Skocz do zawartości
  • 1
slaw_m

Sony XF 9005, problem z Dolby Vision na Netflxie

Pytanie

Witam, parę dni temu zakupiłem TV Sony 55 XF 9005, nie ukrywam, że spory wkład w na tą decyzję miały pozytywne recenzję z testów HDTV.

Na TV głównie oglądamy Netflixa z włączonymi napisami, a jak wiadomo większość nowych treści jest nadawana w Dolby Vision,  

Telewizor od razu z automatu ładuję tryb DV i co się dzieję: 

- wyświetlane napisy są nie do zniesienia - zbyt duża jasność napisów - 

- napisy rozświetlają dużą część ekranu, przez co obraz "migota" i obniża jakość obrazu w dużej strefie - (na pół przezroczystych napisach też to widać. )

- przy wyłączonym lokalnym wygaszaniu w DV efekt jest tragiczny - tutaj do zastanowienia co gorszę - paskudny obraz czy "dyskoteka"

 

Chciałem zapytać czy ktoś może coś poradzić odnośnie powyższego ?? 

Może jakieś ustawienia w Dolby Vision ograniczyłyby problem ? 

Przy sygnale DV Sony z automatu wskakuję w tryb DV i nie da się tego wyłączyć - może ktoś ma sposób, aby tryb DV się nie włączał ? 

Dodam jeszcze, że sam obraz w TV np. trybie Kino Pro dobry  - nie byłoby problemu gdyby materiały z DV dałoby się oglądać w tym trybie.

Proszę o w miarę pilną pomoc, bo jeszcze mam teoretyczną możliwość zwrotu TV.

Generalnie jestem zawiedziony tym TV i uważam, że sam  HDR jest przereklamowany w tym wypadku. A to że nie można zmienić tryby wyświetlania przy sygnale DV to porażka kompletna. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie wiem jak DV na XF9005 się ma, ale w kwestii pierwszego problemu z rozświetlaniem, spróbuj zmienić napisy w ustawieniach na koncie Netflixa na takie jak niżej, powinno być sporo lepiej przy jednoczesnym zachowaniu bardzo dobrej widoczności napisów:

RQoQdKx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki, wypróbuje jak się ściemni. Na razie spróbowałem same przezroczyste. W końcu odkryłem jak szybciej wczytać na tv szybszą zmianę napisów. Ale generalnie szkoda, że nie da się wyłączyć sygnały DV na Netflix, bo część materiału na tym traci. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Cześć

Podepnę się pod temat, ponieważ zastanawiam się nad zakupem tego modelu.

Czekam na testy - też dużo korzystamy z Netflix (napisy) 

Czy to może być problem samego softu ? i aktualizacja rozwiąże problem ?

Przy okazji zapytam jak ogólne wrażenia przy oglądaniu/graniu ? oczywiście wyłączając problem z Netflix. 

Występuje u Ciebie problem claudingu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Konsoli nie odpaliłem nawet ( w sumie prawie rok w szafie leży - czasu nie ma ). Cloudingu nie zauważyłem, ale na razie oglądaliśmy 2 filmy na Netflixie i parę bajek dziecko. 

Sam TV wygląda bardzo dobrze, pilot dobrze działa, android też nie muli - przynajmniej w moimi odczuciu. 

Obraz jest bardzo dobry i jasny - naprawdę bije światło z tego TV,  materiały Full HD i 4K są świetne, tryb obrazu kino pro jest dobrze skalibrowany. Local Dimning dobrze działa w materiałach SDR. Tylko ten nieszczęsny Dolby Vision .... gdy się wyłącza napisy to obraz jest bardzo dobry, widać mnóstwo detali - tylko ustawiona na 100 % jasność może męczyć przy dłuższym oglądaniu - tak mi się wydaję.  Jak się włączy napisy przy ciemnym" filmie to są dwie opcje, albo się męczymy z migotaniem napisów, albo wyłączam local dimning i obraz jest trochę jak prześwietlona klisza. 

Sony nie ma możliwości wyłączenia DV jeśli jest dostępny. Poczytałem na forum Sony i wygląda na to, że to jest spory problem od paru lat. Dodatkowo ludzie bardzo narzekają na sam obraz w DV - mi to działa dobrze .... Niemniej jednak HDR jest dla mnie abstrakcją, niby nacisk na jakieś abstrakcyjne parametry, a później dostajemy taką sieczkę. Co mi da, że TV ma ileś tam nitów w HDR,  jak wolałbym oglądnąć tą treść w kino pro, albo na standardzie. 

Jak przetestuję dobrze to się odezwę, niby mam jeszcze 5 dni na zwrot. 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
2 godziny temu, koralgool napisał:

Ja niemam żadnych problemów na netflixie

A oglądane jest z napisami ? Da się wyłączyć Dolby Vision ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jestem nowym uzytkownikiem tego TV, trafiłem na model z claudingiem ale jest on tylko przy logach android netflix itd. Potem jak odpalam na youtobie film 4k hdr czy cokolwiek innego obraz żyleta. Nie przeszkadza mi to za bardzo, czy powinienem reklamowac TV. Lokalne wygaszanie włączone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po odpaleniu Dolby Vision na netflix na modelu xf9005 rzeczywiście jest mega kaszana. Obraz ciemny, bez kolorów. Czy testowaliście już trik z napisami ? Jest duża różnica ? Jakieś sample można prosić ?

Ja mam nadzieję, że poprawią to z aktualizacją albo dodadzą specjalny tryb kalibracji netflix jak w modelach Bravia Master Series.

Dodam też od siebie, że znalazłem alternatywne rozwiązanie -> zainstalowałem na Kodi wtyczkę netflixa, gdzie można wyłączyć Dolby Vision a zostawić sam HDR. Wtedy obraz jest żyleta. Szkoda tylko, że na oficjalnej apce tak słabo to wygląda :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
5 godzin temu, darkkainn napisał:

Po odpaleniu Dolby Vision na netflix na modelu xf9005 rzeczywiście jest mega kaszana. Obraz ciemny, bez kolorów. Czy testowaliście już trik z napisami ? Jest duża różnica ? Jakieś sample można prosić ?

Ja mam nadzieję, że poprawią to z aktualizacją albo dodadzą specjalny tryb kalibracji netflix jak w modelach Bravia Master Series.

Dodam też od siebie, że znalazłem alternatywne rozwiązanie -> zainstalowałem na Kodi wtyczkę netflixa, gdzie można wyłączyć Dolby Vision a zostawić sam HDR. Wtedy obraz jest żyleta. Szkoda tylko, że na oficjalnej apce tak słabo to wygląda :(

Trik z napisami bardzo pomógł, ale nie wyeliminował tego problemu. Dalej za bardzo rozjaśnia przy napisach, przez co obraz migocze ( mam na myśli ciemne sceny/ tło ). Jak się wyłączy napisy to DV jest w porządku, ale trzeba się przyzwyczaić - nie wszędzie się nadaje. Na przykład serial dokumentalny Nasza Planeta w DV wygląda kiepsko - dla porównania można sobie odpalić trailer tego w trybie standard - może kolory są, aż za bardzo żywe, ale takie treści lepiej w nich wyglądają. Nie wspominając, że w DV TV świeci jak żarówa i to jest męczące przy kilku odcinkach pod rząd. 

Co zmian trybu obrazu przy DV na prawdę nie wiem czemu Sony nie dał takiej opcji w menu, a z tego co czytałem od  ponad roku ludzie na to narzekają, reklamują tv itp. Szczerze to już nie liczę na taką aktualizację-

A jak wygląda kwestia z KODI - szczerze mówiąc nie znam się na tym i prosiłbym o instrukcję do tego :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja kupiłem drugi raz tv z androidem szczególnie ze względu na Kodi i IPTV 🙂 polecam się zapoznać z tematem bo stawia to android TV nad wszystkimi innymi systemami. 

 

Co do obsługi to jest banalnie proste. Ściągasz kodi z poziomu google play w tv. Dodatkowo ściągasz netflixa na kodi (w Google wpisz "netflix kodi CastagnaIT". Ściągasz plik zip i instalujesz nakładkę w kodi". Polecam strone kodiwpigulce.pl tam masz kompendium wiedzy o kodi i instrukcje. Sama aplikacja po pobraniu jest pusta ale po konfiguracji to kombajn multimedialny 🙂 dla prostego przykładu możesz mieć dostęp do wszystkich VOD z Polski i świata bez reklam (iple, playery itd) + pełen serwer multimedialny dlna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 godzinę temu, darkkainn napisał:

Ja kupiłem drugi raz tv z androidem szczególnie ze względu na Kodi i IPTV 🙂 polecam się zapoznać z tematem bo stawia to android TV nad wszystkimi innymi systemami. 

 

Co do obsługi to jest banalnie proste. Ściągasz kodi z poziomu google play w tv. Dodatkowo ściągasz netflixa na kodi (w Google wpisz "netflix kodi CastagnaIT". Ściągasz plik zip i instalujesz nakładkę w kodi". Polecam strone kodiwpigulce.pl tam masz kompendium wiedzy o kodi i instrukcje. Sama aplikacja po pobraniu jest pusta ale po konfiguracji to kombajn multimedialny 🙂 dla prostego przykładu możesz mieć dostęp do wszystkich VOD z Polski i świata bez reklam (iple, playery itd) + pełen serwer multimedialny dlna. 

A jak z jakością obrazu prze Kodi, czytałem, że na niektórych sprzętach działa tylko w SD ? Czy trzeba mieć jakiegoś TV Boxa do tego ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeżeli chodzi o netflixa to we wtyczce, którą wgrałem ustawiłem na sztywno 4k z max bitrate. Efektem tego wszystko uruchamia się w najwyższej jakości (4k a starsze pozycje 1080p - tak samo jak w oficjalnej apce) + HDR (o ile film/serial go obsługuje). Obraz jest piękny, tak jakbym puścił Remuxa z bluray 4k hdr. Nic sie nie przyciemnia ani nie mruga a możliwości konfiguracji są ogromne. 

 

Co do wyświetlania SD to dobrze Ci się obiło o uszy bo w necie są 2 wtyczki do netflixa. Jedna nie jest dopracowana i puszcza większość w 540p a ta druga (autora podałem wyżej) jest dużo bardziej rozbudowana i nie ma problemu z 4k + HDR i pozwala wyłączyć DV w netflix, czego nie można zrobić w oficjalnej apce. Poza netflixem wszystkie filmy oglądam przez KODI. Niestety aktualna wersja 18.5 nie ma pełnego wsparcia dla Dolby Vision więc na to będzie trzeba pewnie jeszcze trochę poczekać. 

Ja oglądam na Sony 65XF9005 

Edytowane przez darkkainn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Powiedz jak ustawiłeś na sztywno 4k i gdzie zmienia sie bitrate na maxa. Powiedz w jakiej wtyczce szukasz filmów zeby były z lektorami i dubbingiem. Ja mam Covenant ale nie szuka wogóle filmów w 4K. Jak usprawnić zeby nie cieło filmów, wyczytałem ze bufor sie zmienia jakoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dołączam się do dyskusji. Jak poradzić sobie z tymi napisami na Netflixie ? Czy jest szansa na rozwiązanie tego rozjaśnienia?

Drugie pytanie widzę, że ktoś mówi o wtyczkach. Czy możecie to rozwinąć ? Co to jest i co to daje? Kiepsko się orientuje w takich sprawach. Byłbym wdzięczny bo widzę że efekty tych wtyczek wyglądają smakowicie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
14 godzin temu, darkkainn napisał:

Ja kupiłem drugi raz tv z androidem szczególnie ze względu na Kodi i IPTV 🙂 polecam się zapoznać z tematem bo stawia to android TV nad wszystkimi innymi systemami. 

 

Co do obsługi to jest banalnie proste. Ściągasz kodi z poziomu google play w tv. Dodatkowo ściągasz netflixa na kodi (w Google wpisz "netflix kodi CastagnaIT". Ściągasz plik zip i instalujesz nakładkę w kodi". Polecam strone kodiwpigulce.pl tam masz kompendium wiedzy o kodi i instrukcje. Sama aplikacja po pobraniu jest pusta ale po konfiguracji to kombajn multimedialny 🙂 dla prostego przykładu możesz mieć dostęp do wszystkich VOD z Polski i świata bez reklam (iple, playery itd) + pełen serwer multimedialny dlna. 

Tak jak kolega wyżej napisał. Wejść sobie na stronkę kodiwpigulce.pl i tam wszystko krok po kroku jest opisane wraz ze zdjęciami, jak dodać jakąkolwiek wtyczkę, co po drodze trzeba zrobić itp.

Też nie jestem wcale biegły w tych tematach, a jednak udało mi się dodać dwie wtyczki wg instrukcji z tej stronki bez żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
7 minut temu, sharan napisał:

Skąd ściągnąć na pendrive i jak wgrać z pena do XG, Kodi ?

Z oficjalnego sklepu google play: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.xbmc.kodi&hl=en_US

Jak masz podpięte konto google pod tv, konfigurowane przy pierwszym odpaleniu sprzętu, to bez problemu możesz zainstalować kodi na tv zdalnie za pomocą telefonu czy kompa. Ja tak zrobiłem i po włączeniu tv jak wróciłem z roboty apka była już zainstalowana i gotowa do użytkowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
15 minut temu, Rohan napisał:

Z oficjalnego sklepu google play: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.xbmc.kodi&hl=en_US

Jak masz podpięte konto google pod tv, konfigurowane przy pierwszym odpaleniu sprzętu, to bez problemu możesz zainstalować kodi na tv zdalnie za pomocą telefonu czy kompa. Ja tak zrobiłem i po włączeniu tv jak wróciłem z roboty apka była już zainstalowana i gotowa do użytkowania. 

Ale nie mam jeszcze netu w domu. Na telefonie mam,ale jak to zrobić ?

Edytowane przez sharan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
1 minutę temu, sharan napisał:

Ale nie mam jeszcze netu

No to normalnie wrzucasz na pena ten plik .app i z automatu wykryje po podłączeniu do tv. Nie robiłem w ten sposób, więc jeśli się mylę, to proszę niech mnie ktoś poprawi. Ale ten sposób wydaje się najbardziej logiczny moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Lekki Off-top ale opiszę całość...

Jak masz na telefonie neta to możesz włączyć funkcje HotSpot-a i udostępnić internet do TV przez WIFI. Wtedy pobierasz bezporeśniednio KODI z google play z poziomu TV. W innym przypadku pobierasz np. z APKPure.com plik APK, wrzucasz na pena i przez pierwszy lepszy manager plików w TV instalujesz.

 

Co do Kodi i jego obsługi i do czego służy to napiszę co możecie uzyskać w kilku ogólnych punktach. Pełne instrukcje krok po kroku ze screenami znajdziecie na kodiwpigulce.pl więc każdy sobie to ogarnie bez problemu.

 

** Kodi to rozbudowany kombajn multimedialny do obsługi wtyczek różnego rodzaju - po instalacji jest to puste narzędzie posiadające standardowy interfejs + konfiguracje

** Do kodi instaluje przede wszystkim się wtyczki (addony) -> wtyczek jest tysiące. Wtyczki obsługują różne serwisy internetowe, multimedialne, serwery DLNA itp. Przykłady -> wtyczka netflix obługuje w pełni netflixa i można tam sobie ustawić wszystkie rozdzielczości, bitrate, kodeki, HDR itp. pod siebie. Wielkość, szerokość, pozycja napisów -> dosłownie wszystko. Są osobne wtyczki do obługi telewizji internetowej IPTV, serwisów VOD (polskie iple, TVN playery, TVP, CDA itd.). Oprócz polskich wtyczek są też zagraniczne więc możliwości są nieograniczone. Są wtyczki do pobierania napisów do filmów, okładek, opisów, zwiastunów a nawet z bazami komiksów, e-booków itd.

** są nawet wtyczki do gier (jedna posiada ogroooooomną bazę) -> wszystkie emulatory i gry z Amigi, Commodore, SNES, PSX, Nintento (wszystkie wersje od gameboy-a po Nintendo 64.) Dreamcast -> dosłownie wszystkie platformy (nawet przenośne) i gry Arcadowe -> tysiące gier. Baza jest tak ogromna, że prześledzenie wszystkiego trwa kilka dni. Dodatkowo przy każdej grze macie screeny, opisy, okładki i zwiastuny więc po prostu wszystko w jednym miejscu. Możecie po podłączeniu pada do TV (np. od Ps4 albo Nvidia Shield) i bezprzewodowo grać w takie gry na TV jak -> Mortal kombat (większość wersji), Tekken 1,2,3, Mario Bross, Crash Bandicoot i inne. Wtyczka od Kodi sama pobiera sobie w ciągu kilku sekund sterowniki, emulatory i same gry bezpośrednio na pamięć.Sam z synem wielokrotnie graliśmy w Mario Bross-a albo Street Fighter i nieśmiertelnego Metal Slug-a :)

** Po podłączeniu dysku, pena do TV albo dysku do routera i dodaniu ścieżki w KODI -> samo pobiera Wam do wszystkich filmów/serialo okładki + opisy + recenzje + zwiastuny + napisy (serwis do napisów można sobie wybrać np. NapiProjekt) i macie własną bibliotekę filmów i seriali (dużo bardziej zaawansowane niż np. PLEX). 

* Po instalacji sugeruje dla początkujących zmienić sobie w ustawieniach interfejsu na język Polski

** Kodi wspiera wszystkie formaty/kodeki plików filmowych i muzycznych (w tym FLAC). Nie ma problemu z obsługą Remuxów po 80-90GB w 4K HDR. 

** jak ktoś ma słabego neta to można nawet ustawić bufor ile kodi ma wczytywać daną pozycję w przód -> np. 300mb wtedy filmy itd. nie powinny mu się buforować tak często

** Ja mojej żonie zainstalowałem wtyczkę "Telewizja Polska" i ma dostęp do wszystkich VOD dostępnych w Polsce w jednym miejscu. Dodatkowo ma to wszystko bez reklam (które są w TVN playerach i innych iplach) a wielokrotnie ma dostęp do kontentu premium - przedremierowego, oczywiście bez dodatkowych opłat :) Wtyczka łączy się bezpośrednio z bazą serwisów VOD. 

Ja na TV używam głównie 3 aplikacji -> Youtube + KODI + aplikację do telewizji IPTV, bez żadnych dekoderów, anten czy kabli - nic więcej nie potrzeba

P.S. Trzeba wiedzieć, że każda wtyczka ma innego autora więc są różne możliwości konfiguracji. W jednej będzie można na sztywno wybrać np. rozdzielczość a w innej będą do wyboru tylko jakości niska/średnia/wysoka. Są wtyczki, które działają, są takie co nie działają. Trzeba próbować różnych i dopasować do siebie.

Edytowane przez darkkainn
  • Plusik 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dzięki za te mini tutoriale do kodi. Super, będę testował w weekend. 

Wracając do tych napisów na dolby w Netflixie. Czy ktoś znalazł jakąś opcję poprawy tego? Samego cloudingu u mnie w modelu nie ma - przynajmniej jeszcze nie zauważyłem, ale te napisy w niektórych filmach w przyciemnionych scenach psują wszystko. Słyszałem, że można zamienić na żółte itd, ale chyba nie o to chodzi żeby kombinować jak się wydaje 5tys na sprzęt i nie można nawet filmu na Netflixie obejrzeć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Na ten moment póki nie ma aktualizacji/poprawy wyświetlania Dolby Vision na TV Sony poniżej serii "Master" jedyną alternatywą jest zmiana napisów albo wtyczka netflix na Kodi. Ja odpalam na Kodi filmy netflixa ale zamiast w formie 4K DV -> 4K HDR. Problem polega na sztywnym trybie Dolby Vision w aplikacji netflixa. W obecnych czasach nie powinno takie coś mieć miejsca więc to śmiech na sali. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że tylko najdroższe telewizory mają dodatkowy tryb ekranu dedykowany dla Netflixa i tam problemów nie ma żadnych. Dziwię się, że nie wprowadzą tego trybu w innych modelach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
16 minut temu, darkkainn napisał:

Na ten moment póki nie ma aktualizacji/poprawy wyświetlania Dolby Vision na TV Sony poniżej serii "Master" jedyną alternatywą jest zmiana napisów albo wtyczka netflix na Kodi. Ja odpalam na Kodi filmy netflixa ale zamiast w formie 4K DV -> 4K HDR. Problem polega na sztywnym trybie Dolby Vision w aplikacji netflixa. W obecnych czasach nie powinno takie coś mieć miejsca więc to śmiech na sali. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że tylko najdroższe telewizory mają dodatkowy tryb ekranu dedykowany dla Netflixa i tam problemów nie ma żadnych. Dziwię się, że nie wprowadzą tego trybu w innych modelach...

Odpalam Netflixa dokładnie tak samo, jak kolega to wyżej opisał i również w takich samych ustawieniach i muszę stwierdzić, że na korzyść z jasnością w HDR. Natomiast muszę jeszcze porównać dokładniej z natywną aplikacją jak to wygląda. Napisy aż tak bardzo mi nie przeszkadzają co samo wrażenie ciemniejszego obrazu DV w natywnej aplikacji na TV. Czy to tylko moje złudzenie i problem dotyczy jedynie wyświetlanych napisów ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja porównywałem ostatnią premierę -> "Irlandczyk" na wersji WEBRIP 4K HDR z maksymalnym bitrate a wersję z wtyczki Netflixa na kodi i wyglądają identycznie. Po odpaleniu filmu na kodi jak się wejdzie w ustawienia obrazu TV to prawidłowo wykrywa HDR. Dla mnie różnica jasności w natywnej aplikacji netflixa w DV a na kodi w HDR to niebo a ziemia (na korzyść Kodi). Co do napisów to nie wiem jak Wy ale ja od zawsze używam żółtych. W kodi mam ustawiony kolor żółty dla wszystkich napisów i nigdy nie miałem problemu z wyświetlaniem czy migotaniem obrazu na różnych plikach/źródłach.

  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja puściłem sobie trailer Irlandczyka na Youtubie ( Tryb obrazu kino pro) i wyglądało to podobnie, tylko napisy nie migotały w ogóle.

Z tego co piszecie Kodi wydaję się trochę skomplikowanym programem ( czy jakkolwiek to nazwać). Czy w normalnym użytkowaniu później dalej jest skomplikowane i trzeba dużo rzeczy poustawiać ? Dziwna sytuacja, że płaci się kupę kasy za sprzęt, a potem kombinować, żeby wykorzystać jego możliwości. Wracając do DV, sam obraz jest dobry, ale czasami męczący do wszystkich treści. Dziwie się Sony, że nie wprowadziło takiej drobnej zmiany, która by znacznie ułatwiło życie użytkownikom. Czytałem również, że wcześniej DV w ogóle masakrowało obraz i poszło sporo reklamacji. Zresztą z przerażeniem czytałem forum Sony na temat tego modelu i serwisu.... Mam nadzieję, jednak że TV trochę pochodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...