Skocz do zawartości
Łukasz Łowiec

Amplituner Denon z HDCP 2.2 czy HDCP 2.3 do TV 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Zastanawiam się nad zakupem nowego amplitunera i wybór padł na firmę Denon.  Podoba mi się model AVR-X3500 i jest w uważam w przystępnej cenie po tym jak Pojawił sie AVR-X3600. Mam tylko jeden dylemat. Czy brać AVR-X3500 z HDCP 2.2 czy może AVR-X2600 nowy model z HDCP 2.3 (podobny przedział cenowy) ?? Telewizor jaki paluje kupić to na pewno jakiś Samsung 4K Qled 75 cali. O TV 8K nawet nie myślę nie mam aż tak wiele czasu anie zbędnej gotówki by celebrować telewizje "nowej generacji". 

Do urządzenia będzie podpięty Xbox One X i nic więcej, może w przyszłym roku PS5.  Co myślicie koledzy i o co w ogóle chodzi z tym całym HDCP ?? Pytam jako zwykły użytkownik a nie jakiś Youtuber czy strimer video. Pozdrawiam Łukasz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj teraz nic. Podobno Denon na przełomie roku ma wypuścić coś z HDMI 2.1. Co może się na przyszłość przydać. Także lepiej odczekać te dobre dwa miesiące...

  • Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego oczekujesz po nowym ampli? Sądząc po zadanym pytaniu i wstępnym wyborze, to może przeznacz więcej pieniędzy na lepszy tv i rozważ "niższe" modele.

Np taki: https://www.amazon.es/Denon-AVR-X1400H-Receptor-Canales-Envolvente/dp/B07178VYSF/?tag=pepperpl0b1-21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie chcę tworzyć nowego tematu, więc dopytam tutaj.

Czy mając Amplituner z hdcp 2.2 będzie jakiś problem z obrazem/dźwiękiem 4k z urządzeń hdcp 2.3? Nie mówię o 8k i HDMI 2.1.

Przykład Onkyo rz730 hdcp 2.2  i PS5 hdcp 2.3. Nie chcę kupić czegoś co na wstępie mnie ograniczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może, ale nie musi vide obecne problemy z amplitunerami Denon czy Onkyo.
Inna historia, że nie ma sensu iść w takie urządzenia. Karuzela marketingowa, nic ponadto. Lepiej dobrej klasy AMP 4k bym kupił.

A jak są problemy to są zabawki i inne konwertery HDCP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu szukać z hdcp 2.3 czy o to Onkyo chodzi?

Chcę je, bo szukam 9 kanałów, a to chyba jedyna opcja w moim zasięgu (używka). Później zostaje X4300 i rz830, ale to znów kilka stówek więcej...

Póki co i tak FHD używam aż mi ST60 padnie (później OLED 4k), a 8K to trochę przerost formy nad treścią, więc jeśli hdcp 2.3 ma być tylko do tego, to mi jest zbędne. Gorzej jeśli nagle miałbym mieć problemy z podłączeniem ps5 i późniejszych choćby w tym 4k. Wtedy taki ampli traci sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...