Skocz do zawartości
baranskia

dlaczego heLGi są gorsze od panasłoników albo innych pionierków... :)

Rekomendowane odpowiedzi

Problem podstawowy to w mojej opinii brak możliwości oceny telewizorów na jednakowym sygnale , bo jak mam to rozumieć wchodząc do sklepu a w nim telewizorki jednej firmy nazwijmy ją X pracują na wzorowym sygnałku 1080 a cała reszta podpięta byle drutem a na ekranie 578 odcinek Klanu zresztą obraz zaszumiony na maksa.Za taką prezentację dziękuję ponieważ absolutnie nie mam mozliwości porównań i nie chodzi tu o konkretne firmy tylko o tendencję w handlu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A najnowszy produkt LG z serii SCARLET model [url="http://pl.lge.com/prodmodeldetail.do?actType=search&page=1&modelCategoryId=0102&categoryId=0102&parentId=01&modelCodeDisplay=47LG6000&model=NOTHING"]47LG6000[/url] wyposażony m.in. w 4 złącza HDMI 1.3 Deep Color, HDMI 60p/50p/30p/24p, Component 60p/50p, kontrast 50.000:1, czas reakcji matrycy 5 ms i odświeżanie 100/120Hz w cenie ok 6.500 złotych !!! Czy jest model 46-47" który da więcej w tej cenie? Bo jak nie to kupię Scarlet :rolleyes:

Edytowane przez HD Tosiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich forumowiczów. Jestem na tym portalu nowy, jednak "nieco" już o branży wiem i pozwolę sobie parę słów napisać. Moim zdaniem tak postawione pytanie "dlaczego heLGi są gorsze od panasłoników albo innych pionierków... :)" jest zupełnie nie trafne. Zgadzam się z tymi, którzy pisali o kategorii cena/jakość - tutaj LG nie ma konkurencji. Ich 42 PC 51, czy 50 PC 51 mają stałą i ugruntowaną pozycję wśród entuzjastów plazm jako telewizory o wybitnym obrazie w przedziale cenowym i zastosowaniach w "budżetowych" konfiguracjach kina domowego. Jeśli ktoś uważa inaczej niech poda przykłady innych produktów - bo na pewno nie Panasonic 42 PV 7 - a i PV 70 też w niektórych aspektach oceny obrazu nie jest znacząco lepszy. Nie chcę licytować się co do jakości obrazu w kwestii jego płynności przy załączonych 100 Hz, ale Panasom trochę daleko do oczekiwań w tym elemencie. Szczególnie to widać podczas przesuwania się obrazu w poziomie i w pionie - efekt stroboskopu jest porażający. Do tego drażniące pompowanie obrazu - nie trzeba się wysilać aby zobaczyć, że obraz migocze. To już jest dno wziąwszy pod uwagę fakt że mówimy o jednym z "liderów". Najzabawniejsze jest to, że nowa "8x" linia miała być zdecydowanie lepsza. I co?! A nic - odpowiadam. Żadnego postępu w stosunku do serii "7x". Nie można tego powiedzieć o nowych LG z serii PG. Tutaj nawet ślepy dostrzeże różnicę jakościową w każdym elemencie. LG wprowadzając swoje nowe produkty w tym roku na rynek wyraźnie daje sygnał, że chcą zacząć grać na rynku nie tylko popularnych telewizorów ale również zacząć walczyć z producentami postrzeganymi jako bardziej prestiżowi. Mam nadzieję, że uda się to LG bo zasługuje moim zdaniem na to aby być firmą z prestiżem. Zresztą elektronikę od dłuższego czasu mają jedną z lepszych. Ostatnio uczestniczyłem w prezentacji firmy Toshiba ich telewizora 42 Z 3030, gdzie człowiek z Toshiby prezentował możliwości tego telewizorka na teście Pioneer'a specjalnie napisanym jako "killer LCD". Z 3030 wyszedł obronną ręką prezentując płynny obraz w każdym teście. Ale co ciekawe - na moje pytanie czy jest jeszcze na rynku telewizor który on testował i może powiedzieć, że też sobie radzi z tym testem? odpowiedział twierdząco - to LG 42 LY 99!!! i tylko on ;) Tyle ode mnie w tym temacie. "Nie każde złoto co się świeci"...

:(

@ Morfeusz43: Spoko...

Masz rację, ale przecież nie od dzis wiadomo, że

:) "PYTANIA SĄ TENDENCYJNE!" :)

A chodzi o to, że o to właśnie chodzi!

[miał byc "kij w mrowisko", a wyszło jak...

jak widać! Dobrze, że wątek istnieje.

I tyle. Sie ma!

POZDRO! :)

A. B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
! Dobrze, że wątek istnieje.

Jasne. I pewnie jeszcze długo będzie istniał, jak odpowiedzi w nim będą padać z "zawrotną" częstotliwością, co 8 miesięcy ;). Te mrówki to już dawno zdążyły kij zeżreć w tym mrowisku. Może czasem warto na daty postów popatrzeć... :(. "Najnowszość" opisywanych produktów też już chyba nieco zbladła i straciła na aktualności.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 42LG7000. Czy LG jest lepsze od Pa.., Pi.., So.. itd. Trudno jednoznacznie powiedzieć. Gdyby każdy z nas miał możliwość wyboru ZA DARMO dowolnego (naprawdę dowolnego) TV to wtedy można byłoby to jakoś ocenić. Ale ten wskaźnik to nic innego jak nasze indywidualne preferencje. Nie sądzę abyśmy wszyscy wybrali jedną firmę/model. Czy wtedy można byłoby powiedzieć, że LG jest lepsze czy gorsze od ... . Nie wiem. :unsure:

Ponieważ mojego LG kupiłem w promocji (-20%) jestem z niego b. zadowolony. :rolleyes:

A "każda pliszka swój ogon chwali" :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany co za archeolodzy. Ludzie temat sie skonzcyl 8 miesiecy temu wiec po co to odgrzebujecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jasne. I pewnie jeszcze długo będzie istniał, jak odpowiedzi w nim będą padać z "zawrotną" częstotliwością, co 8 miesięcy ;). Te mrówki to już dawno zdążyły kij zeżreć w tym mrowisku. Może czasem warto na daty postów popatrzeć... :). "Najnowszość" opisywanych produktów też już chyba nieco zbladła i straciła na aktualności.

Hmmm... Ekspercie, :rolleyes: temat jak temat - jednym się podoba a innych irytuje... Samo życie...

Ergo: Zamiast się mądrzyć... zlikwidujcie = zamknijcie wreszcie ten wątek. ;)

Mnie na nim nie zależy... nie utożsamiam się z nim. Przeszkadza Wam? Usuńcie.

I tyle! NTNR.

Pozdrawiam!

B)

Adam B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem przed świetami 42 LG7000 nowy model za 3600 i jestem bardzo zadowolony a chciałem soniaka w4500.Ale lg to super tv kontrast 50000 ma 100hz i dodatki blutooth,i USB na pendrivy.Mam tylko cyfre+ SD szczególnie obraz c+ jest super co dopiero jak będe mial HD z netu mam kilka probek HD i puszczam z kompa obraz -rewelkanawet z odleglości 10 cm nie ma szumu.Ale podstawa dobrego obrazu to oczywiście sygnał ktory dochodzi do niego po HDMI.Sa to telewizory stworzone do hd,chociaz po SD jest tez nieżle zależy jeszcze jaki program,chciałem PVRphilipsa od cyfry ale ponoć nie maja w magazynach , w marcu mają byc.To tyle narazie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm... Ekspercie, :rolleyes: temat jak temat - jednym się podoba a innych irytuje... Samo życie...

Ergo: Zamiast się mądrzyć... zlikwidujcie = zamknijcie wreszcie ten wątek. ;)

Mnie na nim nie zależy... nie utożsamiam się z nim. Przeszkadza Wam? Usuńcie.

I tyle! NTNR.

Pozdrawiam!

B)

Adam B.

Mnie tam nic nie przeszkadza w kwestii formalnej, tak tylko przyp... czepiam się dla zasady, jak to moderator ma w zwyczaju ;)

Trochę mnie irytują takie odgrzewanki starych nieaktualnych kotletów. Do samego tematu nic nie mam, znaczy się nic nie miałem jak powstał, teraz to tak trochę dziwnie się czyta jak ktoś odpowiada na stare argumenty. To była inna rzeczywistość jak wątek powstawał, inna jest dziś. Szczególnie na tak dynamicznie zmieniającym się rynku. To trochę podobnie jak w tym równoległym wątku o tabelach z przekątnymi. Niestety na tym rynku rok czasu to przepaść, 2 lata to prehistoria. a 3 lata, jak w tamtym wątku, to era kamienia łupanego.

To trochę jak z tym udowodnionym przez naukowców faktem, że nie da się skonstruować szybszego napędu CD ROM niż x 6, to jest fizycznie niemożliwe bo nośnik się rozpadnie. Naukowo udowodnione.... a jaka gorąca dyskusja była na ten temat i to wcale nie tak dawno :).

Zamknąć wątek mówisz, hmm...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...