda porownujac go c8 fajnjej wyglada sony

Link do youtuba https://youtu.be/6z-_qZv-Jlk 

  • Plusik 1
  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że lepiej 65 jak już brać na dłużej tv i wielkość pokoju Ci na to pozwala :) Ja jakoś sceptycznie podchodzę do tego Sony,nie wiem dlaczego..Ile ludzi tyle opinii niestety..
Wolałbym samsunga ale on też idealny nie jest..Trudne wybory...
 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sceptycznie? Fakt ze ile ludzi tyle opinii, wielu mowi ze oled, ale jak byłem w mm czy euro podobal mi sie obraz w soniaku. Tak chyba jednak 65, miejsce jest :) w miare cenowo ten 65xf9005 jest. 

  • Plusik 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni piszą że system jest wolny system,drugi że jest ten efekt "bloomingu" czy "cloduningu" myśle że to kwestia podejścia bo jednak więcej osób go poleca niż odradza ale z drugiej wydając ponad 5tyś za tv każdy chciałby coś naprawde dobrego,dlatego ja mam ciężko sie zdecydować i stąd chodzi mi po głowie samsung q70r jakiś lg itp..

🤔

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam to samo :D co do bloomingu czy cloudingu myślę ze da się przeżyć, patrzac po filmikach w necie, nie jest to jakoś mega tragiczne. Mysląc o oledzie znowu jak mam żyć ze świadomością, że może mi się coś wypalić to też tak średnio, choć niby nie oglądam nic statycznego, i jak patrze na ten film co podałem to sony kurde wypada dobrze. w samsungu jakoś boje się że nagle zniknie wsparcie, np zaczną kasować jakieś apki, wiem są teraz mi boxy. Nie wiem jak z kolorami w samsungu, czy są mocno kontrastowe czy naturalne, musze popatrzec gdzieś w sklepie. 

ale wydaje mi się ze miedzy sonym a samsungiem beda juz małe roznice :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung jak to samsung kolory ma podbite i to widać,sony jak widziałem w sklepie był taki "naturalny".

Mi osobiście się to podoba bo chociażby w telefonach zaczynalem od samsungów galaxy z amoledami które były mega kolorowymi wyświetlaczami..

Zostaje w Twoim wypadku kupić soniaka i w razie "w" można go pewnie oddać do 14dni?🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2020 o 05:15, Sebastian Pindel napisał:

A drugie pytanie mam odnośnie tych kalibracji obrazu w sklepach typu media expert/media markt itp..Cenowo widziałem różnie od 50zł do nawet 500zł ktoś wytłumaczy o co chodzi i czy jest to koniecznością?

Po pierwsze kalibracja to nie to samo co optymalizacja, a czym jest kalibracja (taka prawdziwa) mozesz sobie poczytac na skalibrujtv.pl

9 minut temu, Sebastian Pindel napisał:

Samsung jak to samsung kolory ma podbite i to widać,sony jak widziałem w sklepie był taki "naturalny".

Zostaje w Twoim wypadku kupić soniaka i w razie "w" można go pewnie oddać do 14dni?🤔

To sa tryby sklepowe, w normalnych ustawieniach w domu (kino, prawdziwe kino, film) i odp. temperaturze barwowej obraz w Samsungu i Sony wskazanym przez Ciebie bedzie praktycznie identico.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Xisiek napisał:

Po pierwsze kalibracja to nie to samo co optymalizacja, a czym jest kalibracja (taka prawdziwa) mozesz sobie poczytac na skalibrujtv.pl

To sa tryby sklepowe, w normalnych ustawieniach w domu (kino, prawdziwe kino, film) i odp. temperaturze barwowej obraz w Samsungu i Sony wskazanym przez Ciebie bedzie praktycznie identico.

A Ty @Xisiek co byś polecił z wymienionych TV?🤔😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezki wybor, oba dobre tj Q70 Samsunga i Xf9005 Sony. Szczerze to tutaj nie da sie wskazac jednoznacznego zwyciezcy, jeden ma pewne plusy i drugi. Do HDRu poszedlbym raczej w Sony, do codziennego uzytku w SDR jednak chyba w Q70. Smart na bank lepszy w Samsungu.

  • Zmieszany 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sebastian Pindel napisał:

Tutaj powinien być jakiś tv który w podobnej cenie ma i lepszy hdr i system jak w samsungu..Tylko co?🤔

65 cali? Nie ma. 55 cali? Oled od lg. 

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2020 o 12:07, neoeinz napisał:

Mam bardzo podobny dylemat a nawet w 90% takie same kryteria. Jedynie waham sie miedzy 55 a 65.

I tez mam na oku sony i ewentualnie LG oleda. Mysle nad sony 55/65 xg9505 troche nowsze, lub 65xf9005 albo i 55c9 lg oled... Jedynie w oledzie boje sie tego wypalania i nie  wiem czy lg nie ma za bardzo nasyconych kolorów, jakby w sonym bardziej pasuje mi naturalnosc. Ogladajac ten film co prawda porownujac go c8 fajnjej wyglada sony

Link do youtuba https://youtu.be/6z-_qZv-Jlk 

Quantum pierze ludziom (próbuje) mózgi, wychwala Sony pod niebiosa a obrzuca błotem wszystko inne, szczególnie LG i oledy. Nie bierz jego filmów na poważnie.

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Quantum pierze ludziom (próbuje) mózgi


Na reddicie jest czasami określany jako "quantum retard".

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 To tak czy siak xf900 a xg950 i samsung q70 podobnie stoją, moze biala pilka na czarnym tle wypadla lepiej na samsungu jak ogladalem rtings, ale wkemze chce 65 juz 😛 i chyba poczekam do marca-maja moze ceny spadna trochę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...