Skocz do zawartości
Szymek Baran

Telewizor 50" do kwoty ok. 2500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Planuję zakup telewizora o wielkości ok. 50". Zależy mi głównie na dobrej jakości podświetlenia. Na oku mam LG 50UM7600 lub Samsung RU74XX. Czy ktoś orientuje się który model jest lepszy jeżeli mowa o równomierności podświetlenia? Wiem że oba telewizory są na matrycy VA natomiast Samsung świeci zdecydowanie ciemniej. Czy w tej cenie jest coś lepszego godnego uwagi? Z góry dziękuję za odpowiedź :) :) 

Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 20m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Czasami, jednak degradacja w matrycach VA nie jest bardzo złośliwa.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać, najlepiej na jednej stopce
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Strona południowo-zachodnia. Nasłonecznienie dosyć spore. 
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Thrillux (23 letni) 
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? Telewizja naziemna, filmy 4k i full hd
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Nie wiem :)
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 5-10?
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Obojętnie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Generanie wszystko
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Nie 
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Zarówno w dzień jak i w nocy
17. Preferencje co do wielkości? 43-50 cali maks
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Nierównomierność podświetlenia, przejaskrawione kolory, w martychach IPS efekt glow, zbyt ciemne podświetlenie
19. Preferencje co do marki ? Samsung, LG (nie mam opini na temat reszty)
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1900-2500 zł +-200

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.12.2019 o 15:38, Szymek Baran napisał:

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Planuję zakup telewizora o wielkości ok. 50". Zależy mi głównie na dobrej jakości podświetlenia. Na oku mam LG 50UM7600 lub Samsung RU74XX. Czy ktoś orientuje się który model jest lepszy jeżeli mowa o równomierności podświetlenia? Wiem że oba telewizory są na matrycy VA natomiast Samsung świeci zdecydowanie ciemniej. Czy w tej cenie jest coś lepszego godnego uwagi? Z góry dziękuję za odpowiedź :):)

Samsung UE50RU7402, Philips 50PUS7334 lub LG 49SM8600 (Co prawda na matrycy ips ale bdb w tej klasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze model LG 50um7500 aktualnie kupisz go stówe taniej niż um7600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...