Skocz do zawartości
Jakub Krawczyński

Nowa NVIDIA Shield TV w sprzedaży! Nowy procesor, Dolby Vision i Atmos

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiałem się nad kupnem ale czy warto skoro mam model z 2017? Czy jest szansa że model z 2017 dostanie update dla dolbyvision?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NVIDIA Shield to ta konsola, Shield TV to ta przystawka telewizyjna dlatego tak
Do konsoli też nie dołączają. Zresztą zawsze były wersje z i bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Eleonor napisał:

To pada już nie dołączają ?

Jak to tak ?

Shield TV współpracuje z dowolnymi padami działającymi po bluetooth, można podłączyć choćby te od Playstation czy Xboxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi bardziej o to by była dostępna wersja Full z padem i pilotem -- tak jak w ostatniej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dokładnie wygląda implementacja Dolby Vision, czy jest to tylko implementacja dla Netflix ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak dokładnie wygląda implementacja Dolby Vision, czy jest to tylko implementacja dla Netflix ?
 
Wieczorem Ci odpowiem na to pytanie. Tak naprawdę to są chyba tylko dwie możliwości - Netflix i Prime Video.
  • Lubię 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, chmiel2k napisał:
1 godzinę temu, qazar napisał:
A jak dokładnie wygląda implementacja Dolby Vision, czy jest to tylko implementacja dla Netflix ?
 

Wieczorem Ci odpowiem na to pytanie. Tak naprawdę to są chyba tylko dwie możliwości - Netflix i Prime Video.

masz już  nowego shielda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak dokładnie wygląda implementacja Dolby Vision, czy jest to tylko implementacja dla Netflix ?   

 

Dolby Vision działa w Netflix i Prime Video. Generalnie konsola działa wyraźnie szybciej od poprzedniej wersji. Niestety wygląda na to, że funkcja automatycznej zmiany odświeżania klatek nie działa, albo ja nie potrafię jej uruchomić. Szkoda, bo Shield nie potrafi się dostosowywać sam do odtwarzanego materiału i jak odpala się na Netflix, czy YT europejskie materiału w 25 klatkach, trzeba ręcznie zmieniać ustawienia wyjścia wideo, inaczej obraz nie jest płynny. Pilot jest świetny.

 

 

IMG_20191029_200441.thumb.jpg.751525493afc565d2c16b49c76b2b14e.jpg

 

86fa1c085f47462a10f39cb28bb60c85.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dolby Vision działa w Netflix i Prime Video. Generalnie konsola działa wyraźnie szybciej od poprzedniej wersji. Niestety wygląda na to, że funkcja automatycznej zmiany odświeżania klatek nie działa, albo ja nie potrafię jej uruchomić. Szkoda, bo Shield nie potrafi się dostosowywać sam do odtwarzanego materiału i jak odpala się na Netflix, czy YT europejskie materiału w 25 klatkach, trzeba ręcznie zmieniać ustawienia wyjścia wideo, inaczej obraz nie jest płynny. Pilot jest świetny. 
 
IMG_20191029_200441.thumb.jpg.751525493afc565d2c16b49c76b2b14e.jpg
 
86fa1c085f47462a10f39cb28bb60c85.jpg&key=007334f8c4f511a8d103a9f85563d11fdc71021da6b97eb289570a9867c893fc
Twoim zdaniem warto zamienić na nowszą wersję jeśli mam shielda 2017 ?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Twoim zdaniem warto zamienić na nowszą wersję jeśli mam shielda 2017 ?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Wg mnie warto, ale ja jestem gadżeciarzem :) Jest szybciej, pilot jest lepszy, jest Dolby Vision i Atmos. Pewnie można też liczyć na częstsze aktualizacje i coś czuję, że jak już ruszy na dobre GeForce Now, może się okazać, że będzie dostępnych więcej gier. Jeśli uruchomią jeszcze tę funkcję automatycznej zmiany odświeżania, to będzie idealne urządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dolby Vision działa w Netflix i Prime Video. Generalnie konsola działa wyraźnie szybciej od poprzedniej wersji. Niestety wygląda na to, że funkcja automatycznej zmiany odświeżania klatek nie działa, albo ja nie potrafię jej uruchomić. Szkoda, bo Shield nie potrafi się dostosowywać sam do odtwarzanego materiału i jak odpala się na Netflix, czy YT europejskie materiału w 25 klatkach, trzeba ręcznie zmieniać ustawienia wyjścia wideo, inaczej obraz nie jest płynny. Pilot jest świetny. 
 
IMG_20191029_200441.thumb.jpg.751525493afc565d2c16b49c76b2b14e.jpg
 
86fa1c085f47462a10f39cb28bb60c85.jpg&key=007334f8c4f511a8d103a9f85563d11fdc71021da6b97eb289570a9867c893fc
A jak z filmami z dysku? Dolby Vison pewnie nie działa co? To zwykły HDR chociaż odpala? A jak wygląda z Atmos chyba powinien dawać radę nawet z plikami z dysku, co?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak z filmami z dysku? Dolby Vison pewnie nie działa co? To zwykły HDR chociaż odpala? A jak wygląda z Atmos chyba powinien dawać radę nawet z plikami z dysku, co?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Mam tylko pliki w HDR i odtwarzam je po sieci w aplikacji Plex. Z ciekawości, skąd miałbyś brać pliki z filmami w Dolby Vision? Z tego co wiem nie wydaje się jeszcze filmów na BR w DV. Chyba, że mnie coś ominęło? Ja znam DV tylko w streamie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzę jutro, ale podsumowując moje wątpliwości. Nie wydaje się filmów na płytach w DV?
Normalnie są wydawane na dwu warstwoych plytach br z tego co się orientuję to riperzy jeszcze nie rozgryzli jak ripowac z dv. Niby pojawiają się pliki które mają dv ale można je odpalić tylko na jakims LG

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega wyżej napisał na płytkach normalnie dostępny jest DV, ja widziałem dużo kopii płyt 1:1 w których pisało, że zawarto HDR + DV

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na świecie tylko oppo 203 205, cxuhd i klon oppo potrafią odtworzyć treść Dolby Vision z pełnych kopii 1:1 płyt UHD.

 

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może właśnie nowa Nivida dołącza do tego teamu?

Jak dobrze śledziłem temat to poprzednia generacja wgl tego nie wspierała wiec nie było jak tego sprawdzić

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, pierwsze kroki są po woli są wykonywane po stronie apple tv 4k jest tam możliwość odtworzenia specjalnie stworzonych plików jedno warstwowych DV druga opcja to odtwarzanie na TV, ale żadne z tych rozwiązań nie potrafi odczytać oryginalnego pliku 1:1 kopii UHD kto wie może nawet nigdy nie będzie to możliwe,ponieważ zawsze będzie konieczna konwersja i łączenie warstw.  Chyba długa droga jeszcze.

  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale jakimś cudem OPPO i wskazane przez Ciebie sprzęty to potrafią.

A co z moim drugim pytaniem, Atmos otwiera normalnie z pliku?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sk_uter napisał:

No, ale jakimś cudem OPPO i wskazane przez Ciebie sprzęty to potrafią.

A co z moim drugim pytaniem, Atmos otwiera normalnie z pliku?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Jeśli chodzi o pliki to ja korzystam z aplikacji Plex i przesyłam je po sieci domowej z serwera. Tu atmos działa i działał na poprzedniej generacji. Mogę podpiąc dysk do Shielda i to sprawdzić. Jakiego odtwarzacza użyć? Jest jakiś systemowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...